Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom minden lében kanál....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom minden lében kanál. Ezt hogy fogadjam el?

Figyelt kérdés

Alapvetően is vállalkozó, tehát eléggé sok ügyfél, stb betalál nála és pörgős, változatos, rohangálós a munkája. Ezt megértem. Valamiből élni kell.


Ugyanakkor ezen kívül is állandóan hívogatják. A húga (19 éves) a biciklijét el akarja adni, a barátomat ugráltatja, hogy tegye fel jófogásra. Az anyjának van egy lakása, amit kiad albérletbe, azt is a barátom intézi az anyja helyett. Ott elromlott a villanytűzhely, azt is a barátomnak kellett intéznie (az anyja lakásában). Hívogatja őt a nagynénje is állandóan, mert őt a férje elhagyta egy másik nőért, és a barátom ehhez az ex-férjhez jár, mert bútorokat csináltat vele (asztalos ez az ex-férj), és a nagynénje hívogatja heti többször, hogy "tud-e valamit az új qurváról?". Hívogatja a barátomat a könyvelője, mert valaki K&H-s ügyet akar intézni és a barátomnál(?) érdeklődik meg, mert tudja, hogy a barátom is ennél a banknál bankol és segítsen neki. Hívogatja őt az apja, hogy az új nőjének a gyereke nem kapta meg az egyik havi fizuját (amiben csak szóban állapodtak meg a főnökkel ,hogy kap +1 havi fizut), hogy a barátom intézze el. Kérdeztem is a barátomat, hogy mi közöd van neked egy teljesen másik ember fizetéséhez, miért nem intézi el ő a saját főnökével a saját meg nem kapott fizetését? Az egyik haverja hívja kamerarendszert szerelni a szervízébe, a másik haverja betonozni hívja a kertbe (értem én, persze segítsünk a haveroknak, talán ezt még megértem). Az apja eladta a garázsát, persze a barátomat hívta segíteni kipakolni. Az anyja mosógépe elromlott, ezt is a barátomnak kellett intézni.


Nem költöztünk még össze, heti 3x találkozunk, de nem tudunk úgy elmenni késő délután vagy este úgy sétálni, hogy valakinek valamit ne kéne intéznie, vagy valaki nem hívogatná őt valami miatt, és ahogy látjátok, a paletta legváltozatosabb színeiben felhívják őt, mindenféle ügyben, vagy szakmai, vagy magánéleti, vagy bármi más ügyben. És király, mert én egyetemre járok, és most sokat kell tanulnom (rengeteg kreditem van, plusz ez a távoktatásos rendszer is csavart most egyet rajta), és direkt úgy intézem, hogy lehet, nem tudunk annyit együtt lenni, mint pár hete, mert több a dolgom, de ha együtt vagyunk, rá fókuszálok. És igen, bosszant, hogy állandóan rá kell várnom. Most is nem működött a számítógépen valami (amit még anno ő buherált meg) és anya közben dolgozott volna rajta, mert home office van neki, és anya már idegeskedett h sok a munkája nem tud dolgozni, hívtam a barátomat, kb egy óra után sikerült elérni, mert vagy az ügyfél jött, vagy a húgának a biciklijét kellett intézni, tehát egy órát vártam rá, végül odáig tartott, hogy anya fogta magát és bement a munkahelyére dolgozni, mondta hogy neki nincs ideje erre. Mondtam is a barátomnak, hogy értem, hogy a húgodnak intézni kell a biciklit, de már az elején mondtam, hogy anyának MOST kellene a számítógépen az funkció, és nem értem, miért volt ennyire sürgős hirtelen a húgod biciklijét intézni, feltenni Jófogásra. Nem az zavar, hogy nem ugrott egyből, hanem az, hogy közben anya meg rajtam vezette le a feszültségét, és most ebben a nagy korlátozásban lényegében a barátom miatt döntött úgy, hogy bemegy a munkahelyére. Aztán a barátom végül megcsinálta, de hát akkor effektíve már késő volt. Persze, ha halaszthatatlan dolog jön közbe, munka, csinálja ezt, neki abból van pénz, de jelen esetben nem erről volt szó.


Igazából egyszerűen elegem van már ebből, hogy álladóan, mindig, ha hétköznap este van, ha hétvége, a barátomat mindenki ugráltatja. Apai ágon van egy féltesó öccse, aki most gimis, és a matek leckét nem tudta, azért is a barátom lett ugráltatva, hogy segítsen már neki... de a barátom se tudta, szóval lényegében én segítettem az öccse matekjában (akihez amúgy közöm sincs, 2x találkoztunk kb 2 órára). Nincs ezzel semmi gond, szívesen teszem, csak példaként hoztam fel, hogy "sz.tól a repülőig" mindent a barátomnak kell intéznie, megoldania.


Ő egyébként külön él már, van saját lakása.


Ne haragudjatok, ha kicsit hisztériás hangulata lett az írásnak, de most feszült lettem, pláne, hogy kvázi rajtam csattant az egész, anya vibrálása átragadt rám. Ő egyébként egy középiskolában titkárnő és az érettségit szervezi az adott suliban, de most totál át lett a korona miatt variálva az egész, és a nem tudom hány száz diákra egyesével át kell írnia az adatokat, tehát rengeteg munkája van, érthető, hogy feszült lett attól, hogy az egész délelőtt elment azzal, amiben a barátom tudott VOLNA segíteni.



