Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet úgy hosszútávú kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy hosszútávú kapcsolatot fenntartani, hogy egy bizonyos szintnel jobban nem mélyül el a dolog?

Figyelt kérdés

Például a két fél családja nem ismerik a másik párját, vagy csak futólag, a kapcsolatról persze tudnak. Illetve soha nem lesz összekoltozes, házasság, vagy gyerek.



Kérlek, hogy ne gyertek azzal, hogy keressek olyat, akivel komolyan lehet jövőt tervezni. Próbáltam, de nem ment, ez jött össze. És vannam azért nagyon jó részek is benne. S még mielőtt az lenne rám tolva, hogy hagyom magamat ürítésre használni, ezt cáfolom, tekintve hogy miatta itkán élünk nemi életet, nem igazán kezdeményez, vagyis inkább soha.


2020. ápr. 17. 07:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól h a családjaitok nem ismeritek egymást miért ne költöznétek össze? :)
2020. ápr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztan tokeletes kapcsolat, se egymas csaladjat nem ismeritek, se nem koltoztok ossze, nem lesz gyerek se es szex sincs. O amugy tud rola, hogy egyutt vagytok, vagy ismer teged egyaltalan?
2020. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden elképzelésetek, vágyatok és hozzáállásotok azonos, akkor elméletben lehetséges. Hogy a gyakorlatban ez mennyire jön össze, az másik kérdés azért, főleg ilyen körülmények között. Például említetted hogy nincs szex neki köszönhetően, ami úgy jön le hogy neked probléma. Már csak ebből ugye rögtön gondok lehetnek, függetlenül attól hogy más kapcsolat - ahogy te fogalmazol - nem jött össze, magyarul nem erre vágysz, csak ez lett. Így ha valami olyan történik ami vagy aki megadja amire szükséged van, akkor borul is az egész. Viszont vannak akik nyitott kapcsolatban is teljesen jól érzik magukat és elfogadják egymást/a helyzetet, úgyhogy ez rajtatok múlik.
2020. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 nem a család miatt nem költözünk össze, hanem mert ő távolságot tart, nem akar közös életet, vagyis mindig érzékelteti, hogy hol egy határ, amin belül nekem nincs helyem. Nekem viszont így nem oké, hogy bemutassam a családomnak, hogy ott üljek vele egy asztalnál a testveremekkel, akik idén házasodnak össze és már alig várják a közös életet. Nekem ez így nagyon fájna és szerintem a csaladomnak is rosszabb lenne, ha hamis reményeket szövögetnenek.


#2 Nyilván én hagyományos kereteket képzeltem el, de ő velem nem. Szóval próbálok alkalmazkodni úgy, hogy nekem is jó legyen, vagy kevésbé rossz.


#3 Én próbálom a lehető legjobbat kihozmi a helyzetből. Nem fogok toporzekolni valamiért, amit egy másik ember nem ad szívesen.

2020. ápr. 17. 08:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor legyél arra is felkészülve, hogy egy nap jön neki valaki, akivel nem tart majd ilyen távolságot.
2020. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Házasság, gyerek, szülős jópofizás nélkül is lehet egy kapcsolat egészséges és boldog. Még csak-csak összeköltözés nélkül is, bár hosszú évekig csak randizni elég unalmas lehet.

De hogy még normális szex sincs... Azt írtad, hogy “ez jött össze”, tehát neked nem ez volt a célod, hogy ilyet találj. Akkor minek mentél bele? Nő vagy, ha összeszednéd magad, simán találnál normálisat, nem ilyen szellemi sérültet. Mik azok a “nagyon jó részek”? Egy két szép szó nem old meg semmit.

2020. ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

40 évesen (nő vagyok) alakítottam ki ilyen párkapcsolatot. Nem költöztünk össze, nem vállaltunk közös gyereket, nincsenek közös anyagi javaink, és a párom ugyan ismeri a családomat, sőt, minden családi rendezvényen ott van, én az Ő családjával (nem az én döntésem) nem kerültem közeli kapcsolatba.


Ennyi idősen ez akár működhetne is, hiszen pont ilyen kapcsolatot szerettem volna.

Nálunk "csak" az hibádzik,hogy én nem vagyok részese az Ő családjának.


Mégis, emiatt, nincs igazán szoros kapcsolat köztünk.

Eleinte jobban annak láttam, de hosszútávon nem.

És a Te kérdésed erre irányult.

Rövidebb ideig működhet így egy kapcsolat, de hosszabb távon nem. Főleg úgy,hogy fiatalok vagytok, tehát a gyerek/közös otthon/közös célok/egymás családjával együttműködés törvényszerű lenne ahhoz,hogy családként funkcionáljatok.


Írják,hogy nincs azzal baj ha a másik családjával nem vagy közelebbi kapcsolatba. De, hosszabb távon ez akadály.Vannak családi események amin együtt kellene ott lennetek, vagy olyan betegség, rossz történés amiben a segítségetekre szorulnának, illetve viszont...


Röviden: nem, nem működik hosszútávon az ilyen kapcsolat. Egy idő után megreked,és az érzelmek rovására megy.

2020. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 Fel vagyok készülve.


#6 Például nagyon jók a beszélgetések, a közös programok, segítőkész, magyon hálás, mindig megköszöni, ha például készítek neki ennivot, tanácsokat ad a kartierzervezesben, hiszen ő tapasztaltabb, ösztönöz, hogy új dolgokat tanuljak. Csak annyi, hogy óvja a privát szférájat és engem oda nem enged be. Valószínűleg azért, mert régóta egyedül élt és az utolsó nagyon rossz tapasztalat volt neki.


Amúgy nagyon sokat próbálkoztam, randiztam, ismerkedtem, de rosszabbnal rosszabb embereket fogtam ki. Azokhoz képest a mostani fényevekkel jobb. És mivel nem vagyok már 18 éves naiv kislány, mára megtanultam értékelni azt, ami van, nem a tökéletesen keresem, hanem kompromisszumokra törekszem. Azt pedig tudomásul veszem, hogy én kimaradok abból a körből, amiben a házasság, meg gyerek és egyéb szokványos dolgok vannak.

2020. ápr. 17. 09:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy kompromisszumképes vagy és nem is kell A Tökéletest keresni, viszont ez a helyzet még a normálistól is nagyon messze áll. Az, hogy jók a beszélgetések, meg amiket felsoroltál, azok em elegek. Ez egy barátsághoz elég, nem egy párkapcsolathoz. Mindenkinek kell privát szféra, viszont itt konkrétan csak az van, semmi más. Szerintem egy csomó mindent nem is tudsz róla, csak mondom...
2020. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű azért találod Őt megfelelőnek a párkapcsolatra mert pont azokkal a tulajdonságaival nem szembesülsz ami a lényege a párkapcsolatnak.

Számmora hihetetlen,hogy miért hunysz ennyire szemet a lényeges dolgok fölött.

Ez -ahogy írják is- nem párkapcsolat. De lehet,hogy Te sem szeretnéd ettől szorosabbra fűzni a szálat, akkor pedig rendben van ez így.

2020. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!