Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megakadt a kapcsolatunk, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megakadt a kapcsolatunk, nem haladunk semerre?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és a barátommal 5 éve vagyunk együtt. Ő az első komoly kapcsolatom, és én is neki, mindent együtt éltünk át, még gimi elején jöttünk össze. A kapcsolatunk szerintem jó, nem egyezünk mindenben, de kitartunk egymás mellett.

Azonban egyre inkább felmerül bennem az, hogy most, hogy egyetmisták vagyunk még jó 2-3 évig, mi lesz a következő lépés? Természetesen nem tudunk még összeköltözni, amíg nem lesz rendes fizetésünk, meg elsietni sem akarom (nem a kapcsolatban, hanem azért mert fiatal vagyok még).

Úgy érzem nem tudnék még 3 évet várni arra, hogy elérkezzünk a következő szintre, úgy érzem megakadtunk.

Olyan érzés, mintha az, hogy szakítunk és utána a jövőben újra találkozunk egy jó lehetőség lehetne, ha létezne ilyen. Jó lenne még élni, kipróbálni dolgokat, vagy egyszerűen csak haladni valamerre. De szeretem őt. Tudom, hogy ő egy megfelelő választás, de szerintem sok embernél ezért nem működik az első gimis szerelem. Mert nagyon lassú folyamat.


Tudtok esetleg ellenpéldát erre? Mármint, hogy gimiben jöttek össze, és mégis együtt maradtak? Vagy pont, hogy nem?


Szerintetek lehetséges egy emberrel leélni egy életet? Vagy legalábbis a nagyon fiatalkorodat?



2020. ápr. 23. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik volt osztálytársam gimi elsőben jött össze egy évvel idősebb barátjával. 2018ban költöztek össze, akkor voltak több, mint 7 éve együtt. Akkor fejezték be mindketten a sulit és kezdtek el dolgozni. Úgyhogy van erre példa, hogy minden szipi-szupi, de véleményem szerint, ha te azt érzed, hogy lassú ez és még élni akarsz, akkor neked ez nem való. Beszélj a barátoddal erről, hátha dűlőre juttok
2020. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Én és a férjem, egyben a gyerekeim apja. 29 évesek vagyunk, 17 évesen jöttünk össze, és azóta is együtt. De ehhez, és ez lehet nem lesz jó hír, át kellett mennünk tűzön vízen, az is kellett, hogy mindketten legyünk mással, kiprobaljunk mást is, és itt a szexre gondolok. Sosem tuntunk el egymás szeme előtt, talán a leghosszabb külön töltött idő 1 honap volt. Mi mindenben elsők voltunk egymásnak. Azóta boldog a házasságunk, várjuk a 2. Babánkat.
2020. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátod egy érzô ember. Nem egy rongydarab, amit szögre akasztasz, ha épp nincs kedved hozzá. Ha szakítasz, akkor annyi, vége. 31 éves vagyok, 14 éve vagyok a férjemmel. Megszakítás nélkül.
2020. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég furcsa csak azert szakitani, mert nem halad semerre a kapcsolat. Ha 25-30 evesen osszejosz valakivel, az sem biztos, hogy szintrol szintre fog haladni. Mert pl. lehet, hogy te akarsz majd ferjhez menni, o meg nem akar házasságot, te ossze akarsz koltozni, o meg nem, te mar gyereket akarsz, o meg nem....Sot, az sem biztos, hogy egy másik férfi jobb választás lesz.

Mi a férjemmel még csak 3 éve vagyunk egyutt /29 es 37 evesek vagyunk/, mondhatni evente szintrol-szintre leptunk - osszekoltozes, eljegyzes, eskuvo, most babát tervezunk....de ha x évig nem jon ossze a kisbaba? Sokan éveket várnak babára...akkor évekig "nem lépunk szintet"...vagy ha már meglesznek a gyerekek, akkor tulajdonkeppen magasabb szint nincs...eszembe sem jut ezért azon gondolkodni, hogy elhagyjam....o a férjem, ot választottam, egy életen át arra szeretnék torekedni, hogy boldog legyen mellettem, egyutt legyunk boldogok. Persze, ti még nem vagytok házasok, nem vagytok elkotelezodve....


De egy jó, stabil kapcsolat nem csak akkor jó, érdekes, boldogságot adó, amikor minden új, vagy mindig tortenik valami új. 30-40-50 év alatt bizony a legtobb ido "szurken, hetkoznapiasan, egyfélén" telik, persze rajtunk mulik, hogy szinesse, változatossá tegyuk, minden napban megtaláljuk az apró oromoket, újra felfedezzuk egymást, hogy megorizzuk az egymas iranti vágyat, szeretetet....

Nem konnyu, de csalodnia kell annak, aki azt gondolja, hogy mindig idorol-idore tortenik majd a kapcsolatban valami szintlepes.


Egyetemistak vagytok, ha dolgoztok egyetem mellett, szerintem ossze tudtok koltozni, vagy akar egyutt lakhattok kollegiumban is.


De szerintem ha ugy erzed, hogy 3 évet nem tudsz kibirni a pároddal - ha csak nem tortenik valami /szintlépés/, akkor nem biztos, hogy szereted ot annyira, amennyi ez a kapcsolat ezt megerdemli.


