Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ezen a platformon valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ezen a platformon valaki olyan kérdést tesz fel, amiben a párjáról tesz panaszt, miért mindig ő jön ki belőle rosszul?

Figyelt kérdés

Írtam már ki több kérdést is ebben a topikban, nem csak most, évekkel ezelőtt is, korábbi párkapcsolat kapcsán is. Azonban akárhányszor tettem negatív megjegyzést a páromra, az összes válaszoló szinte engem oltott le, hogy mekkora egy ilyen olyan liba vagyok. Attól függött, hogy mivel oltottak, hogy mi volt a kérdés témája. Sokat gondolkodtam, hogy én lennék ilyen rossz ember? De ahogy látom, mindenhol ez van.


Ha valaki nehezményez valamit a párkapcsolatában, azt szétszedik itt gyakorin.


Hogy egy konkrét példát mondjak. Pl nemrég feltett egy lány egy kérdést, hogy zavarja a pasijában az, hogy figyelmetlen vele sokszor, elfelejt dolgokat. És a végére a válaszolók a csajt szedték szét, hogy milyen energiavámpír lehet, és isten óvja az összes férfit az ilyen figyelemigényes hisztis pics*któl, meg legyen önálló, ne függjön mástól stb. Cswk néztem, hogy szegény lány, egy teljesen korrekt igényt megfogalmazott és szétszedték darabjaira. De nem csak ez, naponta rengeteg ikyen kérdést látok, nem is csak lányok, de férfiak esetén ugyanezt tapasztalom. Pl egy férfi egyszer felrelepett több éve (volt egy párkapcsolati mélypont), de alapvetően a barátnőjét szereti, és elmondja-e a barátnőjének, hogy több éve egyszer felrelepett vagy sem. És őt is szétszedték, hogy mekkora egy gerinctelen féreg és ő tenné szívességet azzal, ha szakítanal a lánnyal. Önmagában én sem értek egyet a megcsalással, de ahhoz hogy eljusson ide egy párkapcsolat, két ember kell és pl a másik nézőpontjának ismerete nélkül nem kellene ennyire durván ítélkezni felette, pláne nem ilyen trágár, ocsmány módon. Mert ők sem különbek, sőt.


Ez csak két példa volt, de szinte minden második-harmadik kérdésben tapasztalom ezt.


Ti mit gondoltok erről? Nektek mik a tapasztalaitok a kategóriában a válaszok minőségéről?


2020. ápr. 15. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Ezen az oldalon mindenre az a válasz, hogy szakíts, ne merészelj féltékeny lenni akkor sem, ha az orrod előtt dugnak és kibírhatatlan vagy, ha olyat vársz el, ami alap lenne onnantól, hogy az ember nem szingli.


Sokan ezen az oldalon soha életükben nem éltek kapcsolatban vagy nem azon a szellemi színvonalon, ahol az ember beszélget ahelyett, hogy kussolna és tűrne.


Sokszor egyébként tényleg a kérdező a hibás, elmondja mindennek a párját, aztán kiderül, hogy ő meg semmit nem tesz pl a gyereknevelésben, a háztartásban, de az kellene, hogy a másik ne legyen fáradt, meg ki van akadva, ha valaki nem hajt neki fejet vagy nincs kinyalva alanyi jogon a valaga, csak elvár... Szóval van ebben is igazság. Aki aránytalanul panaszkodik a partnerre, az úgy gondolom, valamit nagyon rosszul csinál. Ha ennyire szar, miért van vele? Most tűnt csak fel neki vagy hány évtizedig érlelt olyan problémákat, amik alsó hangon fél év alatt alakulnak ki? Szóval...

2020. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
80%

Csak a kérdésed olvastam el, bocsi.

