Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ellaposodik a kapcsolatunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellaposodik a kapcsolatunk, mit lehet tenni? Én 23F, ő 20L

Figyelt kérdés
Alapból távkapcsolatban vagyunk több mint 2 éve, most a kijárási korlátozás meg ilyenek idejére megoldottuk hogy nálunk van kb már 1 hónapja (sajnos szüleimmel lakom még, ő meg koleszos), és mindig is egy helyen akartunk lenni, de nem egészen így. Gyerekesebb mint én, többnyire nem is igazán veszi észre hogy teljesen lapos az egész, semmit nem csinálunk egész nap, és azt érzem hogy tőlem függ mindig az is hogy mit tesz éppen. Ha dolgozok pl akkor ő is hajlandó mással foglalkozni, ha meg együtt vagyunk egész nap és pl én nagyon fáradt vagyok meló után és pihenni szeretnék, fekszek órákig, akkor ő sem hajlandó csinálni semmit egész nap, én viszont azt tartanám normálisnak hogy nem hónapokon keresztül össze vagyunk kötve ameddig ez a helyzet tart, és kell hogy mindenkinek meglegyen az önálló élete meg magánélete. Ha éppen csak a saját dolgával foglalkozik akkor vagy tanul vagy telefonon játszik. Mondtam már ezeket neki is de valahogy sose veszi észre ha újra beleesik ebbe. Nehezíti a helyzetet hogy sajnos hárman vagyunk egy szobában mert velünk lakik öcsém is akivel egyáltalán nem vagyok jóban és 20 évesen szörnyen infantilis és éretlen, nem lehet vele normálisan beszélni, nem csinál semmit egész nap, egész nap fekszik az ágyon és nyomja a telefont, csak vécére meg enni jár ki, egész nap alszik délutánig mert éjjel meg virraszt, így egyáltalán nincs már kb semmiféle párkapcsolati életünk, kb sosem vagyunk kettesben. Valami jó ötletet nagyon megköszönnék, úgy érzem már magam mint valami unalmas vénember aki 50 éve házas, már lassan a barátnőmmel sem szeretek lenni ezek miatt.

2020. ápr. 14. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ő szüleivel mi a helyzet? Hozzájuk nem tudnátok átmenni??

Most olcsón lehet albérleteket találni, ha találnátok egyet az sokat segítene.

Az már nagyon gáz, h 3man vagytok egyszobába. - mondjuk én kellemetlenül érezném magam, ha a tesóm és a barátjával kellene együtt aludnom meg stb -

2020. ápr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem volt értelme hozzátok hívni lakni a lányt, eleve saját szobátok sincs. Ez már alapból feszültséget szül és kényelmetlenné teszi a helyzetet, lehet hogy ő is feszeng emiatt. Mindenesetre ez így nagyon rossz most mindenkinek, felelőtlen volt ez a döntés.


Másik különálló téma ami a kérdésben van: beszéltél vele erről már párszor, de nem tud változtatni rajta. Lehet a helyzet is erősen hozzátesz, hogy idegennek érzi magát egy ismeretlen helyen, hiába van ott x ideje, kényelmetlen neki nagyon a szituáció. Ha te dolgozol és olyankor elfoglalja magát, akkor úgy tűnik nem meri felvállalni miket szeret csinálni, könnyen lehet hogy amiatt mert nincs meg a szükséges személyes tere.


De lehet csak egyszerűen ilyen és a kelleténél jobban függ tőled. Megpróbálhatod segíteni abban hogy pl. új dolgokba kóstoljon bele, kérdezgesd az érdeklődési köréről, miket szeret csinálni, lenne-e kedve tanulni valamit, bármi. Ha van valami ami kiderül hogy érdekli, akkor bátorítsd hogy foglalkozzon vele, nézze meg bejön-e neki, próbálja ki. Ha marad a korábbi viselkedése, akkor nem tudsz mit tenni, nem fog működni.


Ötletnek:


1, ha van udvarotok, akkor töltsetek ott időt, lesz lehetőség kettesben lenni a barátnőddel


2, beszélj az öcséddel hogy szeretnétek néha egyedül lenni, kimenne-e x időre az ebédlőbe kajálni, vagy játszani valamit, akármi. Lenne egy fix időtök mikor csak ti vagytok a szobában


Ahogy mondtam már az alaphelyzet nagyon problémás, ez az együtt lakás ebben a formában értelmetlen.

2020. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 anyós-após elváltak régen, apuka sajnos a legeleje óta látatlanban nem kedvelt, egyszer találkoztam vele összesen de utána sem változott a véleménye. Anyukáéknál se lenne jobb helyünk, nincs elég hely ott sem, és nagyon magára veszi ha esetleg csak ketten akarunk lenni.
2020. ápr. 15. 00:13
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 teljesen igazad van, de azt se akartuk hogy aztán hónapokig ne lássuk egymást, mert ha nem ide jön akkor az lett volna és hazament volna az apjához, és ott se szeret jobban lenni.

Öcsivel sajnos nem lehet beszélni, múltkor pl barátnőm kérdezte meg hogy nem menne ki kicsit, direkt nem én mert tudja mindenki hogy engem azonnal ignorál, de az volt a válasz hogy "miért mennék ki?" közben meg akkor is csak éppen a telefont nyomkodta, igencsak idegesítő és egyáltalán nem együttműködő. Ötleteket köszi, gondolkozok rajta hogy lehet a legjobbat kihozni ebből.

2020. ápr. 15. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:
A távkapcsolat nem kapcsolat.
2020. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!