Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromra nagyon kihatnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromra nagyon kihatnak a munkahelyi problémák. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
18 éve van a multi cégnél, most 50 éves. Szereti a munkáját, lelkes és szorgalmas de egyre több a baj. Felküzdötte magát menedzseri pozícióba, korrekt fizuval. De egy jó ideje tologatják egyik pozícióból a másikba, mindenféle megbeszélés vagy szerződés nélkül, most 20%-kal kevesebb fizetést is kapott emiatt, amiről szintén nem szóltak neki. Sok a hozzá nem értő főnök, nem becsülik, nem értékelik a munkáját pedig jó szakember, sok üzletet hoz, sokat spórol, szeretik a kollégái ( külföldiek is). Kirúgni nem fogják mert milliós végkielégítés járna. Egyre stresszesebb emiatt, kihat a mindennapokra. Hideg és szótlan, folyamatosan csak agyal, gondolkozik. Eltávolodik tőlem is, nehéz vele beszélgetni, nehezen koncentrál, semmi sem érdekli igazán csak a sport még. Eljárok vele én is, de ott is elég szótlan. Látom rajta, hogy elkeseredett, frusztrált, nyomasztja a szituáció. A libidója csökkent, életunt lett. Pedig amúgy egy édes, lelkes férfi volt, aki pörgött, tervezett, élvezte az életet. Én mindig meghallgatom és beszél is a bajokról legalább. Bármiben támogatom ha kell. Kilépni kellene,ő is tudja, de nincs sok lehetőség a szakmában jelenleg, megfelelő végzettsége sincs ami amúgy kéne, csak tapasztalata. Én támogatom a keresésben is. Más hogyan oldott meg ilyen problémát? A vírus még nehezebbé teszi a szitut, hiszen kevesebb az új munkalehetőség, elmaradtak az utazások amiket vártunk stb. 38N

2020. máj. 12. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi ezt évekig játszottuk, én voltam az, aki szenvedett. A párom végtelenül türelmes volt hozzám és milliószor elmondta, hogy bármennyire szeretem a munkám, nem vagyok megbecsülve és vegyem észre, hogy tönkre fog menni az életem, vele együtt a kapcsolatunk is. Szegény folyton csak a panaszkodásomat hallgatta. Végül egyik napról a másikra megírtam a felmondólevelem és beadtam. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy jó volt, mert nagyon megszenvedtem, főleg a kollégák miatt, hiszen 10 év alatt szinte családdá kovácsolódtunk. Viszont nagyon hamar találtam egy olyan állást, ahol megbecsülnek, elismerik az igyekezetemet és nem mellesleg jobban is keresek. Ma már, ha visszagondolok, folyton az jár az eszemben, hogy sokkal korábban meg kellett volna ezt lépnem.

Sajnos, míg erre a párod nem jön rá magától, addig mondhat neki bárki bármit. Finoman értesd meg vele, hogy örökké nem leszel türelmes, mert bizony a jelenlegi helyzet kihat rátok. Talán elgondolkodik rajta. Sok sikert kívánok nektek!

2020. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hány órát dolgozik? A munkahelyen csak a munkára összpontosítson és ne érdekelje a kollégái. Tudom nehéz, de más ötletem nincs. Sza-rkavaró kollégák sajnos mindenhol vannak. Flegmázó, lenéző, beképzelt arcokból is vannak szép számmal.

Esetleg kávé szünet alatt telefonon beszélgessetek. SZabadidejében pedig több programot találjatok ki. Ruccanjatok ki valahová. Kerti sütögetés, vagy kerékpározás, séta az erdőben. Érezze jól magát.

Nem csak a kollégák ba-szták ki nála a biztosítékot, hanem a monotonitás is szerintem.

2020. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1es. Az aktuális munkaügyi helyzetben nem sokan tudnának új munkát nézni.
2020. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es: mielőtt bevezették a home office-ot elég sokat bent volt, fél 8-tól kb. fél 5-5-ig. Ráadásul autóval 1 óra majdnem...Most kicsit másabb, de így is néha 10-12 órákat dolgozik.

A közvetlen kollégákkal nincs baja, inkább a vezetéssel, az egész céggel. Amúgy szerintem is belefásult, 18 év ma már nagyon sok egy helyen... Ha bent van akkor napközben alig ír, szinte csak oda koncentrál.

