Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom teljesen életképtelen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom teljesen életképtelen, baromságot baromságra halmoz, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt, én vagyok a férfi. Biztos háttérrel, normális munkával rendezett körülményekkel. Sok éves társkeresőzés után ismertem meg a párom. Kezdetben minden rendben volt, de az utóbbi időben kezdtek előjönni a problémák. Mindenben segítségre szorul, ha nem figyelek rá egyből hülyeséget csinál. Pl nem tudott (volna) autót venni ha nem segítek neki választani, képtelen komolyabb ügyekben döntést hozni egyedül. Most adott egy olyan szitu, hogy eladta a házát, mert többe került volna felújítani mint másikat venni. Sikerült aránylag jó áron el is adnia az ingatlanosnak. Mivel venni akart másikat, nézegettük a házakat. Megnéztünk párat de rosszabbnál rosszabbak voltak. Egyszercsak bejelenti hogy vette egyet. Mondom szuper, nézzük meg. Kiderült, hogy a háznak semmilyen papírja nem volt, se fennmaradási engedély, se tervrajz, se semmi. És már le is foglalózta. Mivel ez így csalás volt (a részletekbe nem mennék bele) ügyvéd által vissza lett kérve a foglaló. Most vett megint egyet, aminek szintén semmi papírja, nincs fennmaradási, romos, körbe dzsungel, nincs benne se csatorna se gáz. Gyakorlatilag a 4 fal hasznosítható. Azt mondja felújítja. De mivel a régi házból ki kell költöznie hó végén ez a másik meg papírok nélkül áll, és még hozzá sincs nyúlva így felajánlottam hogy addig lakjon nálam. Az a baj, hogy az a ház ha sikerül rendezni a papírjait is több hónap mire elkészül. Ezt egyszerűen nem akarja megérteni, nem látja hogy mennyi meló van ott, képtelen felmérni ennek a súlyát. És nekem ebből elegem van. Ez miatt sokat veszekedtünk, és én odáig jutottam hogy nekem ebből elegem van. De most nem rakhatom ki, mert nincs hová mennie. Mi a francot csináljak, képtelen leszek vele hónapokig együtt élni.

Jah, nem vagyunk fiatalok sem . 40+



2020. máj. 28. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Add menhelyre.
2020. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Szóval.. Volt egy háza, ami felújításra szorult, de inkább eladta, mondván, hogy újat venni olcsóbb, ezért most vett egy... egy lakhatatlan házat, amit fel kell újítani? Ennek mennyi értelme volt, most nem azért?


Amúgy igen, ezt beszoptad. Jófejség volt tőled, hogy megsegíted a lakhatását, de megértem, hogy most szívesen visszatáncolnál. Nem tudok megoldást javasolni, ennek egyértelműen nincs értelme. Életképtelen emberrel nem tudsz mit kezdeni, a legjobb ha mielőbb kirakod a szűrét, mielőtt még téged is lehúz a szintjére.

2020. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2-es igen, jól értelmezed.

Amit vett háznak még a papírjai sincsenek rendben.

Képtelen leszek vele hónapokig együtt lakni.

És pontosan ezt érzem, hogy lehúz.

De nincs hova menjen.... :/

2020. máj. 28. 21:05
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs családja, anyu, apu, tesó, akihez mehet?

Amúgy megkérdezted, mi volt a logikája abban, amit művelt?

2020. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat nélkül jobb lett volna ha ebben is a segítségedet kéri. Viszont az tényleg aggasztó, hogy egy ilyen jellegű dolognak csak úgy neki ugrik. Próbálj meg beszélni vele erről és azokról amik zavarnak téged, hátha tudjátok rendezni és megjön a jobbik esze. Ha nem hajlandó rá vagy csak hiteget vele, hogy igen, akkor tényleg jobb véget vetni a kapcsolatnak.
2020. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nincs ahová mehetne.

Azt mondta majd alszik a kocsiban de azt nem engedem.

Persze, megkérdeztem.

Azt mondta hogy nem akar "messze menni" inkább felújítja ezt.

Az alapelvvel nem lenne gond, de a háznak nincsenek papírjai, zárt kert, fennmaradási nélkül, és egy rom, közművel nélkül.

A vételár+felújítás annyi lesz mint ha vett volna egy "normális" házat.

Nem látja át mennyi munka van, mennyi idegesség és nyűg.

Azt hiszi, hogy odamennek az emberek és olyan mint a tv-ben hogy 2 hét alatt kész minden patentra.

2020. máj. 28. 21:20
 7/20 A kérdező kommentje:

Többször próbáltam beszélni erről vele.

Ez vékony jég, hiszen semmi közöm úgymond hozzá mit csinál vagy mit nem.

De már az első eset is durva volt, amikor egy ingatlan nepper át akarta vágni és csak az ügyvéd határozott fellépésének köszönhető hogy visszaadták a foglalót.

Ha próbálok vele erről beszélni akkor veszekedés lesz.

Egyszerűen nem érti mi a baj, meg van róla győződve hogy 2 hét alatt patentra raknak 4 falat, bekötnek gázt és csatornát, kész lesz kívül belül plusz tető, ajtók ablakok, komplett fürdő, burkolás stb...

2020. máj. 28. 21:25
 8/20 anonim ***** válasza:
#7 Akkor sajnos egyértelmű a helyzet...
2020. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanott tart mint ahonnan elindult. Maradt volna az a haz amit eladott. Ekkora hülyeséget.Ezt is fel kell újjítani mint amit eladott azt is... no comment.

Ami nem megy nem kell erőltetni. Majd tanul a hibáiból. Ne idegeskedj!

2020. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%
Hát haver te válsztottad mi honnan tudjuk mit csináljál vele?
2020. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!