Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek a beteges féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a beteges féltékenységem ellen?

Figyelt kérdés

Komolyan már kezdek kikészülni magamtól :( Egyszerűen mindenkire féltékeny vagyok, aki ellenkező nemű és akárcsak 1 szót is vált a párommal. Például, a bolti pénztáros a kötelező körökön kívül mondd neki valami extrát, már akkor megcsalást vizionálok.


Ezek mellett a párom exére is féltékeny vagyok. Ez amúgy mindegyik páromnál így volt. Állandóan kérdezgettem őket, hogy velük miket csináltak, milyen volt a kapcsolatuk és ha valami kis poztív dolog is elhangzik azon hónapokig tudok stresszelni és állandóan ahhoz hasonlítgatom náluk is azt a dolgot. Mindig az az érzésem támad, h őt emiatt jobban szerette, mint engem és talán még most is talizgatnak és megcsal vele. Most legutóbb például a főzéssel volt ez mondta a párom, h szeretett együtt főzni az exével és azonnal arra gondoltam, h nekem is együtt kéne főzni vele, nehogy emiatt keressen másik nőt és azt sem akarom, h a főzésről mindig az exe jusson eszébe.

Miután megnyugszom sokszor nem is értem magamat...de sajnos rendszeresen előjön ez az érzés.


Olyan is szokott lenni, hogy veszekedést kezdeményezek, hogy miért szerette jobban az exét, mint engem és miért szereti még most is. Ebből mindig hatalmas veszekedés van, amit ő persze utál... Kicsit kezdem úgy érezni, h ezzel lököm el magamtól...


Mit tegyek?


N30



2020. máj. 13. 12:42
 1/5 Lachesys ***** válasza:
97%
pszichoterapia. komolyan! kisebbrendusegi komplexusod van, es jol latod, ez a legjobb kapcsolatot is megoli idovel. hiába szeret, ez fojtogato es elviselhetetlen.
2020. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Legalább már rájöttél, hogy ez baj. Az már haladás.

Nem lennél neki jó, nem lenne veled. Fogadd el és szeresd önmagad.

2020. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

"Kicsit kezdem úgy érezni"

Csak kicsit? Tőlem már kaptál volna ultimátumot; vagy befejezed ezt, és megtanulsz bízni bennem, vagy felejtsük el egymást.

Keressél egy társasági hobbit magadnak. Olyat, ahol sok pasival találkozol. Tanuld meg, hogy a másik nemmel való érintkezés nem ok féltékenységre.

2020. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ember toxikus, az is marad, főleg, ha nem veszi kezébe az irányítást. Pszichológus vagy olyan barát segítsége remek lenne, aki végigkövette az életeseményeid párkapcsolati szempontból. Lehet, ott rejlik a válasz, hogy egy múltbéli sérelmet nem tudtál lezárni és ilyen módon kihat.

Kognitív viselkedésterápia, önismeret gyakorlása is segíthet, sok segédlet van fent a neten.

2020. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg változnod kell, talán még időben észrevetted.

De azért tegyük hozzá hogy az sem normális hogy a párod felemlegeti hogy az exével jókat főztek. Ha normális lenne nem emlegetné amúgysem, de főleg így hogy tudja, hajlamos vagy a féltékenysége.

2020. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!