Szabadidőnkben sok a program, szeret még jönni menni, de ha ott vagyunk mégsem tud kikapcsolni. Sokat biciklizik országúton stb.

2020. máj. 12. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Olykor váltani kell. Munka mellett próbáljon pályázni. Most nyilván kevesebb az esély, de ha elkezd keresgélni az már jó. Illetve, most én is szemezgetek olyan lehetősséggel, hogy online tanfolyamon elvégzek valamit. Akár egy okj képzést.

Én munkanélküli lettem 5 év után mondták azt, hogy sajnos az aktuális helyzet miatt elküldenek. Júniusig dolgozom, aztán új munkát kell találnom. Az önéletrajz frissítés is megvolt. Nem bánom a munkát, csak a fizetést. Kevesebbért nem szívesen mennék dolgozni, de valamit muszáj, mert 3 hónap múlva talán ennyi munka sem lesz, aztán akkor jól fog jönni az a kevés munkanélküli, amit felvehetnék. A túlélésre megy most minden.

12%munkanélküliség van amerikában. Most nem lehet pattogni. :/

Mi van, ha új munkát talál és pár hónap múlva azt mondják leépítés? Ott nem lesz a háta mögött 18év munka.

2020. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetet éltem át én is, csak fiatalabban. Én is lentről indultam, majd a lelkiismeretes munkának köszönhetően feljebb kerültem. Egy idő után rengeteg stressz ért, amit szerintem nem kezeltem jól, úgy ahogy a párod sem. Ha lenne párkapcsolatom akkor biztos arra is rányomta volna a bélyegét. Én is olyan vagyok aki nem tudja letenni a munkahelyi gondokat mikor kilép a cégtől. Szóval már a szadabidőmben is állandóan ezen rágódtam, nagyon rossz volt. Aztán egyszer csak átkattant valami. Arra gondoltam hogy otthagyom a céget nem érdekel már az egész. Ha ezt végigviszem tuti hogy találok másikat, ha kevesebb pénzért is , de találok. Mégsem ez mellett döntöttem. Hanem elkezdtem tudatosan leszarni a dolgokat, és azt szem előtt tartani hogy kirúgni úgysem fognak. Miért kellene hogy tönkretegyem magam a cég miatt? Majd ha egészségügyi gondjaim lesznek akkor a cégtől kapok segítséget? Biztos hogy nem...

Tehát nagyívben le kell szarni ha ilyenek, és elvégezni a munkát, felmarkolni a pénzt hónap végén, és nem lelkizni ezen. Másban kell kiteljesedni, hobbiban, sportban, családban! Nekem ez segített.

De, nem sokon múlott. És még mindig úgy gondolom, ha tényleg nem megy tovább, és nem tudja ezt magában lezongorázni, akkor azonnal keresni kell egy másik munkát. Az a pénz nem ér annyit ha rámegy az egészsége és a családja!

2020. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi 35 évesek vagyunk, de a férjemet is teljesen megváltoztatta 6 év alatt a multikulti. Ugyanezek a tünetek, ugyanezek a problémák. ;( A munkahelyváltás is csak ideig-óráig segítene, mert mindenhol ez megy jóformán.

Hiába mondják mások, hogy le kell szarni a kollégákat, ha a csapatodban vannak, akkor együtt kell velük dolgozni. Nem tudod őket megkerülni. S ha ezek a kollégák inkompetensek, akkor egy-egy projekt végrehajtása kicsinálja az embert. A magyar viszonyokra pedig tényleg az a jellemző, hogy sokszor olyanok vannak vezető pozíciókban, akiknek halványlila gőzük sincs semmiről.

2020. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
El kell menni állami szektorba, lehet nem ennyi a bér, de jóval nyugisabb, nyugdíjig tartó előmenetel. Sohasem értettem ki és miért megy multihoz.
2020. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Állami szektorba nem tud elmenni, nem olyan a végzettsége, nem is neki való. Igen, most necces ez a váltás, próbaidő stb. Így is instabil minden, nem hiányzik a munkanélküliség senkinek.

Persze, a legtöbb multi egy kutya, de lehet, hogy a váltás maga már feldobná egy jó időre...

2020. máj. 12. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!