Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eltávolodással visszaszerezhetem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltávolodással visszaszerezhetem?

Figyelt kérdés

Röviden megpróbálom felvázolni a helyzetet, nem szeretnék mélyen belemenni.

Másfél éve vagyunk együtt, és együtt is éltünk. Pár hete elköltözött tőlem, közösen megegyeztünk, hogy talán így lesz a legjobb mindkettőnknek, egy kis távollét a másiktól. Sokat voltunk együtt, nagyon sokat. Történt pár dolog az elmúlt fél évben, kezdődtek a viták apró dolgokon aztán egyre komolyabbra fordult a helyzet. Én egy kissé elhanyagoltam őt, nem figyeltem oda rá az utóbbi időben, befásult a kapcsolatunk. A intimitás teljesen eltűnt közöttünk, az elmúlt hónapokban alig szexeltünk, és már az sem volt olyan jó, inkább csak a kielégülés volt a cél.. Úgy érzem, a kapcsolatunk során elvesztettem önmagamat, és nem tekint rám férfiként - ezt ő mondta. És nehéz beismerni, de így van. Minden amit szerettem csinálni félbeszakadt azáltal, hogy mi elkezdtük a közös életünket. Barátaimat elhanyagoltam, ha szerettem volna valamit csinálni, úgy voltam vele, hogy neki biztos nem tetszene. Vagy ha ő nem tett meg bizonyos dolgokat, mert az nem fér bele a párkapcsolatba, akkor én sem tettem meg (például eljárni a barátokkal). Ezekről a dolgokról nyiltan beszéltünk is, mégis ide jutott az egész. A történet annyi, hogy nagyon féltékennyé váltam, ragaszkodóvá és talán nagyon nyomulóssá is, amint felmerült, hogy elveszíthetem. Tudniillik, mivel én elhanyagoltam őt, ő ezáltal elkezdte feleleveníteni a régi kapcsolatait. Az exével is kapcsolatba lépett mint kiderült lezáratlan ügyük van, de magam sem tudom le akarják-e zárni, vagy nem. Úgy fogalmazott, hogy törődésre, figyelemre és kedvességre volt szüksége, ezért kereste fel. Bízom benne, tudom, hogy nem csalna meg. Viszont ami aggaszt, pár napja felmerült az, hogyha ilyen maradok amilyen most vagyok, betegesen féltékeny, birtokló és irányító akkor szakítunk. Sokat agyalok, és néha ugyanazokkal a gondolataimmal tarolom le őt, és nem találok válaszokat megoldásokat. Már ez is zavarja. Én javasoltam a szünetet hátha megtudnék változni és olyan lenni mint régen akibe beleszeretett, akinek voltak céljai és hobbijai, aki tudta hogy mit akar az élettől, aki magabiztos volt és vonzó. Ja igen, azt is mondta hogy szeret de már nem szerelmes belém, eltűnt egy ideje a vonzalom közülünk és ezért sem működik az ágyban minden úgy mint régen.

Próbálnám visszacsinálni, de ő szakítani akar. Nem akar ez miatt idegeskedni, erre gondolni se ami köztünk van, hogy hogyan jutott idáig a kapcsolatunk. Találkozni nem akar, neten tartjuk a kapcsolatot. Teljesen eltávolodott tőlem, először fizikailag, elköltözött. Most pedig úgy érzem lelkileg is.

A kérdésem az, ha én is eltávolodok egy kicsit, csinálom a saját magam dolgát, nem írok neki, nem avatom bele mindenbe, nem próbálkozok hogy találkozzunk.. talán ráébred, hogy milyen is volt közöttünk minden még a legelején? Hogy nem volt a kapcsolatunk ennyire rossz, meglátja a pozitív oldalát is ennek az egésznek. És nem csak a rossz emlékekre fog összpontosítani mint most?


Tanácstalan vagyok, nem tudom mi tévő legyek. Valaki aki hasonló cipőben járt vagy jár tudna segíteni? Bocsánat ha kicsit hosszúra sikeredett.

F


2020. ápr. 19. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Hosszú sorokban leírtad hogy mi volt a kapcsolatotok baja, mondván változtatnál, de a kérdésed megint arra irányul hogy trükközgetve hogy tudnád a lányt visszaszerezni. Te magad mondtad hogy szeretnéd a régi énedet viszontlátni, de ismét nem amiatt mert úgy érzed szükséged van erre és megakarod valósítani magad, hanem hogy újra összejöjjetek. Magyarul visszaakarod manipulálni a kapcsolatba. Legalább magadnak ne hazudj, főleg ne olyanért aki az exéhez fut vissza és még jogosnak is érzi. A másik gond hogy te erre megértően bólogatsz, amit borzalmas látni.