Ellenpeldat ismerek, a noverem 17 evesen jott ossze a férjével, elso szerelem, iden lesz 15 eve, hogy egyutt vannak. Egy baráti párunk is 16 eves koruk ota egyutt vannak, 34 evesen házasodtak ossze, 18 ev után.

2020. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A baratnőm és a párja gimi előtt jöttek össze. 7 éve lesznek együtt. A gimi utolso ket éveben a srac konkretan a lanyeknal lakott.

A srac nem ment tovabbtanulni elkezdett dolgozni, a lany igen es suli mellett dolgozik. Nyáron költöztek ossze

2020. ápr. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok én is. Még nagyon fiatalok vagyunk, a középiskolában ismertem meg, 6 éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk nem felhőtlen, de minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek. Van, hogy úgy érzem, hogy a kapcsolatunk kihűlt,megrekedt és van mikor boldog vagyok és úgy érzem, én vagyok a legszerencsésebb nő mert ő velem van.


Azt mondod, hogy az egyetem miatt nem tud a kapcsolatotok a következő szintre jutni, de ez nem feltétlenül egy probléma. Az életben számtalan olyam alkalom fog bekövetkezni ami miatt a kapcsolatotok második, harmadik vagy talán utolsó helyre fog kerülni. A lényeg az, hogy a szeretet, a bizalom és a hűség, elég erősek legyenek ahhoz, hogy ezeket a periódusokat átvészeljétek. Tehát ez a "megakadás" nem csak a gimis kapcsolatolra jellemző.


De nálad egy másik probléma is felmerült. Mégpedig az, hogy úgy érzed, igen fiatal vagy még egy ilyen komoly kapcsolathoz. Nem látom, hogy egy kapcsolat mégis miért akadályozná meg azt, hogy új dolgokat probálj ki, hogy szorakozz, hogy éld az életed. Egy kapcsolat nem arról szól, hogy mindent együtt csináltok, nem vagytok összekötve, mindenkinek joga van a magánélethez. Persze, hogy ha benned megfordult az a gondolat is, hogy talán szeretnéd mással is kiprobálni, szeretnél egy új kapcsolatot, akkor ennek a kapcsolatnak véget kell vetned, még akkor is ha úgy érzed, hogy még szereted. Mert ez a vágy, nem fog végleg megsemmisülni. Még ha egy időre el is tünik, végül elő fog törni, és minél később történik meg, annál bonyolultabb lesz. Nem szabad leragadni egy kapcsolatnál, csak azért mert úgy érzed, hogy ő a megfelelő a számodra. Az ember változik, és az elvárásai is. Lehet, hogy most ő az ideális pár számodra, de több mint valószínű, hogy pár év múlva teljesen más elvárásaid lesznek attól a férfitől aki melletted lesz. Nagyon sok mindenen kell keresztülmenjen két ember, ahhoz hogy tudják, hogy képesek lesznek e életük végéig együtt maradni. Ezér nem érdemes elsietni a dolgokat, de nem is kell az első hullámvölgynél feladni.

2020. ápr. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de én ha szeretem a páromat, akkor nem akarok vele szakítani, hogy majd később újra összejöjjünk.

"Jó lenne még élni, kipróbálni dolgokat..." A párod mellett talán nem tudsz élni? Mi az, amit nem tudsz vagy vele együtt megélni, vagy a minden kapcsolatban szükséges "énidő" alatt? Kipróbálni dolgokat? Mit nem tudsz vele együtt kipróbálni? A szexet másvalakivel??

Szerintem ha ilyen gondolataid vannak, akkor mondd meg szépen a párod szemébe. Sajnálom szegény srácot, lehet, hogy jobban járna a szakítással, akkor találhatna olyasvalakit, aki tényleg szereti (mert szerintem te nem).

Jöhet a lepontozás. :)

2020. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Á szerintem ezek csak mellébeszélések. Mi akadt meg? Ha még nincs lehetőségetek többre, mint diáknak lenni, akkor nem akadt meg semmi, folyik a felnőttéválás. Csak te is érzed a gondot... A mai világban mindenki aki nem a falu utolsó házában él, azt látja, hogy élni kell, szórkozni, új kapcsolatokat kialakítani. Mind a ketten biztos, hogy azt gondoljátok, hogy még tapasztalatokat akartok szerezni. Szerintem mindenképp szakítani fogtok és lesz még jó sok másik partneretek, mert túl erős vágy hajt erre. Szerintem ez lesz. Gondolj bele, 10 évig még együtt lesztek, akkor is csak 30asok lesztek, biztos hogy ki akarjátok próbálni mással is. Felesleges ilyen fiatalon lekötnie magát az embernek, mert csak jönnek ezek a fejfájások aztán majd félrekufirc... és szerintem nincs semmi rossz a tapasztalatszerzésben, nem kell naívnak lenni.
2020. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha benned már kétségek merülnek fel, jobb ha szakítasz Sok gimis szerelem sorsa ez, kifullad idővel. De ellenpéldát is tudok szép számmal. Nem egy osztálytársnőm ment hozzá a gimis szerelméhez, van akik már 10+ éve együtt vannak, 14 volt a lány mikor összejöttek, most 27, már pár éve házasok. Megszakítás nélkül vannak együtt már ennyi ideje. A másik lány kilenc éve van együtt a párjával, nyáron házasodtak, szintén gimis szerelem.
2020. ápr. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!