Azért rosszul látod. Az enyhébb dolgokban kompromisszumra, kommunikációra biztatjuk mindkét felet a kérdező által. A durvább, élettel összegeztethetetlen dolgokra írják sokan, hogy szakíts, meg írjuk én és a magamfajták, akik nem tudnak sajnálni embereket, akik tönkreteszik az életüket, hogy megérdemlik a sorsukat, mert senki nem tart pisztolyt a fejükhöz, hogy egy ilyen vagy olyan xar alak mellett szenvedjenek.

2020. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Azt nem tudom, de összességében jobb a helyzet mint régen volt szerintem. Az évek alatt sok troll lelépett és elég gyakoriak a minőségi válaszok (persze függ a témától is és nyilván mazsolázgatni kell). Vannak akik akár konkrétan életet mentő tanácsokat fogalmaznak meg, de hülyék és végtelenül frusztráltak is persze mindig lesznek. Azért van a százalékos mutató, hogy adjon egy irányt a felhasználókról, segítsen a kérdezőnek tájékozódni.


Ami a szakítós, elhagyós témát illeti, ne felejtsük el hogy kívülállók vagyunk, akik érzelem nélkül, racionálisan a szerintünk legjobb megoldást próbáljuk felvázolni. Csak így sokkal könnyebb, hogy nem nekünk kell megtenni, ez tény.


A kérdések terén én pont azt látom hogy rengetegen a legmélyebb szrba kapaszkodnak valamiért, ami már évek óta halott. Én is ilyenkor azért megjegyzem hogy még egyszer beszélje át az illető amit lehet, a biztonság kedvéért, de süt róluk hogy semmi esély megjavítani már a kapcsolatot és alapból is úgy bánnak velük mint a szemét, azért is írt ide kétségbeesésében.

2020. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Én azt látom, nagyon sok függ attól, hogy valaki hogyan fogalmazza meg a mondandóját. Számtalanszor látom, hogy két ember szinte ugyanazt mondja egy témához kapcsolódva, de az egyik finomabban, árnyaltabban fogalmaz, kikezdhetetlen helyesírással és máris máshogy állnak hozzá az emberek.

Az írásunkon keresztül belelátnak némileg a személyiségünkbe, ezért is nagyon fontos, hogyan fejezzük ki magunkat és képesek vagyunk-e beleélni magunkat a másik helyzetébe is.

Egyébként meg az emberek gyarlók, de szeretik szentként ábrázolni magukat, legalábbis azoknak, akik közelebbről nem ismerik őket. Egyből elítélik, aki nem a társadalmi normák szerint él és ezt le is meri írni. Igaz, hogy az ítélkező is úgy él, de azt ki látja itt? Tehát lehet lenyomni a másikat, hogy fényezzem magam.


Tipikus a megcsalás téma. Az emberek állítom több mint fele már megcsalt valakit, de ha bárki itt bevállalja, az összes hozzászóló szűz Máriának kiáltja ki magát. Ez van szinte minden témával, pedig mennyivel többen kérnének véleményt, ha őszintén le mernék írni.


Az asszertív kommunikáció egyébként csodákra képes.

2020. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Mert az már nagyon sokat elárul a kapcsolatról ha a párja helyett másokkal akarja kibeszélni vagy tanácsot kérni.

Az ilyen kapcsolat nem működik és hamarosan meghal teljesen.

2020. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem sokszor tök érthető a negatív reakció, amikor a kérdező:

- klasszikus önsorsrontó, aki nem hiszi el, hogy a szarból nem fog várat építeni, önként marad benne vállalhatatlan helyzetben és csak a kifogásokat gyártja megoldáskeresés helyett

- hisztis, elviselhetetlen, erőszakos, hűtlen, stb. ember képét festi magáról és annyi önkritikája sincsen, hogy ezt felismerje

- kizárólag önigazolásért jött, nem tanácsért és ez egyértelmű a kérdéséből

- úgy ír ki panaszt vagy kérdést, hogy előtte meg se próbálta jelezni a párja felé vagy megbeszélni vele

Normális kérdésekre eddig főleg normális válaszokat láttam, de nem sok normális kérdező van errefelé, a fenti 4 csoport kitesz minimum 90%-ot.