A mait is leszámítva állandóan van valami. Lehet, bennem van a hiba, nem vagyok toleráns, de igen, sajnos egy bizonyos szint után már azt mondom, elég, nyugi. Nem tudom, hogy ezt el tudom-e fogadni, vagy hogyan fogadjam el?


2020. ápr. 23. 13:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ezek a dolgok, amiket felsoroltam, mind az elmúlt hetekben történtek, tehát ha több évre lenne elosztva, ok, de alig marad már normális időnk, mert állandóan valakinek valamit intéz. Már egyszerűen SOK(K).
2020. ápr. 23. 13:25
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Már majdnem igazat adtam neked és megsajnáltalak, de a végén ez a "nem anyám sztárját intézte, mert a tesójának intézett valami mást" dolgon kiégtem. Mit vársz, ha te ugyanazt csinálod?
2020. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Neked kívülről ez ugráltatás amíg nem neked csinálja. Viszont arról nem mondtál semmit hogy őt zavarja-e vagy éppen élvezi hogy szükség van rá másoknak
2020. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"sztárját"
2020. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Szóval a sztárját szarját akarna lenni, csak állandóan atjavitja az autocorrect.
2020. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, mert azért én mégiscsak a barátnője vagyok és azt gondolom, járna némi prioritás, én is segítettem az ő öccsének a matekban.


Nem arról van szó, hogy zavar, hogy a huganak intéz dolgokat, de direkt megkertem őt, hogy ez most sürgős, anyának nagyon kellene, és közben a huganak is elkezd valamit intézni, ami nem sürgős.

2020. ápr. 23. 14:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg annak ellenére, hogy életvitelszerűen nem nála élek, én mosogatok (azokat a tányérokat is, amik napok óta ott allank, mert maga után sem mosogat, mikor nen vagyok ott), csinálok kaját (márha együtt vagyunk), cserébe azt gondolom, nem nagy kérés az, egy 10 percre nézzen rá a gépre.
2020. ápr. 23. 14:03
 8/13 A kérdező kommentje:
És nem nekem kellett volna a gép, hanem anyának ez a jelenlegi munkaeszköze. Dolgoznia pedig kell, most ráadásul sokat.
2020. ápr. 23. 14:04
 9/13 A kérdező kommentje:

#3 van mikor szereti, de néha már ő is káromkodik, hogy már megint "mi a fzért hívja fel xy". Őt idézve...


Alapvetően én is intézkedő típus vagyok, én nem szoktam rásózni semmit, egyedül ez a számítógépes dolog volt, amiben hónapokkal ezelőtt segítséget kértünk (neki ez a szakmája). De ezt is közösen csináltuk meg, meg újra kellett rakni a gépet és speciális dolgokat rátelepíteni és ez egy közös program volt, mert én amúgy is fejlődni szeretnék egy kicsit az ilyesmikben, tehát ő lényegében magyarázta h mjt hogyan kell, én pedig megcsináltam, és ez vegulis jó program lett, mert a végén régi nyaralós képeket nezegettunk a gépen, és elment az este. Tehát osszessegeben egy jó program lett belőle, hogy újra kellett rakni a gépünket, de amikor sétálni nem tudunk elmenni, vagy hétvégén egy közös programra, HETEK ÓTA, anélkül hogy valamit valakinek ne kéne intézni, az bosszantó. És nem hiszem el, ha valaki mást mond, vagy nem volt még kapcsolatban, vagy nem tudom, de egy idő után elfogy a türelem. Én sem az első 3-4 eset után akadtam ki, hanem ez már a sokadik.

2020. ápr. 23. 14:11
 10/13 anonim ***** válasza:

"Igen, mert azért én mégiscsak a barátnője vagyok"

Már ne haragudj, minél élvezel te több prioritást? A családjánál??? Remélem ezt te se gondolod komolyan.

Amúgy eleinte én is azt éreztem, hogy igazad van, de a végére rájöttem, hogy te is egy követelezős hisztis nő vagy, akit amúgy nem zavar, ha a barátját ugráltatják. Téged az zavar, ha NEM TE ugráltatod.


"tehát egy órát vártam rá" ... te szegény :D egy teljes órát, 60 egész percet kellett várnod míg Mr. Papucs uraság megérkezett és megcsinálta anyád gépét? Mi az isten köze van neki anyád gépéhez amúgy? Semmi. Totál irreleváns elvárás a részedről, ráadásul még hisztizel is, MERT EGY TELJES ÓRÁIG NEM ÉRTED ŐT EL.


"Nincs ezzel semmi gond, szívesen teszem," aha... de azért a kérdésed végén felhozod, hogy jajj te mennyi mindent megteszel érte, az a galád szemétláda meg nem képes azonnal ugrani neked amint fütyülsz.


Hát figyu, ne fogadd el a helyzetet, hagyd ott, neki is jobb lesz. Követelőzős, hisztis és rettentően idegesítő vagy az írásod alapján, nem csodálom, hogy inkább minden sz*rt megcsinál csak ne veled kelljen lennie.

Keress egy kényelmesebb papucsot magadnak.


22L

2020. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!