Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy a többi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a többi pasi észreveszi milyen csinos vagyok a párom viszont leszól állandóan?

Figyelt kérdés
Többször is volt ilyen, hogy megdicsértek a pasik, sőt még a párom haverja is mondta a páromnak milyen csinos vagyok..De ő sosem dicsér meg.. állandóan leszól.. nem tetszik neki semmi.. vehetek fel akármit az neki sosem lesz jó.. De ez nem csak ebben van így hanem mindenben.. a szívem lelkem kiteszem érte és az ételeket is úgy készítem ahogy szereti mégis állandóan fikazza h most éppen mi nem tetszik neki benne.. de persze azért jól befalja.. amit nem értek minek eszi két pofára ha állítólag olyan rossz.. nagyon rosszul esnek nekem ezek a dolgok.. Sokszor 1 csőd tömegnek érzem magam.. de mikor más pasik elimsernek engem valamiben és megdicsernek az mindig annyira jól esik és a kedvem is visszajön. Szeretném ha a párom is megbecsülne de az a helyzet kezd elegem lenni.. mar nem tudom mit tegyek..
2020. ápr. 9. 07:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Pont ezért vagy vele, ha dícsérne és mindig megdícsérne akkor nem lenne annyira férfias a szemedben.
2020. ápr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez egyáltalán nem igaz..
2020. ápr. 9. 07:18
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Most azonnal hagyd el! Ez egyre rosszabb lesz. Ez egy bántalmazó kapcsolat, ebből bizony ghostinggal kell távozni. (egyetlen szó nélkül tűnj el az életéből.)
2020. ápr. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Beszéld meg vele, hogy szükséged van az elismerő szavakra, mert úgy érzed, fölöslegesen teszed ki a lelked. Ugyanúgy, ahogy leírtad.
2020. ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs önbizalma, ezért le akar húzni a saját szintjére. Nehogy már te jobban érezd magad.

Ha nem ízlik neki a kaja, vedd el előle, készítsem magának.

2020. ápr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Mert neked az a férfi kell, aki leszól, megaláz, semmibe vesz.
2020. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Exem is ilyen volt. Folyamat kritizàlt es ha vki megdicsert barmiben direkt racafolt.

Pl anyukàja mondta milyen selymes a hajam parom rögtön hozza tette nem is, csak hajvasalozza (nincs is hajvasalom amugy)

Folyamat mindenhol lejaratott.

Ha kaptam ugy m.helyet nem velem örült hanem:"biztos csak alulkertel mert nem az eszed miatt vettek fel biztos", ebben éltem vele.

Pasikra feltekenykedett nehogy mosolyogjak, szoknyat egyenesen tiltotta viszont nöi tarsasagban ugy tett mintha együtt se lennénk(hatterbe szoritott messzebb allt tölem vagy elcelödve poenkodott rajtam,stb)


Igazabol valami kisebbsegi komplexusa volt es nem ugy volt parkapxsolatban hogy együttesen egymasert azaz közös gyüjtes egymas segitese hofy haladjunk elöre (ahogy en segitettem öt pl karrierben), hanem folyamat abban a szellemben volt velem nehogymàr en jobb legyek nöben mint ö pasiban, nehogymar en keressek többet mint ö stb.

A parkapcsolat lenyege szerintem hogy együtt elöre közös erövel, mig nala hogy ö legyen a jobb gazdagabb en meg egy senki szanalom.


Egy veszekedesünk közben vilagosodtam egyszer meg mikor ugyanigy kritizalt en meg vedekeztem, hogy szerintem nem ez a szeretet, illetve aki szeret az nem is mond ilyet nekem pl eszembe nem jutna belekötni olyanokba, hogy van rajta egy pici anyajegy, vagy többet keres nalam, vagy leszoln azt aki öt megdicseri, vagy rossz szinben feltüntetni a pàrom a csaladom elött, lejaratni masok elött stb folyamat olyan alàzàsokat kaptam, hogy nekem eszembe nem jutna ugyanazokat adni a paromnak, de belegondolva en még màsokrol sem gondolkodom igy nemhogy arrol akit szeretek.


Megfelelni neki sem lehetett ha màr joforman fiunak is öltöztem mert bö cuccokban kellett jarnom meg sima polokban amikben semmi nöies nincs stb, azutan belekötött a hajamba is, azutàn egy anyajegybe is. Nem volt vége soha.


Önbizalmat önbecsülest roncsol, egy idö mulva azt hiszed magadrol, hogy tenyleg lehet a kutyanak se kellenel es örülhetsz hogy ö veled van. Szerencsetlennek hiszed magad egy jo munkahelyen is es nem könyveled el sajat sikernek max hogy lehet màkod volt.


Abbol esett le hogy az ilyeneknek valojaban magukkal van bajuk es nincs önbizalmuk kisebbsegi komplexusuk van, mikor ö egyszer lattam hogy szörteleniti a mellkasat(par szal csak), erre 2 nap mulva elkezdett engem de komolyan amolyan gyülölködö tekintettel kritizalni hogy pehelyszörös az en mellem. Amiröl mindenki tudja hogy a nöknek abszolut nincs mellkasszöre. Nem is tudtam mire véljem ezt. Aztan rajöttem hogy ö azt hitte a szememben ö szànalom mert neki ott szörtelenitenie "kell", nekem meg nem.


