Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegség miatt megváltozott....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegség miatt megváltozott. Mit lehet tenni, hogy ne menjen rá a kapcsolat?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, nagyon szeretem és már az esküvőnket tervezzük, de úgy érzem rohamosan romlik a kapcsolatunk. A betegsége nem csak külsőleg, hanem a természetét is megváltoztatta, ami valahol érthető is, de nem tudom mit tehetnék. Neki fontos a külső, járt edzeni és odafigyelt magára, aztán hirtelen lefogyott 58kgról 47re, jelenleg pedig 43kg. Hónapok óta semmilyen gyógyszer sem segít, az orvosa már annak is örül, hogy megállt a fogyás. Crohn beteg így ezzel együtt kell élnie, nem gyógyítható. Nincs megelégedve magával, pedig magabiztos lány volt mindig is, de most olyan szinten önbizalom hiányos, hogy szerintem ez már kezd átmenni depresszióba, de ha beszélni akarok róla csak vita van belőle. Már tünetek régebb óta vannak, de tavaly szeptemberben derült ki a betegsége azóta egy kezemen megtudnám számolni hányszor voltunk együtt. Idén még egyszer sem. A gyógyszernek, amit szed lehet ilyen mellékhatása, hogy nem kívánja, de ha teljesen őszinte akarok lenni nekem sem volt jó ez a kevés együtt lét sem az utóbbi időben. Neki nem mutatom ki, de szerintem az ilyen mértékű fogyás is olyan hatással van a kapcsolatra, mint a hízás, plusz a viselkedése is kiábrándító. Elképzelni sem tudom, hogy mennyire nehéz lehet neki és szeretnék 100%osan mellette állni, nem akarom, hogy vége legyen a kapcsolatunknak, de a megoldást sem látom.Akik hasonló helyzetbe kerültek hogyan oldották meg? Nem szeretnék szakítani, ha szexuális részét nem nézem akkor egy jó kapcsolatról van szó és szerelmes vagyok belé.

28/F


2020. máj. 4. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem tudom mi a megoldás mert ez egy patt helyzet.. sehogy sincs jó döntés :( Viszont azt meg jegyezném hogy tiszteletre méltó férfi vagy! más már rég le lépett volna. Kevés az ilyen jó ember már ebben a világban, kitartást neked.

21L

2020. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Türelem és idő. Sajnos csak tényleg ez segít. Mi hasonló helyzetben voltunk, 3 év együttjárás után nálam derült ki egy betegség, én vagyok a nő. Majdnem egy év volt mire valamiféle diagnózist kaptam, addig együtt kellett élnem az ijesztő tünetekkel és utána pedig 3 évembe telt mire egyáltalán elfogadtam a helyzetet. Tehát összesen 4 év volt ez, azalatt egy igazi hárpia voltam a barátommal. Az én külsőm is megváltozott, híztam, kihullott a fele hajam, önbizalmam persze nekem is a béka segge alatt és minden feszkómat rajta vezettem le. Nekünk az segített, hogy bizonyos időnként őszintén leültünk megbeszélni mindent, hogy nem miatta van, a helyzet miatt, ugyanúgy szeretjük egymást. Neki pedig az segített, hogy talált egy hobbit, és addig azzal foglalkozott főként, amíg túl nem lettem rajta. Az elfogadásban folyamatosan segített, pozitív maradt, hogy így is lehet élni, megoldjuk, bármi lesz stb stb. Most már 2 év eltelt azóta, túllendültünk rajta, viszonylag rendeződött a külsőm is, jókedvem visszatért, szervezzük az esküvőnket. Túl lehet élni, csak nagoyn akarni kell.
2020. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy el kell érned, hogy ne dugja homokba a fejét, a párja vagy, azt jelenti hogy együtt kell átmennetek a nehézségeken, de ha ő ebből kizár téged akkor úgy elég nehéz. Ne add fel mielőtt teljesen zátonyra fut a dolog, el kell érned, hogy megértse a problémát és annak lehetséges következményeit, mert csak akkor tudtok érdemben javítani a helyzeten. Biztosítsd róla, hogy mellette állsz, és őt akarod, de számodra is megpróbáltatás ez.
2020. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
74%

Mindenkepp kell neki egy jo mentalhihienes, pszichologus. Ez a fajta belbetegseg valoban roppant...megneheziti az ember eletet, de nem kezelhetetlen betegseg. O most rossz betegsegtudatban van, amibol ki kellene jonnie.

Jobbulast, kitartast.

2020. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó dietetikus sokat segíthet.Te pedig támogathatod azáltal, hogy vele együtt tartod az étrendet.
2020. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak türelem és az idő, ha van... persze próbálhatsz másképp is segíteni neki, csak először neki kell saját magán. Nincs más esély!
2020. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Van dietetikusa, aki ír neki megfelelő étrendet, de az csak abban segített eddig,hogy megálljon a fogyás, hízni így sem tud. Annyi "előre lépés" van, hogy most már nem napi 5-10x megy a hasa, hanem 3x, de ez még messze van a jótól. Megértem őt és sokat probálok beszélgetni vele,de valószínűleg kevés vagyok a helyzethet.
2020. máj. 4. 12:10
 8/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
75%

Kiegeszito tapszer kellhetne azert most.

En hasi sebeszeten dolgozom, sok a belgyulladasos korelozmenyu egyen. A nutri termekcsaladra sokan panaszkodnak, a Fresubint sokan dicserik. Nem csak ivos formaban, hanem pudingos kiadasa is van.

Szakorvos, gasztros irhat fel. Ki kell probalgatni.

2020. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudjátok anyagilag engedni magatoknak, a párodnak feltétlenül és azonnal kezdődően pszichológushoz kellene járnia, méghozzá rendszeresen és hosszú távon. A súlyosabb depresszió sokkal könnyebben előzhető meg, mint amennyire egy már kialakult súlyosabb depresszió gyógyítható. A gyógyíthatatlan betegség megjelenése pedig olyan faktor, amit lelkileg fel kell dolgozni és együtt kell vele élni. Újra kell terveznie az életét és pozitív célokat kitűzni, hogy legyen, mi éltesse. Próbáld rábeszélni legalább egy próbaalkalomra a pszichológusnál, s ha belekóstol, akkor lehet, hogy megjön a kedve hozzá.
2020. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Durva sztori!

Kitartást nektek!


Az biztos, hogy lelkileg fel kell állnia. Amíg van remény, addig nem lehet feladni. És ide te, vagy mi kevesek vagyunk. Kell a szakember, és leginkább ő saját maga fog kelleni, mert csak rajta múlik (meg a kezelési lehetőségeken-eredményein)

2020. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!