Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségemet, nejemnek aposztro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maszatka56 kérdése:

Feleségemet, nejemnek aposztrofáltam, egy társasági beszélgetésben, mire Ő kikérte magának, mivel a nej szó szerinte dehonesztáló. A kérdésem igaza van?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 06:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%
nem tudom, de az biztos, hogy egy elírt vessző miatt nehézkes a kérdés megértése.
2020. máj. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem sértő a nejem szó, de ha neki az, akkor ne használd.
2020. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Wadmalac ***** válasza:
71%

Ez van, mikor valaki az intelligencia jelének képzelt idegen szó zsúfolás közben a hagyományos magyar szavak értelmét meg nem ismeri.


A nej egy feleséggel teljesen egyenértékű hagyományos magyar szó.


Majd reklamáljon, ha asszonyállatnak minősítik.

2020. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 qkker1 ***** válasza:
29%

Ezért nem kell sznob/mispitsa-t elvenni!


Nálunk soha nem volt probléma abból, hogy nejemnek szólítom.

2020. máj. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

jézusom, nejemnek hívtad?? te bunkó állat!! engem barátom néha mosogatógépnek hív, mégis tudunk röhögni ezen :D sosem fogom megérteni azokat a párkapcsolatokat, ahol ilyeneken megy a sértődés... főleg ha már házasok vagytok... mikor elvetted se volt humora szegénynek?

22L

2020. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Fogalmam sincs mi baja a nej szóval.

24n,sznob

2020. máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

1-es vagyok! lepontozhatsz, de attól még az első két vessző fölösleges lesz az első mondatban. Az utolsó mondatból meg hiányzik a "kérdésem" után.

Tőlem használhatsz menő idegen szavakat, de eléggé ócska hatása lesz a szövegednek a helytelen vesszőhasználat miatt.

2020. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Objektíven nézve nincs igaza egyáltalán. Viszont ha ez őt bántja, akkor tökmindegy, mi mit mondunk, nem fogja kevésbé bántani a szóhasználat ha az orra alá dugod 10 idegen véleményét a kérdésről, akik történetesen nem értenek vele egyet.
2020. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a "nejem" szó jelenlegi használatában inkább tréfálkozós hangvételűnek számít, egy baráti társaságban simán elmegy. Az biztos, hogy negatív konnotációja egyáltalán nincsen.
2020. máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

feleség" szinonimái:

asszony, nej, hitves, társ, pár, házastárs, asszonypajtás, oldalborda


🤷🏻‍♂️

2020. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!