Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megváltoztatni vagy önmagáért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltoztatni vagy önmagáért szeretni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy a párját önmagáért szereti az ember viszont ha már elmondasz neki vlmit ami nem tetszik és kéred változtasson akkor már ha ezt megteszi nem lesz önmaga.


Hol a határ a nekünk nem tetsző dolgok tolerálása a párunkban és az állandó változtass ezen vagy azon kérések között? Meddig lehet így vki önmaga?


2020. máj. 25. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy párkapcsolat pont erről szól, hogy elfogadjuk a másikat olyannak amilyen. Hogy hol a határ, és azt meddig tolerálják, az szerintem a két fél kapcsolatán múlik.
2020. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ha szólsz h pl ezentúl tegye el a dolgait mert zavar h mindig széthagyja; akkor ő a te kérésednek eleget tesz akkor már nem önmaga, mert őt nem zavarná de mivel téged igen igy megteszi
2020. máj. 25. 19:42
 3/7 Ramos ökle ***** válasza:
100%
Azért ez kicsit túlzó. Ha nagyon alapvető dolgot akar megváltoztatni valaki, az tényleg valamennyire más embert csinál a másikból, de néhány kisebb dologban alapból is változhat valaki, és idomul a másikhoz. Képzeld el, ha soha senki nem változna egyáltalán. Kb. mindenki egyedül lenne, vagy rossz kapcsolatban.
2020. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Más dolog az, hogy megváltoztatod valakinek az alapvető jellemét, tehát a saját szájízedre formálod ezzel megölve a személyiségét, és más az, hogy kompromisszumképesek vagytok változás terén.

Alapvető emberi tulajdonságait nem tudod (és ne is akard) kiölni belőle, mert ő nem a Te tulajdonod, ő is egy külön ember, külön személyiséggel. El kell fogadnod, hogy nem tökéletes.

Viszont ilyen apróságokban, hogy széthagy dolgokat stb, ebben tudtok kompromisszumkészek lenni simán.


Nálunk volt rá példa, barátom világéletében nem volt egy bújós típus, én viszont kiskori rossz élmények miatt csak bújva tudok elaludni (legyen ez plüss, háziállat, ember, mindig bújnom kellett valamihez / valakihez).

Ő tudja, hogy ez nekem fontos és minden éjjel átölelve alszunk el, hozzászokott már ő is.

Az ő részéről ami ilyesmi, utálja ha késünk. Én eléggé késős típus vagyok, sosem siettem sehová anno, maximum munkába értem be mindig időbe de azon kívül minden programról, baráti összejövetelről elkéstem és ő nem ilyen. Ő mindig mindenhová szeret előbb érkezni és mindig feszült volt mikor miattam csúsztunk. Tudom, hogy ez neki fontos, ezért évek óta időben érkezem vele mindenhova.


Dolgok, amik neked egyáltalán nem fontosak, de a másiknak igen, ezért hajlandó vagy változni picit érte. Ez kompromisszum.


22L

2020. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Össze kell csiszolódni, nem megváltoztatni a másikat. Ha akkorák a különbségek, hogy ez nem menne, akkor meg fölösleges összejönni.


Én mindig kész anyaggal dolgoztam a hosszabb kapcsolataimban. A kritikus pontoknak muszáj volt rendben lenniük az elején. De ha összeköltözésnél volt valami kis probléma, azt nyilván lemeccseltük inkább. Elég jó a kapcsolatunk ahhoz, hogy hajlandó legyek a mosogatóba rakni a tányért és ne a konyhapultra. De ha minden este kimaradna, akkor inkább szakítanék, minthogy problémázzak a bulizásain. Akkor egyszerűen nem illünk össze

2020. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából egyetértek az előttem írókkal de én hozzá tenném azt is hogy sok kicsi sokra megy. Nálam verte már ki a biztosítékot hogy néhány havonta új apróságban nem feleltem meg. Nem öltözök elég nőiesen nem túl gyakran kötöm össze a hajam nem főzök elég gyakran kupis vagyok tartsak jobban rendet stb. Aztán a végén már marhára elegem lett hogy kb semmi nem jó.

Szóval a kis dolgokban összecsiszolódás is olyan hogy van egy határa szerintem. Mert kis metszegetéssel is kierőszakolhatjuk hogy a bokorból fa legyen de ha békén hagyjuk egy időre végül kiderül hogy mégis csak egy bokor marad.

A hol a határ nagyon nehéz kérdés. Nekem alapelvem hogy vagy el tudom fogadni vagy hagyjuk egymást. Pár apróság amiben engedsz még teljesen normális de nekem pl elég kevés változtatgatás az amit még tényleg jól viselek. Mert hiszem hogy párunk az a személy aki előtt természetesen lehet viselkedni. Ha otthon is mindig meg kell felelni és állandóan oda kell magadra figyelni akkor már nagyon túl vagy azon a bizonyos határon.

2020. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ember nem egy konstans állandó. A környezetünk hatására folyton változunk. Tudatalatt is hatással vannak ránk az emberek és dolgok, amikel körülvesszük magunkat. Szóval az nem igaz így, hogy el kell valakit fogandi, amilyen. Alapvető emberi jellemet igen, de apróságokon ehet csiszolni, kérni, hogy változzon. A nap végén ő tudja, hogy mi az, amit szívesen módosít a kapcsolat érdekében és mi az, amit nem.
2020. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!