Az erzelmi bantalmazas témakörbe belevetettem magam ezerrel, hogyan vedekezzünk ellene, ezerrel probaltam öt elterelni pl kedves viccet csinaltam abbol amikor kritizal hogy jokedvre deritsem es lehozzam öt a gyülölködesröl ami sikerült is, de csak addig tartott. Masnap vagy masik pillanatban megint kezdte.

Màr diagrammokon vezettem hogy mikor mitöl kattanhat be mikor sürübb mikor enyhebb es szünetmentes a gyülölködessel, az idök folyaman javul vagy sulyosbosik e, hogyan valtozik a gyakorisaga, alkalmaztam a hogyan vedjem meg magam javaslatokat gyakorlatokat (pszichologiai szakkönyvek amugy)nemrèg talaltam meg hogy uristen miket vezettem mellette :)


Ja meg a smink. Egy szinezett labello miatt leorditotta a fejem, aztan megdicsert egy havernöt akit latott egy esküvön hogy a sminkkel milyen gyönyörü lett el volt Töle ajulva ugyanakkor nekem egyenesen tiltotta azt is .


Es szoval összefoglalva:

NEM ö fog megvaltozni, elfogadni az idök mulva, nem fog benne kialakulni az hogy együtt egymasert, nem erdekli soha hogy hülyen érzed magad edzöcipöben miatta, es hogy eleve te hogy erzed magad a kapcsolatban, hanem en valtozom egy gatlasos magàt rondànak szerencsetlen szanalomnak hivö lànnyà, aki mindig attol retteg hogy elhagyjàk mert nem melto a masikhoz, es aki màr tarsasagban meg sem mer szolalni, es lelkileg totalisan tönkremegy. Ha kiallsz magadert még rosszabb mert nem vedekezesnek hanem provokacionak fogja fel. Pedig ezt is jeleztem neki hogy neked nem tünik fel hogy minden veszekedesünk arrol szol hogy te tamadsz en meg védekezem magyarazkodom? Nem is lenne köztünk soha veszekedes ha nem tàmadnàl. Söt. Nem is tàmadnàl ha szeretnél. Aki szeret az nem ilyen.

De folytatta tovabb a kritizalast ott helyben es nem emelkedett azon felül hogy a veszekedés gyökeréröl beszeljünk. Ebben abban milyen sz r vagyok szerinte ez ment csak mint egy felakadt lemez.



Szakitas utan nagyon nehezen epültem fel. A kövi kapcsolataimban is folyamat féltem hogy belemkötnek abba mit veszek fel, hogy barmiert de haragudni fog ram a masik, mindig röhögest kaptam vissza, hogy amit akarsz azt veszel felölem miniszoknyaban is lehetsz :D, nah ilyenekre meg kezdtem azt hinni hogy az uj paromat meg nem erdeklem ha felöle qrvanak is öltözhetnék es minden haverja elvinne egy körre feltekeny se lenne. Akkor meg ez roncsolta az önbizalmam a kövi kapcsolatban.

Mondhatni full identitas, önkép zavarom lettnem csak külsöre nezve.es mai napig hiszek olyanokat is, ha nem lenne munkam ugy se talalnék jobbat meg ilyenek.


Habar amiket leirtam nem par honapos felületes kapcsolatokra ervenyesek. Hogy uristen beszolt a baratom mit tegyek. Hanem több évek tavlataban az erzelmi bantalmazas es az az miatti feldolgozhatatlan traumàk hatàsàrol.

2020. ápr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7es köszönöm hogy ezt leírtad nagyon át tudom érezni.. mi már 6 éve vagyunk együtt de magam se értem néha h miért is..
2020. ápr. 9. 08:21
 9/13 Sunshinedoll ***** válasza:
97%

Pont azért, mert a párodnak kicsi az önértékelése, és azt hiszi, ha a tiédet is aláássa, akkor majd nem fogod lecserélni egy normálisabb palira, aki megdicsér.

Gondolom a párod is dicsért, mielőtt összejöttetek.

Tipikus manipulatív viselkedés, hogy az ilyen ember elbizonytalanítja és tönkretesz a párja önbizalmát, hogy az azt higgye, tényleg egy rakás sz-r és nem kell senkinek, így egyáltalán örülhet hogy a jelenlegi párja egyáltalán elviseli. "Drágám, akkora sz-r vagy, de örüljél, mert én így is elvisellek, pedig semmihez nem értesz, ugyan kinek kellenél, tedd össze a két kezed, hogy én melletted vagyok".

Az ilyennel egy dolgot tudsz tenni: hagyd ott. Nem fog leállni.

2020. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Növeld meg az önbizalmadat, ha mellette akarsz maradni, mert pont arra játszik, hogy így szórakozhat veled. kíváncsi lennék rá, mi lenne, ha visszaszólnál neki gyakran.
2020. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!