Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet nehéz egy kapcsolat ha a két fél vallása különböző?

Figyelt kérdés

Párom mormon vallású, én katolikus vagyok. Egy hónapja járunk és minden remek. Amitől tartok az hogy a család hogy fogja elfogadni vagy a jövőben mennyire nehéz lenne az életünk. Ő gondolkozik azon hogy átkeresztelkedjen, én nem lennék erre képes és ezt ő is tudja. Nagyon vallásos a családja is ezért is félek.

Nem vagyunk gyerekek ő 34 én 28.

Van olyan itt akinek a párja teljesen más vallású? Milyen tippeket adnátok?



2020. máj. 12. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Írnál privátban, kérdező? :)
2020. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem akarjatok egymast teriteni akkor nem lesz gond. Amugy a vallasnal nagyobb baromsag a Foldon nincs.
2020. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Hogyha az a fontos, hogy jajj a család mit fog gondolni és ennyire fontos a vallás akkor ez egy halálra ítélt kapcsolat. Aki családi hatásra vesz fel valamilyen vallást attól inkább menekülni kell, ez mindkettőtökre igaz.
2020. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
65%
Ha kölcsönösen elfogadjátok és tiszteletben tartjátok egymás vallását, akkor nem lesz para! Nálam ez nem akadály. Keresztény vagyok, exeim eddig nem voltak azok, egyikükkel azért mentünk szét, mert nem fogadta el ezt, állandóan azt hozta fel, hogy a vallásos embereknek könnyű kimosni az agyát és bizonygatta hogy majd elfelejtem ezt a szart, ha történik velem valami igazán rossz. Többiekkel viszont nem volt baj ilyen téren, tiszteletben tartották, elfogadták, volt, aki érdeklődött is és eljött velem templomba. Jelenlegi párom még keresi a hitét, nem erőltetem rá a sajátom.
2020. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az egyik fél ortodox (bármelyik vallás esetén) akkor nem fog működni. Az ortodoxok általában nagyon szigorúak, nem haladnak a korral, dogmatikusak, különösen a keresztény és a zsidó ortodoxok "veszélyesek" ilyen téren, illetve az iszlám fundamentalisták, de velük nem fogsz ismerkedni, mert nem nagyon élnek itt, ha mégis akkor csak "kirobbantó formában", nem sok ideig.
2020. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A parom is kereszteny csak o a mormon agazatat koveti. Nagyjabol ugyan abban hiszunk. Bar en nem vagyok nagyon szigoru vallasos, o nagyon betart mindent.
2020. máj. 12. 18:37
 7/9 anonim ***** válasza:
En a mormonokat maximum pár dokumentumfilmbol ismerem, szoval konkretan rájuk nézve választ nem tudok írni, de ha a vallasotok a konkret mindennapi eletetekre, mind pénzügyileg mind mindenhogyan hatással van, akkor nem ajánlom a vegyes hazassagot semmilyen szinten. En csak muszlim-keresztény hazassagokat latok ilyen témában, de ott mindig ebből van a visszatéro probléma.
2020. máj. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Több jövője van mint egy vallásos-ateista kapcsolatnak.
2020. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az én párom baptista volt, én ateista. Majdnem tökéletesen működött minden, de ezen a téren nem tudtunk összedolgozni, így a jövőre való tekintettel szakítottunk. Azóta is folyamatosan kételkedem benne, hogy jól döntöttünk, mert szeretjük egymást. De nincs felesleges 10-20 évem kivárni a végét. Egy életre szeretnék párt, nem ideiglenesen.

Nem ismerem a mormon vallást, de amennyiben hasonló a 2 vallás világnézete, szerintem abszolút működhet a dolog, ha nincs más probléma. A család véleménye pedig nem számít, amennyiben ti boldogok vagytok. Én drukkolok nektek!

2020. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!