Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez milyen személyiség? L

Figyelt kérdés

A barátomon észrevettem egy elég irritáló viselkedési formát és nem tudom megfogalmazni rendesen mi ez a probléma nála. Másoknál könnyú,hogy idegbeteg,nárci,éretlen,hisztis stb. De nála nem találom a jó diagnózist..Szóval olyan,hogy 1,egoista de olyan szinteken,hogy hangoztataja,hogy ő egy zseni,csak lusta..és ő mindenkinél többnek érzi magát.Sokszor ha van egy vitánk akkor is,hát csak az ő szava az igaz,még nekem is megmondja,hogy ezt vagy azt gondolom hiába mást mondok..ha elmondom neki hogy nm lát bele a fejembe azt sem tudja elfogadni akkor olyanokkal támad,hogy magammal sem vagyok őszinte. A másik,ha talált bennem egy hibát pl túlérzékeny vagyok és ezt megbeszéltük párszor és jelentősen javultam is benne akkor is kb minden 2.-3, nap felhozza,hogy miylen kis túlézékeny vagyok és erről leglaább egy óráig beszél,amolyan számonkérően,hogy kb azt kell éreznem hogy mekkora kaki vagyok emiatt.

Nagyon gyakran jön elő belőle ez a neki nincs hibája,ő mindig igazat mond,ő mekkora király,zseni,felsőbbrendű,de nálam biztosan az stílusa.

Aztán ha ezt elmondom neki akkor azzal jön ,hogy jaj ő amúgy mennyire haragszik magára,mert tudja,hogy zseniális mégsem kezdett ezekkel semmit...


Nagyon idegesítő ez a stílus,mondtam neki hogy senkinél nem több. És a semmire ne legyen beképzelt,de ha lenne is mire akkor sem szabadna.Igaz,hogy sok dolgot szeret csinálni és átlagnál több dologban jeleskedik.

Nem tudom ,hogy szükségem van-e ilyen emberre aki mindig érezteti velem,hogy ő különb tőlem és nem ismer el engem és úgy bánik velem hogy örüljek hogyegyáltalán velem van.Pedig mondtam nkei ott az ajtó,ha ennyire nagyra van magától..


2020. máj. 8. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig csak álca, belül egy önbizalomhiányos kisfiú. Ezzel próbálja maga előtt is titkolni.. pont ő az aki hazudik magának. De ezt soha a büdös életben nem fogja elfogadni.
2020. máj. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

plusz úgy érzem kb semmit nem ad nekem. Azt mondja neki nincs szüksége a bújásra csak kis mértékben ezért ő nem fog bújni,ha én visszaveszek akkor rögtön rámkérdez,hogy mi ennek az oka,nekem ez a dolgom. Nem segít semmiben,sokat van nálam és nem takarít,főz,mosogat,semmi. Egésznap a saját dolgaival foglalkozik,hogy ő hogyan léphet előrébb,munka,tanulás stb.

És sokszor beszél az exeiről,hogy mennyire szerette őket,főleg az utolsót aki meg egyáltalán nem szerette őt.De hogy ő érte mindent megtett,helyette házimunkát is végzett,babusgatta stb,de hát a lánynak ez sem volt elég. És bármi hibája van mindig azt hozza fel,hogy exével így vagy úgy kellett vislekednie ezért ő ilyen lett amilyen.

2020. máj. 8. 08:16
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Van benne fél kiló egoizmus, 3 csipet nárcisztikusság, és 2 dl manipulatívság.
2020. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1,szerintem is van egy extrém önbizalomhiánya is amit gondolom ezzel leplez..mert mondta középiskolában nem volt jó a lányoknál és nagyon nehezn dolgozta fel (ekkoriban kezdett bele extrémebb hobbikba gondolom hogy kitűnjön). és hogy csak mióta elvégezte egyetemet azóta vannak sikerei.azelőtt semmi.
2020. máj. 8. 08:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"De nála nem találom a jó diagnózist."


Hát igen... a pszichológusok csak azért tanulnak 4 évet, hogy melegben legyenek, egyébként egy ilyen diagnózist a Nők lapja segítségével bárki tévedhetetlenül felállít

2020. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért diagnosztizálni akarod!? Attól nem fog megváltozni, szabadulj meg tőle.
2020. máj. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azért akarom diagnozinálni hogy megértsem őt,megtnauljam kezelni vagy felimserjem,hogy lehet egyáltalán kezelni az ilyen személyt? Nem feltétlenül az a helyes megoldás minden ilyenre,hogy akkor dobjuk ki és keressünk mást más problémával.
2020. máj. 8. 08:29
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

"Nem értem, hogy miért diagnosztizálni akarod!?"


Mert manapság akinek nincs legalább egy jó kis divatos pszichés zavara, az annyit is ér.


Aztán lehet nyafogni a barátnőknek, hogy

"tudod, én borderlineos vagyok, de a párom meg nárcisztikus, jaj milyen szörnyű az életem"

"Ó igen, úgy sajnállak, de ez semmi, mert én depressziós vagyok, a párom meg pszichopata, ez sokkal durvább".



(nem, nem mondom, hogy ezek nem létező betegségek, de a 16-25 közötti korosztály 90%-a diagnosztizálja magát komolyan nevetséges szinten, mert enélkül már nem is számít az ember)

2020. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó...

csak szeretném tudni őt kezelni és a kezelni nem azt értendő,hogy mint orvosa kezelni,hanem mint a párja,ha előjön az egoizmusa akkor milyen szvakkal,cselekedetekkel tudom lenyugtatni,átsegíteni a kitörésén.

2020. máj. 8. 08:42
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod kezelni mert áttörhetetlen falat épített maga köré. Sajnos tapasztalat. Mindig arra gondoltam, hogy bárcsak előbb ismertem volna meg, és segíthettem volna neki egészséges módon felépíteni az önbizalmát, hogy ne kelljen ilyen módszerhez folyamodnia.
2020. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!