Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kilépni egy 12 éve tartó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilépni egy 12 éve tartó mérgező kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szeretném így leélni az életemet, amilyen most vele. Nem kapok semmi törődést, kedvességet, elismerő szavakat, a szeretlek sem hagyta el a száját vagy 3-4 éve. Csak b*szogatást kapok mindenért. Egyértelmű, hogy nem normális ez így, én is tudom. Mégis, az utóbbi pár évben már megpróbáltam kilépni, de mindig visszatartott az ismeretlentől való félelem, meg hogy mi van ha örökre egyedül maradok. Tudom, szánalmas, de így volt. Most viszont úgy érzem, összeszedtem az erőmet, és lépni szeretnék, de nagyon nehéz, nem akarok megint "visszaesni", mint a korábbi próbálkozásaimkor. Hogyan tudnám most tényleg meglépni ezt?
2020. máj. 13. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Mivel társfüggő vagy, ezért te csak akkor fogsz tudni kilépni, ha megismersz mást, aki jobb, mint a mostani párod. Addig nem fog sikerülni.
2020. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül is jó, nem kell alkalmazkodnod senkihez, ne félj ettől. Úgyis jön majd, akinek jönnie kell az életedbe. Sose függj mástól, egyéniség vagy, nem mások tartozéka.
2020. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha örökre egyedül maradsz is jobb, mint boldogtalannak lenni.

Meglépni úgy tudod, ha elhatározod magad, ebben nem tudsz segítséget kapni, és az elhatározáshoz tartani is kell magad, mert hiányozni fog, még akkor is, ha rossz volt. Az elengedés hosszú folyamat, a szakítás csak az első lépés.

2020. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Gondold végig, hogy mennyit ér az életed. Mennyit ér egy napod? Mennyit ér egy heted, hónapod, éved?

Mit csinálnál, ha valaki azt mondaná, hogy már csak 1 éved van hátra az életedből? Hogyan szeretnéd eltölteni a hátralévő időt?


Ha nem léptél még ki, az azt jelenti, hogy a helyzeted még nem fáj eléggé.


Szerintem keress fel egy pszichológust, mert hasznos lenne megtudnod, hogy miért vagy kapcsolatfüggő. Ha ki is lépsz ebből a kapcsolatból, később újra ugyanebbe a hibába eshetsz.


33N

2020. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lépj ki most! Nálunk ugyanez ment, de amikor kimondtam, hogy nem akarom tovább, a páromnak hirtelen eszébe jutott, hogyan kell szeretni. Így még majdnem egy évig húztuk. Tartósan nem változott semmi, csak akkor kedveskedett, ha már nagyon elegem volt a bántásokból, ezzel párhuzamosan csalt is.
2020. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ugyanez...az eddigi próbálkozásaim részben azért is fulladtak kudarcba, mert amikor kilépnék, ő hirtelen nagyon figyelmes lesz velem. Mindig abban reménykedtem, hogy ez tartósan fennmarad, de sajnos nem. :/
2020. máj. 13. 12:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor (11 év után) adtam be a törülközőt, akkor már 2x szakított velem, mert csajozott, és nem jött össze. Mindig megbocsátottam, visszakönyörögte magát, és valóban odafigyelt rám egy ideig.. Eljött az a pont, amikor bennem megtört valami, nem engedtem vissza!

Állj ki magadért, nem fogod soha megbánni!

2020. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanez...az eddigi próbálkozásaim részben azért is fulladtak kudarcba, mert amikor kilépnék, ő hirtelen nagyon figyelmes lesz velem. Mindig abban reménykedtem, hogy ez tartósan fennmarad, de sajnos nem. :/"


Mint említettem KAPCSOLATFÜGGŐ vagy. Szóval magadtól ez nem fog menni. Ismerkedj más pasikkal, mert ha találsz jobbat, akkor biztos, hogy otthagyod majd azt, akivel most együtt vagy. A baj csak az, hogy ilyen gyenge jellemű nőt, mint amilyen te vagy, melyik tekintélyes férfi venne komolyan? A saját ostobaságod miatt hoztad magad ilyen helyzetbe. És hiába mondják neked itt a többiek, lépj ki stb. te is tudod, hogy valószínűleg nem fog menni. Ahhoz az kellene (egy másik lehetőség) hogy olyat tegyen, ami nagyon rossz, mondjuk megverjen téged, hogy kiábrándulj belőle, bár egyeseknél még az sem ok a különválásra.


Szóval elég nagy szarban vagy, de ezt magadnak köszönheted. Egy harmadik lehetőség, hogy keresel egy nagyon jó szakembert, aki segít neked.

2020. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan le lehet pontozni, mert megmondtam az igazat.:D


12 év baszki. Én egy hónapot sem lennék olyan nővel, aki nem hozzám való

2020. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem kapcsolatfüggő még ennyitől. Én is 12 évet éltem le a volt férjem mellett. Szerelemnek indult és összeillő pár is voltunk bizonyos értelemben. Ott volt a gyerek is, mondjuk a kérdezőnek ennyivel könnyebb, hogy nincsen. De ő maga is írja, hogy az utóbbi 3-4 évben laposodott el minden.

Nekem is évekbe telt feladni a kapcsolatot és nem azért mert kapcsolatfüggő voltam, hanem mert én egy életre gondoltam a házasságomat, ezért nem az eldobása volt az első opció ami eszembe jutott. Csak akkor mondtam le róla, amikor világosan láttam, hogy itt már csak én görcsölök a helyzet javításán, nem lesz jobb, és elpazarolom mellette az életemet.

Mindennek 6 éve. Én is féltem, hogy nem találok majd mást, nem fog senki szeretni, hiszen nem éreztem magam szerethetőnek egy ilyen házasságban. Nos, azóta sincs senkim (volt 2 szex kapcsolatom) de így is jobban érzem magam egyedül. Ha nem lenne gyerekem, aktívabban kerestem volna párt, de a helyzet az, hogy nagyon jól megvagyunk így, nem akarok az életébe egy idegent berángatni,csak jó okkal. És még nem találkoztam azzal a férfivel, aki jó ok lenne számomra. De nem adom fel. Neked gyerek nélkül sokkal könnyebb lesz, és fiatalabb is vagy nálam. Hajrá, lépd meg és légy végre boldog.

2020. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!