Nem gondolom hogy irányító lennél, sőt, inkább pont hogy erősen függesz tőle. Van egy tippem hogy amikor te külön akartál lenni, akkor bűntudatot keltett benned és fokozatosan elzárkóztál, de csak egy megérzés.


Én bántás nélkül ajánlanék egy szakembert első körben, akivel a függés forrását felfedezitek és kezelitek. Miért feküdtél be a lánynak, miért az ő akarata érvényesült, stb.. Ezután az alacsony önbizalmad és önképed növelésére kellene majd hangsúlyt fektetni és szépen fokozatosan visszanyerni a régi énedből dolgokat. Ebben majd segít az illetékes, de a lányt hanyagolnám innentől. Magadra fókuszálj és hogy kijöjj a gödörből, nincs rá szükséged.

2020. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Baj, hogy féltékeny vagy. Ez előjöhet további kapcsolataidban is, de igyekezz legyőzni. Nagyon megmérgezi a kapcsolatot. Szerintem ennek a kapcsolatodnak már vége.
2020. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alessandro10 ***** válasza:
67%

Nálunk is hasonló helyzet volt. Elköltözött, vissza se jött. Ne is jöjjön. :)

Reménykedni lehet, hátha hiányzol neki, de szerintem nem fogsz. Önző világ van, ha menni akar, rá kell adni a kabátot. Idővel hiányozhatsz ugyan neki, viszont az ha ló nincs, szamár is jó alapon menne. Azért ne add fel könnyen, inkább használd az eszed.

2020. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Így belegondolva tényleg, miért is akarnám trükközve visszaszerezni, annak mi értelme volna? Csak áltatom magam? Nem trükközve szeretném visszaszerezni, azt szeretném ha ráébredne arra, hogy mennyit veszíthet velem, hogy értékes vagyok a számára. Hogy milyen jó volt a kapcsolatunk nem olyan régen. De ezt sajnos jelenleg magam sem hiszem el, úgy gondolom az önértékelésem nullán van, és miért is akarna egy olyan emberrel együtt lenni, aki nem látja a jövőjét tisztán, aki mellett nincs biztonságban. A szomorú az, hogy régen ez nem így volt. Voltak céljaim amik érdekében tettem, terveim voltak, sportoltam, senki nem tudta a véleményemet megváltoztatni ha én valamiről gondoltam valamit, tudtam mi a jó saját magamnak, mit kell tennem, úgy éreztem megvan a saját akaratom, hiszen a cigarettát egyik napról a másikra letettem, egy dobozt szivtam naponta. Ez az ember valahogy eltűnt.. Elég sok mindent feladtam a kapcsolatunkért, elég sok embernek okoztam ez miatt fájdalmat. Úgy hiszem azért az emberért szeretett belém aki voltam, és ma már egy idegent lát bennem. Én is saját magamban sajnos.. A kapcsolatunk elején pedig inkább ő volt az aki féltékenykedett, ha valaki köszönt az utcán akkor ki volt az biztos közöm volt hozzá. Meg hogy én biztosan más nők után nézek. És most ez is valahogy megfordult, sosem gondoltam volna hogy én leszek a féltékeny.

És ez sem tökös tett tőlem, hogy bólogatok erre az egészre ami van az exével. A költözéssel is ez volt, hogy ez közös döntés. De én igazából nem akartam, hogy elmenjen, ő akart menni. Úgy érzem próbálok neki megfelelni, de sikertelenül. Talán nem is neki kéne megfelelnem, és akkor lenne jó minden?


"Van egy tippem hogy amikor te külön akartál lenni, akkor bűntudatot keltett benned és fokozatosan elzárkóztál, de csak egy megérzés."

-Lehetséges, bár így átgondolva nem tudom mivel keltett bennem bűntudatot. De mindig rossz érzés kapott el ha oda került volna a sor, hogy elmenjek beszélgetni fél órát az egyik gyerekkori barátommal. Párszor voltunk közös eseményen a barátaimmal és a barátnőmmel. Nem volt közös témájuk, és otthon pedig megkaptam, hogy megint kit bámultam meg biztos szebb nála és nekem az jön be. És ezek után nagyon nem is próbálkoztam kapcsolatba lépni velük.

