Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok, hogy működik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok, hogy működik a kommunikáció? Számmra döbbenetes, hogy életemben először kommunikálnak velem így? N

Figyelt kérdés

kb 6 párkapcsolatom volt eddig,mindig azt hittem,hogy tök okés mindegyik. Ilyen-olyan különöző okok miatt végetértek.


A mostani barátom viszont hihetetlenül más ,mint bárki azelőtt. Ha bármi konfliktus adódik annyira értelmesen éretten leül velem szemben és megbeszéli,keres rá megoldást,megkérdezi az érzéseimet sőt kb magától elmondja,hogy tudom,hogy te ezt meg ezt érzed,erre gondolsz magadban(ami 95%-ban teli találat) megértelek, viszont ahogy kommunikálod az nem okés. Ehelyett így kellene vagy így lenne jó,(ajánl megoldást),érthetően átbeszéli velem.


Rengeteg dologra felnyitotta a szemem,hogy nem jól fejeztem ki dolgokat,nem jól kommunikáltam le,esetleg hisztiztem,durcáztam,zsaroltam érzelmileg,magmaban tartottam.

Értékeli látványosan amit teszek érte,vagy azonnal értékeli azt,ha változtattam a magatartásomon.


Azelőtt akármilyen konfliktus volt exeimmel soha nem tudtuk értelmesen megbeszélni vagy én vagy ő engedett. Ha megbeszéltünk dolgokat sosem elég mélyen.Fel sem fogták a dolgot vagy nem akrták.

Meg mindig én voltma az okosabb aki észrevette,hogy van a másiknak valami lelki problémája,gátlások stb amin jó lenne változtatni.

Most először van az,hogy a párom az aki szól,hogy van bennem ilyen olyan probléma amin dolgozhatnánk együtt.

És ő is meglepődött,hogy még soha senki nem szólt értük vagy ,hogy soha senkivel nem oldottuk meg így a konfliktusokat.


Aztán igaázból egy barátnőm se meg úgy szüleim se és snekit nem ismerek akiknél így működne a kommunikáció,hogy őszintén mindig mindent kimondunk,elmondjuk az érzéseiket,megoldásokat keresünk,tanácsokat adunk,lelkizünk stb.


Szerintem így kellene máködjön egy tökéeltes kapcsolat!

Nálatok milyen szintű kommunikáció van? Éltetek át hasonlót?


2020. ápr. 8. 13:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Pont ilyen jellegű srác vagyok. És mit mutatnak a tapasztalataim? Hogy ez nem kell, nem kelendő. Eddig 1 olyan lányt ismertem, akivel ez működött. A többieknek az kellett, hogy ne megbeszéljük a dolgokat, hanem legyek domináns és határozott, mert az férfias.

És szerintem is megbeszélni kéne a dolgokat, de amíg gyerekkorunktól az van belénk nevelve, hogy ne ilyenek legyünk, addig ez nem is lesz általános dolog.

2020. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, Te ezzel a fiúval megfogtad az Isten lábát! Főnyeremény! El ne engedd!

Évtizedek óta házasok vagyunk.Vannak szóváltások, de nincs mosolyszünet. Az szólal meg hamarább, akinek közölni valója van a másik felé. Ezt látták a gyerekeink is, ők is így élnek.

2020. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Csatlakozom az egyeshez.
2020. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Így kellene működjön igen.

A továbbiakban pedig úgy , hogy te felfodog ezt, változtatsz a viselkedéseden, nem hisztizel, nem toporzékolsz, nem zsarolod érzelmileg.

Mákod van hogy veled van egy ilyen férfi!

2020. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
23%
Ezért fogod majd otthagyni őt.
2020. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Normális esetben így kellene lennie, ez azt jelenti, hogy a srácnak magas/realtív magas EQ-ja van az átlaghos képest.


F

2020. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Van egy 2.5 éves lányom, pont őt nevelem így.Téged nevelnek vagy nagyon gáz lehettél, vagy a pasi saját maga elképzeléseire alakít.

És igen, megbeszéljük ha problémánk van mi is.De soha nem azt mondja a párom, hogy tudom mit gondolsz,miért nem jó neked ,mert a legtöbb nézeteltérés épp abból adódik, hogy valamelyikünk nem úgy érti,nézi a dolgot ahogy a másik ezért kell átbeszélni.

2020. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

1, örülök,hogy akad más is ilyen! Szerintem nagyon ritka lehet!


Igen nekem is innen jöttek a problémák,hogy otton gyerekként szüleim soha nem ültek le,hogy na mesélj kislányom mi bánt,mit érzel nyugodtan mondd el. De egymásközt sem,hanem ment az ordibálás,kontroll,másik lenézése stb...

2020. ápr. 8. 13:10
 9/22 A kérdező kommentje:
7, nem érzem úgy,hogy nevelni akar,mármint szó szoros értelmben igen,de én őszintén örülök neki,hogy segít . Mert amikor elmondja,hogy figyelj ez történt,te erre ezt regaáltad stb,akkor van,hogy nevetek magamon,hogy tényleg bicskanyitogató stílusban közöltem vele vlamait . Nagyon érzkéeny vagyok alapvetően,csak ezt próbálom elrejteni és ezért sokszor brtuálisan felgma módon reagálok le dolgokat .
2020. ápr. 8. 13:16
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan így megy nálunk is. Jó mi mondjuk együtt vagyunk már annyi ideje, hogy úgymond egyedül is meg tudnánk beszélni a konfliktust mert tényleg maximálisan ismerjük a másikat, mindig tudjuk miről mit gondol és miért. Szóval sokszor már meg se kell beszélni mert anélkül is értjük, hogy mi a probléma és mit kell tenni.

Nekem sem volt előtte olyan párom akivel működött volna így a kommunikáció. Azt mindig tudtam, hogy mi a bajuk mert nagyon empatikus vagyok, úgy is lehet fogalmazni, hogy a veséjébe látok az embereknek. De arra sose tudtam rávenni őket, hogy normálisan beszéljük meg.

Nekem is voltak gondok fiatal koromban a kommunikációval mert nagyon rossz mintát láttam főleg nagyanyámtól. Ha valamit nem ért el kéréssel akkor egyből jött az érzelmi zsarolás, sírás, kiabálás. El kellett azért telnie nálam is pár évnek mire ebből ki tudtam nőni.

Megmondom őszintén, hogy én is nagyon ritkán látok értelmesen kommunikálni tudó párokat. Ha van is olyan aki értelmesen meg tudja beszélni akkor előtte legalább párszor összevesznek rajta, megsértődnek, kibékülnek aztán végül is leülnek megbeszélni. De én is inkább a nem egészséges kompromisszumot meg feladást látom "megoldásnak" a legtöbb párnál. Meg azt, hogy magukban tartják, gyűlik a sok sérelem aztán egyszer csak kiborul a bili mikor már sok lesz. Az is érdekes, hogy mennyien néznek furcsán ránk ha elmondjuk, hogy gyakorlatilag sosem veszekedtünk még. Szerintük ilyen nincs, akkor biztos nem szeretjük egymást, abszolút nem értik, hogy lehet így is.

2020. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!