2020. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az itt feltett kérdések 90%-ánál teljesen egyértelmű, hogy semmi keresnivalójuk egymás mellett és mindkét fél tök alkalmatlan. Ha már a gyakorin kell másokat kérdezgetned, hogy hogy kell a legegyszerűbb dolgot is megoldani egy kapcsolatban, eszedbe se jut, hogy kommunikálj a pároddal akkor aztán tényleg teljesen mindegy, hogy ki mit mond itt. Úgy se fog működni.

A "nem foglalkozik velem a párom" kérdések is kétélűek, nem nagyon van középút. Tényleg vagy arról van szó, hogy a kérdést kiíró félnek eszméletlen elvárásai vannak, azt hiszi a párjának 0-24-ben rajta kéne csüggni, baromi anyagias aki azon hisztizik, hogy a párja nem vesz neki ajándékot. Vagy pedig a B verzió amikor a párja magasról tesz a fejére, nem is úgy áll hozzá mint egy kapcsolathoz de mégse ismeri fel a kérdező magától, hogy neki igazából nem is párja van. Most az ilyennek is mit lehet mondani azon kívül, hogy idióta amiért együtt van egy ilyennel?

Ha meg mégis van középút ott a kommunikáció nem megy egyáltalán. Az ilyenekre gondolok mint "hogy vezessem rá a párom, hogy néha elmenjünk moziba, nem akarom neki mondani?" Az ilyennel is mit lehet kezdeni? Aki ennyire nem tud kommunikálni, akinek eszébe se jut manipuláció helyett kimondani amit akar?

Ugyan ez a megcsalás is. Ha valakit szeretek nem csalom meg, ha fontos a kapcsolat nem teszem kockára. Aki már évekkel ezelőtt se volt odáig a párjáért, akinek már akkor se volt fontos a kapcsolat az ne erőltesse. Én értem, hogy megszokásból meg kényelemből jó bennemaradni egy ilyen kapcsolatban mert legalább van mellette valaki de úgy sem lesz a kapcsolatnak jövője. Nincs meg a kellő érzelmi szint ha meg tudta csalni és évekig a szemébe hazudni. Úgy is véget fog érni akkor minek ringassuk álomvilágba?

Az itt feltett kérdések 90%-ára tényleg jó válasz, hogy szakítsanak. Vagy az egyik vagy a másik fél alkalmatlansága miatt. De igazából azt se mondhatjuk, hogy nem hülye aki bennemarad egy szar kapcsolatban, ő is tudja, hogy rosszul választott de mégis ide jön a gyakorira megerősítésért.

2020. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam ezt a tendenciát. Félúton már a kommentárokat sem olvastam el, pedig csak annyit szerettem volna megtudni, hogyan segíthetek elviselni a páromnak a nehézségeit, úgy, hogy én se rokkanjak bele... Na mármost, csodálatos magyar társadalmunk díszpéldányai szerint a nő arra való, hogy a háttérből bólogasson és lelkiszemetesláda legyen. Én ki mertem nyilatkoztatni egy igényt, hogy ez lehetne másképp, rögtön rámborultak a sz.ros bilik.

Az itt lévők jelentős része mentális beteg, és a gép előtt él - nekem az a tapasztalatom. Vagy egy érzelmi nulla, végül is egyremegy. Mert a lényeg, ha neki sz.r, legyen másnak is. :)

2020. ápr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor valaki a párjáról panaszkodik, akkor az igazságnak csak egy szeletét látjuk, azt amit a panaszkodó mond el, ahogy ő látja a dolgokat.


A másik fél viszont telejsen kimarad, az ő érvei, az ő véleménye nem hangzik el.


És gyakran pont itt van a lényeg, hogy ordít, hogy a helyzet nem annyira fekete-fehér, ahogy azt a kérdező leíra.

2020. ápr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!