Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Velem van a baj, ha nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, ha nem tudom elfogadni, hogy a párom nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés
Szaktársak vagyunk egyetemen, egy éve kezdtünk el járni. Nekem rengeteg tervem van, de neki semmi. Van három lakása, amiből kettő ki van adva, egyben pedig lakik. Természetesen ezt a szüleinek köszönheti és ezzel nincs is semmi probléma, viszont azt mondta nem akar dolgozni, mert így is van elég jövedelme. Kezdek kiábrándulni. Engem nem érdekel mennyit keres, de ha ilyen "tervei" vannak, akkor felesleges egyetemre járnia. Nem tudok komolyan venni valakit, akinek nincsenek céljai az életben. A barátnőim szerint hülye vagyok, mert ők se dolgoznának, ha lenne ennyi jövedelmük és szerintük ezzel nincs probléma. Tényleg én várok el túl sokat?
2020. máj. 4. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Én se fogadnám el, szerintem teljesen normális.
2020. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Munka nem csak a jövedelem miatt fontos. Jellemformáló, illetve túl sok szabadidő káros szenvedélyekhez vezet.

Nem gondolhatja komolyan, hogy élete végéig két albérletből majd jól eléldegél.

2020. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Dolgozni én se dolgoznék... Viszont csinálnék valami vállalkozást, amivel persze van munka és lehet előrébb és előrébb juttni az életben. Benyujtanek mondjuk valamilyen pályázatot... De alkalmazott biztos nem lennék, ha vígan élek amugyis, hülye lennék...
2020. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


[link]

---


Két jó írás az ilyen fajta ellustulásról, motiválatlanságról, céltalanságról.

2020. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En sem dolgoznek ilyen esetben, de komolyabban belemerulnek a hobbimba, hogy esetleg olyan szintre lehessen vinni, amibol aztan van penz is, mivel alapvetoen van benne ilyen potencial.

En alapvetoen eleg keveset dolgoztam munkahelyen eletemben, egy olyan hely volt csak, amit szerettem annyira, hogy lehuztam ott tobb mint egy evet, es nem gondolom, hogy baj lenne a jellememmel, ami erdekel, azon a teruleten kitarto vagyok, ezert csinalunk vallalkozast, mert mas valakinek a dolga nem tud sajnos annyira erdekelni, onmagaban a penz nem motival. De ha lenne barmilyen teljesen passziv bevetelem, akkor azzal se szorakoznek, hanem akkor csak es kizarolag a hobbi.

Nem az a problema, ha nem akar dolgozni, hanem ha emellett abszolut nincs semmilyen erdeklodesi kore sem ami barmifele koncentralast, agymunkat igenyel, es mindossze annyi a terve, hogy otthon tesped, meg neha elmentek valami programra, amikor neked epp szabadnapod van. Ettol leepul az ember, sajat magamon is eszrevettem, amikor nem “alkotok”, koncentralok, nem ernek kulonosebb ingerek par napig, akkor annyira punnyadt leszek, hogy konkretan kommunikalni is nehezemre esik a parommal, mert nem jutnak eszembe epkezlab, ertelmes, erdekes mondatok.

Valamit csinalni kell, de ennek a valaminek nem kell egy monoton melohelynek lennie.

2020. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha lenne elég jövedelmem anélkül hogy munkát vállalnék akkor hülye lennék elmenni dolgozni. Ki az aki szeret más alatt dolgozni? Szerintem az ég világon senki. Nem hiányzik az nekem hogy a munka miatt baromi korán keljek és fáradtan hazaérjek késő délután úgy, hogy egész nap más mondogatja nekem hogy mit és hogyan csináljak. Persze atöbbség ezt teszi mert pénzt kell keresni, de ha már van elég jövedelmed akkor mégis miért szivatnád magad ezzel?

Inkább fordítanám azt az időt és energiát a hobbimra, barátaimra, családra, páromra stb.

2020. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Én se nézném el senkinek. Normális ember nem csak a pénz miatt dolgozik. Szép és jó, hogy vállalkozás meg minden de nagyon nem mindegy, hogy van-e hozzá mondjuk kapcsolati tőkéd. Azt meg nem nagyon fogod kialakítani ha életedben egy percet nem dolgoztál és ülsz otthon mert van lóvé. Nagyjából kétszer ennyi kiadásom lenne vállalkozóként ha nem lenne csomó cégnél kedvezményem csak mert dolgoztam ott vagy segítettem már be nekik mondjuk diákmelósként anno.

A másik meg, hogy akinek nulla tapasztalata van a munkában, életében nem kellett még 8-12 órát végigdolgoznia az mégis hogy bírná vállalkozóként ami ennél sokkal több munka, főleg az első pár évben? 2 hét után azt fogja mondani, hogy ez neki sok és elfáradt. Nincs hozzászokva, nem ismeri a vállalati kultúrákat, nulla tapasztalata van cégvezetésben mert még alkalmazottként se látott bele soha.

Én biztos nem lennék együtt olyannal akinek büdös a munka és csak a pénz számít neki belőle. Szerintem bármilyen értelmes embernek taszító ez akinek vannak céljai és karriert szeretne építeni.

2020. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Veled van a baj. Igen.

Ez egy passziv jovedelem.

Baromi jó dolog.

Lehet olyat akar csinalni, amihez nem rablanc koti.

2020. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

#7 attól még hogy valaki nem karierista attól még lehet élete. Lehet neked a munka az életed mert azt csinálhatod amit szeretsz, de van aki inkább a családjának, barátainak, hobbijának vagy párjának él és nem olyan a munkája amit szívesen csinál minden nap napi 8-9 órában.

Nekem pl. ha a hobbim lenne a munkám akkor egyértelmű hogy szeretném csinálni minden egyes nap és fontos lenne, de mivel nem így van ezért csak a pénz miatt csinálom. Ha lenne havi szinten olyan bevételem amivel szépen kényelmesen el tudok éldegélni anélkül hogy dolgoznom kéne akkor biztos hogy felmondanék a munkahelyemen és inkább a hobbimnak meg a páromnak élnék.

2020. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Igazad van. Amugy a normalis penzes emberek is ugy nevelik a gyerekeiket, hogy meg kelljen dolgozniuk a dolgokert, meg tul kell elni, barmi tortenik.

O nem lottonyertes, hanem elhetetlen.

2020. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!