Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagilag az összes teher rám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagilag az összes teher rám hárul, és ezt nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

13 éve vagyunk együtt, 2 gyerek van, az egyik 2.-os, a másik 4 éves, ovis.

Sajnos párom még soha nem dolgozott. Egy ideig nem is volt ezzel bajom, de mostanra besokalltam. Beledöglök a munkába, hogy ki bírjam fizetni a hitelt, meg eltartani a családom. Van főállású munkahelyem + másodállásban vállalkozó vagyok. Napi kb. 14 órát dolgozom, egyedül a vasárnap délután, ami általában szabad. Az is sokat segítene, ha csak részmunkaidőben vállalna valami állást, mert ezt fizikailag se sokáig bírom már csinálni.

Ha szóba hozom, akkor ígéret mindig van, de végül nem lesz belőle semmi. Mit tennétek a helyemben?



2020. máj. 19. 11:10
1 2 3
 1/21 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
94%

Miért mozdulna, ha már 13 éve kitartod őt?

Változni ő már nem fog.

2020. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
13 ev után jut eszedbe?
2020. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Mondd meg neki, hogy nem bírod a tempót.Soha életében nem dolgozott? Beszélgess vele erről sokat, ha egyáltalán nem érdekli az egészséged, akkor egy önző ember, nem maradnék vele, az biztos.
2020. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én is hülye voltam, hogy éveken át elnéztem. Ha nem lenne gyerek, akkor szerintem lelépnék, de most ők az elsők.
2020. máj. 19. 11:22
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Le kell ülni beszélni vele. Vagy idő előtt akar esetleg eltemetni? Ezt így nem lehet csinálni.
2020. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Igen, korábban kellett volna ezen gondolkodni. Számomra mindig egyértelmű volt,hogy dolgozom, és bármennyit keresne a párom, akkor is ezt tenném.Azért, mert a részemről ez a természetes, és mert egyszerűen többre vágyom agyilag is attól,hogy otthon ücsörögjek.


Aki sokáig - sőt, soha-, nem dolgozott, annak nagyon nehéz elkezdeni. Már ha egyáltalán van hol...


Irod,hogy másodállásban vállalkozó vagy. Nem tudod ebbe Őt bevonni? Ha már Veled elkezdene dolgozni, hátha tudomásul veszi az,hogy ez természetes, és Neki is le kell tenni valamit az asztalra.


+Mi lenne ha Veled történne valami?Mi lesz így, hiszen nem lesz jogosult nyugdíjra sem, amit bárhogy feltételezhetünk ,de csak alapozunk rá.

2020. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

"Sajnos párom még soha nem dolgozott."


Lenyűgöz, hogy ilyen felfedezéseket az emberek 13 év és két gyerek után tesznek. Hol voltál az első 1-2 évben, aludtál vagy mi a franc? Jó, hogy nem nyugdíjas korodban akarsz okos lenni egy évtizedek óta fennálló problémával kapcsolatban.

2020. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Attól tartok, most már kicsit késő. Hozzászokott, hogy nem dolgozik, és már nem is nagyon akar. Sajnos már a gyerekekre sem lehet fogni, elég nagyok ahhoz, hogy ne kelljen velük otthon lenni folyamatosan.

Én azt is elhiszem, hogy lehet attól tart, hogy 13 év kiesés után egyáltalán kap-e munkát, de most nem arról van szó, hogy a semmiből kell karriert felépítenie, hanem arról, hogy hozzájáruljon a háztartáshoz amennyire tud.

Mindenképpen beszélj vele, de komolyan hozd fel a témát, ne csak fél-szavakkal. Mondd el, hogy attól tartasz, rámegy az egészségedre a sok munka, fizikailag és idegileg is alig bírod, hogy egy héten egy fél szabadnapod van - ez embertelenül kevés és egyedül nem fogod tudni ezt sokáig bírni.

Mindenképpen beszélj vele, de ha nem változik semmi, én azért gyerek-ide vagy oda, elgondolkoznék a váláson. A gyerekeidnek is egészséges szülőt kívánsz, nem pedig egy túlterhelt szülőt. A gyerekekkel való kapcsolatodat is nagyon nehéz ennyire kevés szabadidővel ápolni.

2020. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Biztos vannak benne rendesen kétségek, hogy tapasztalatlanul, 40 fele hogyan találjon munkát.

Keressen, kutakodjon a neten, akár elsőként távmunkát, érdeklődjön az ismerőseinél, a környékbeli vállalkozásoknál. Addig is pedig minél több terhet vegyen le rólad.

2020. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
Miért nem rúgod ki ezt a herét az életedből?
2020. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!