Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom prioritása a haverokka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom prioritása a haverokkal kocsmázás, képtelen mást csinálni, pedig szerelmes, ezt el kéne tűrni?

Figyelt kérdés

3 éve járunk. F/27, én L/27


A párommal 3 év járunk. Rendszeresen kocsmázik, a barátai is mind egyedülállók és kb echte alkoholisták. Ha hivják valahova, lelkiismeetfurdalást kelt bennem, hogy bezzeg a haverjai mennek, ő meg ˝nem mehet˝. Mindig megemlíti, hogy ez meg az hívta, de ő nem megy. És látom az arcán, hogy fortyog. Közben az elmúlt napokban már kétszer volt velük. Heti háromszor fixen elmegy, és engem ez nagyon idegesít már. Nemsokára 30 vagyok, ő is, de úgy él mint egy egyetemista.


Most költöztünk össze. Mikor hazamegyek, azt érzem, hogy na most vajon megint miről lesz szó, hogy hova szeretne menni, és mit szeretne csinálni, és nincs 3 fixen otthon töltött esténk együtt a közös lakásban. Nem beszélve arról, hogy nem nagyon bírja a piát, és mégis mindig ugyanannyit iszik mint a többiek, ő is néz ki a legmegcsapottabbnak természetesen mindig.


Ezt meguntam, és leültem vele beszélgetni, hogy ez nekem így nem megy tovább, mert mindig elcipel engem is, és másnap a napom teljesen hasztalan, nem tudok edzeni, főzni , semmi, ezért nekem elég heti 1-2 ilyen bározgatás max, más program jöhet, természetesen neki nem létezik más program, csak a kocsmázás. CSAKIS ez...


Tehát leültem vele hogy nekem ez így nem fog menni, és már unom, hogy 3 éve ez van, és még egyszer se mentünk el együtt futni, vagy akármit, csak mindig ezt lehet csinálni. És legyen mondjuk heti kettő kocsmázás, de tartsa már a határt akkor is, ne ő legyen a legrészegebb, mert nem az ivás a szórakozás, hanem a barátokkal találkozás. VAagy ezt lehet csak én gondolom így...


Ahogy ezt megbeszéltük, másnap természetesen már mennünk kellett valahova, és mikor már ott ültünk 4 órája, mondtam neki, hogy szívem lassan menjünk már hogy ki tudjuk pihenni magunkat. No erre, a barátai nekemálltak, hogy én ne konktrolláljam, és hadd érezze jól magát, én menjek hazafele. Természetesen a páromnak erre egy szava se volt, se az hogy ˝Kicsim hadd igyak meg mégegyet és megyünk˝, se az hogy ˝Hagyjátok a nőmet, megbeszétünk valamit, és igaza van, tartom magam ahhoz, elég volt ennyi mára˝.


Úgy érzem hogy egy mértéktelen óvodással élek együtt, akivel nem jutok dűlőre, és fűt-fát ígérget, sose fog változtatni, mert nem én vagyok a szerelme hanem a haverokkal piálás. Pedig szerelmes és imád engem és mindent megtesz értem ezeken kívül, de ebben egyáltalán nem változtat, és ezen teljesen kiégtem...


Valakinek hasonló?



2020. máj. 24. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Gratulalok,jobbat nem találtál?

Most sajnalnkmkellene Téged?

Pisztolyt tartanak a fejedhez,hogy vele légy?

2020. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát nem találtam jobbat amúgy eddig, igen.
2020. máj. 24. 19:03
 3/20 A kérdező kommentje:
És köszönöm a gratulációd, te biztos a szerelemben mindig pöccre döntesz, kedves első válaszoló.
2020. máj. 24. 19:04
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Most őszintén: hiányzik ez neked? Lassan a családalapításra kellene gondolnod, de vajon fog-e menni olyan ember mellett, aki kvázi alkoholista? Szerintem azért egy felnőtt embernek tudnia kellene, hol a határ, érdekes módon engem pl. egyetemistaként sem tudott senki még rábeszélni sem, hogy egyszerre egy sörnél többet megigyak. Nekem úgy tűnik, hogy a párod gyenge és befolyásolható jellem, csak sajnos a "rossz" irányba. Ha három év alatt nem változtatott semmit, akkor szerinted a következő három vagy akárhány évben fog? Szerintem nem. De ha számodra ezt a rendszeres stresszt kompenzálja az ő állítólag irántad érzett szerelme, az a te dolgod.
2020. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Ramos ökle ***** válasza:
53%

Ő manipulál téged, te őt. Minden oké. :D

Ha meg nem tetszik, nem kötelező vele lenni.

2020. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

NINCS JÖVŐD EMELLETT A FIÚ MELLETT!

Előbb-utóbb betelik nálad a pohár és borul a bili.

Szakíts, amíg nem lesz egy-két gyereketek!

Ffi.

2020. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell eltűrnöd. Te normálisan élnéd az életed, neki meg az a legfontosabb, hogy heti többször részegre igya magát a haverjaival. Ilyennel nem lehet komolyan tervezni. Mi lesz ha mondjuk már gyereketek lenne és te otthon lennél vele, ő meg továbbra is menne kocsmázni? Persze mondhatja most, hogy addigra megváltozik, de erre abszolút semmi garancia és én mondjuk nem is hinném el. Az a baj, hogy ő ezt élvezi és neki ez a szórakozás, ráerőltetni nem tudod, hogy változzon meg. Te dolgod persze, hogy kivel akarsz együtt élni, de szerintem ennél jobbat érdemelnél.

Hiába mondja, hogy szeret és hiába rendes amúgy, ha közben meg így viselkedik.

2020. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik tényleg válaszoltak, sokat segítetek, tényleg!
2020. máj. 24. 20:10
 9/20 A kérdező kommentje:
rendesen válaszoltak**
2020. máj. 24. 20:10
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Elkeserítő ez a tipikus mentalitás, hogy "alkoholista, nem lehet vele semmilyen programot sem csinálni, de egyébként nagyon rendes ember". Ja, persze, szarul érzed magad mellette (máskülönben miért született volna meg benned már maga a kérdés is?), de azért mentegeted, hogy "amúgy jó ember, meg szeret engem". A másik dolog szintén tipikus, sok nő azt hiszi, hogy a "rosszfiú" majd mellette fog megváltozni. Elárulom, hogy az esetek zömében nem. Ha a barátodnak lenne akaratereje, akkor nem itt kötött volna ki. Egyébként ne szidd az első válaszolót, mert igaza van. Az egy dolog, hogy egy ideig elvakíthat bárkit a szerelem, na de ti már három éve vagytok együtt. Erre már nem lehet azt mondani, hogy nem volt időd kiismerni őt. Gondolom, korábban is ugyanezt csinálta, akkor meg egyáltalán mi a francnak költöztél össze vele? Te is ugyanolyan akaratgyenge vagy, mint ő, mert beleragadsz egy szar kapcsolatba, és megpróbálod mentegetni ezt az embert. Persze ez a te életed, úgy rontod el, ahogyan szeretnéd, de én a helyedben meggondolnám.
2020. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!