Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bele kell törődnöm, hogy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bele kell törődnöm, hogy ez így lesz ezentúl a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Majdnem egy éve vagyunk együtt a barátnőmmel, és fél éve megbántottam, de megbocsátott. Leírom a tisztánlátás végett, hogy nem csaltam meg, és nem emeltem rá kezet, nem ilyesmit kellett megbocsátania.

Egyszerűen akkor sok minden nem úgy ment a kapcsolatunkban, ami nekem jó lett volna. De annyira jelentéktelen nem mérvadó dolgok voltak, hogy nem akartam közöttünk feszültséget, meg vitát, inkább elmondtam a legjobb barátomnak. A barátnőm meg egy este miután elaludtam elolvasta az összes üzenetet a barátommal...

Úgy ahogy megbeszéltük a dolgokat végül, nagy dráma után, és megegyeztünk, hogy ha valami nem jó akkor megbeszéljük, ezt pedig megpróbáljuk elfelejteni.

Azonban ez nem működik, mert két-három hetente villámcsapás szerűen eszébe jut, és kezdi mondani (nagyon ügyesen burkolva, nem kimondva) hogy én ezt írtam meg azt, és micsoda dolog volt. Tényleg, nagyon ügyesen használva a szavakat, hogy még az életkedvem is elmegy.

Nos, én annak vagyok a híve, hogy ha valamit a másiknak megbocsátunk akkor nem szedjük elő a semmiből csak úgy lépten-nyomon. Ha tényleg mégis valami/valaki által felhozodik egy régi sérelem mondjuk 5 év után és megemlíti azt megértem, normális, de inkább az is csak, ha valami non plus ultra bűn volt. De így akkor minek bocsátott meg?



2020. máj. 5. 20:59
1 2 3 4
 1/40 Parasztgyerek ***** válasza:
95%
Hasonló volt a helyzetem és hosszas gondolkodás után szakítottam. 2-3 hetente robbant. Azt vettem észre egy idő után, hogy lett bennem egy alap feszültség. Nem élet az úgy.
2020. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%

Soha nem lesz vége, én is hallom neha hogy tudod 2013 április 18an 16 óra 42 perckor azt mondtad hogy.......


Lazán évek múlva is percre pontosan felemleget mindent

Ez örökre szól

2020. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Mert nem bocsátott meg...

Benne maradt a szálka, és ha az ott van, akkor egyikőtöknek sem lesz boldog élete.

2020. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk az se volt szép, hogy elolvasta az üzeneteid... De tény, hogy ha gond van a kapcsolattal, akkor azt ne máaoknak hisztizd el. Jártam én is így, kisebb bizalmi törést okozott. Mondjuk én túl tudtam relatív hamar lépni. De a párodnak ez komolyabb trauma lehet, még mindig nem bocsátotta meg, különben nem hánytorgatná fel.

Le kell vele ülni normálisan megbeszélni, hogy ezt örökké nem lehet felhasználni ellened (lesz egy pont, ahol megunod és rácsapod az ajtót). Hol érzi úgy, hogy még nem tudott továbblépni, miben tudsz segíteni, hogy ezt a sérelmét letegye.

Ha nem akar, nem tud változni, le fogsz lépni. Te se akarsz örökké a "sz.argyerek" szerepében lenni.

2020. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
60%

Biztos megpróbálta feldolgozni és próbál megbocsájtani, de azért az ilyen dolgok nem egyik pillanatról a másikra történnek.

Az meg a másik, hogy én se akarnám folytatni a kapcsolatot, ha valaki nem mer velem beszélni, de arra képes, hogy a komplett magánéletünket kiteregesse másnak. Lehet, hogy lassan ő is eljut odáig, hogy ezek után nem fog már ez így menni.

Az pedig pláne nem szimpatikus, hogy ha rám akarná erőltetni a megbocsájtást valaki egy pillanat alatt. Ez egy folyamat, jókora részt játszottál el a bizalmából. Persze nem támogatom a szurkáló megjegyzéseket a részéről, de te pedig ne legyél követelőző, hogy lépjen már túl rajta rögtön.

Egyébként, amikor előjön, akkor ismét le kell ülni megbeszélni újra, hátha idővel másak mindkettőtök érzései ezzel kapcsolatban, ez így megy és majd abbamarad ez a sértődgetés.

Az sem megoldás, hogy ezt is itt írod meg, de neki nem mondod, hogy bánt, ha felhozza a sérelmet, mint egy epés megjegyzés. Ilyenkor közlöd vele, hogy ezt most szépen megbeszéljük megint.

De ha beszéltek és nem lehet megoldani, akkor legalább hamarabb kiderül és nem idegelitek ki egymást és nyugodtan lehet szakítani.

2020. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%
Azert a kerdezo nem kovetett el oriasi bunt, h a bnoje honapokig jatsza a sertodottet. En figyelmeztetnem h hagyjuk ezt a temat.
2020. máj. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%
Beszeld meg vele h ez mi a lfasz hogy te egyszer hibaztal, o meg azota felhozza. Ha megbocsatot amen, ha nem, akkor meg beszeljetek at es szakadjon le a temarol nagyon gyorsan.
2020. máj. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Értem, és megpróbálom megint megbeszélni, mindig megpróbálom, de sokszor mintha sportot űzne belőle. Sokáig nem sértődött, mert utána pikk-pakk abbahagyja, inkább addig tart míg az orrom alá dörgöli, saját magát sajnáltatóhogy stílusban, hogy nehogy már jól érezzem magam.

Egyébként álljunk már meg egy szóra, nem a magánéletünket teregettem ki. Olyasmit mondtam el mindössze (a legjobb barátomnak!!!) hogy most nem olvashatok, nem nézhetek tv-t, ha náluk vagyok, mert miért nem vele beszélgetek. A nők nem beszélik meg a barátnőjükkel, ha valami bántja őket?!

2020. máj. 6. 08:17
 9/40 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért!
2020. máj. 6. 08:18
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát így már egèszen más. Ebből ilyen balhèt csinálni...pláne mèg hónapok múltán is felemlegetni már gáz. Ès az sem volt fér, hogy elolvasta a beszèlgetèseteket a barátoddal, szóval ezèrt lehetnèl te is mèrges rá.

Èn azt mondom, hogy legyèl erèlyesebb, mond meg, hogy ezzel álljon le, mert nem vagy hajlandó piszlicsárè dolog miatt folyton hallgatni a fejmosást, ès mèg egyszer előhozakodik vele, akkor elbúcsúztak egymástól. Persze gondolom ezen is meg fog sèrtődni, de nem baj, hagyd rá, csak így tudod èrvènyesíteni magad.

Ő mondta, hogy mindig beszèljètek meg ami nem jól működik, szóval hajrá.

2020. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!