A szakemberen pedig már én is sokat gondolkoztam.

És az is bánt, hogy most akkor egész idő alatt az exe után vágyakozott, de mivel belémszeretett akkor egy ideig az érzései felé háttérbe szorultak? Mert mondta azt is, hogy sok dolog az exét juttatta eszébe, és hogy valamiben azért hasonlítunk is..

2020. ápr. 19. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Játszmázz csak, ha ez a szint...
2020. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A játszmázással nem az a baj, hogy játszmázás. Mindenki játszmázik:) Hanem az, hogy ami annak tűnik, az szinte sose működik. Pl ez se fog. Ez egy buta gondolat, semmi értelme.
2020. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A kapcsolatunk elején pedig inkább ő volt az aki féltékenykedett, ha valaki köszönt az utcán akkor ki volt az biztos közöm volt hozzá. Meg hogy én biztosan más nők után nézek. És most ez is valahogy megfordult, sosem gondoltam volna hogy én leszek a féltékeny."


Egyre jobban gondolom azt hogy fokozatosan leépítette az önbizalmad és birtokolni próbált. Azért hagytad el a barátaidat és épültek le a kapcsolataid, mert úgy viselkedett hogy efelé az út felé menj. Azért tűnt el a régi éned és nem ismersz magadra, mert úgy viselkedett hogy azt érezd mindig ki kell őt szolgálni vagy nyavalyogni és veszekedni fog.


Nem akarok mindent rá hárítani, főleg hogy nem ismerem mi volt a helyzet és ugye ettől még megvan benne a szereped (engedted, nem mondtál ellent). Ezért kell kutakodni magadban és a kapcsolatodban is hogy mik vezettek idáig, hogy tanulni tudj a hibákból és fejleszteni magadat.

2020. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"És az is bánt, hogy most akkor egész idő alatt az exe után vágyakozott, de mivel belémszeretett akkor egy ideig az érzései felé háttérbe szorultak?"


Lehetséges, vagy rosszabb esetben csak szimplán jó voltál búfelejtőnek míg érzelmi válságban volt. Ez megint róla mond el sok mindent, nem a te hibád. Az ő féltékenykedésének is amúgy megvannak/voltak az okai, de az az ő dolga.

2020. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is ezt érzem, néha olyan érzésem volt, hogy azért nem jár el a barátaival, azért nem ír nekik vissza, hogy ezt én se tehessem meg. Nem is tettem meg, aztán egyszeriből csak elkezdett nyitni a külvilág felé, amivel nincs is semmi probléma, de ha kérdeztem valamit valakiről, érdeklődésből és kiváncsiságból, mindjárt az volt hogy ne ellenőrizzem őt állandóan, és amúgy sincs semmi közöm hozzá. Aztán kiderült, hogy az exével is tartja a kapcsolatot már egy ideje, amikor pedig kérdeztem hogy nem jelentkezett-e akkor a szemembe hazudott, hogy nem. (már elég sokat beszélt az exéről, hogy vele hogy volt, mi ment tönkre stb) már kezdett gyanús lenni. Egy kis időre rá elmondta, mert bántotta őt a lelkiismerete. És ekkor az ember még jobban elbizonytalanodik és kétkedőbb lesz.. vajon miben fog még hazudni, és mikor teszi meg?

Próbálom meggyőzni magam arról, hogy nem ő miatta történt velem ez ami történt. Igaz az én döntésem volt, hogy nem kerestem a barátaimat, elhanyagoltam őket, nem írtam vissza. És még sok egyéb más, amiről inkább nem beszélnék.. De mégis belegondolva ez így volt, miatta, ő volt a fő ok, hogy így döntöttem, a békesség kedvéért. És egyre inkább arra kezdek rájönni, hogy próbálok megfelelni mindig. De kinek is? Magamnak kéne megfelelnem és akkor talán rendbe jönnének a dolgaim?

2020. ápr. 19. 23:03
 10/10 anonim ***** válasza:

IGEN!

Magadnak kell megfelelned! Úgy vesszem észre, hogy nagyon érzékeny lelkű, szeretni való férfi vagy. Amit a nőről írsz, az nálam nem nyerő. Talán hisztis is egy kicsit. Lehet, hogy az van, amit fentebb írtak, hogy uralni akart Téged. Nagyon a maga képére formáltatott Téged.

Azt tanácsolom, hogy igyekezz őt elfelejteni, mert nézetem szerint Ti ketten sosem lennétek együtt boldogok.

Ffi/79

2020. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!