Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet leküzdeni a féltékenységet?

Figyelt kérdés

A párommal 1,5 éve vagyunk együtt. Előtte volt egy közel 5 évig tartó párkapcsolatom, amiben kijutott a bizalmatlanságból, habár (4 év együttlét után elkezdte más nőkkel megbeszélni a magánéleti dolgainkat stb) Habár sosem csalt meg.

A jelenlegi kapcsolatomban minden rendben lenne, de sajnos gyakran azon kapom magam, hogy féltékeny vagyok, amiért a párom más nőket jelöl be a közösségi oldalakon (facebook, snapchat), vagy számomra ismeretlen hozzánk közel élő nők képeit “lájkolja”.

Tudom, hogy hülyeség és nem is szeretném hogy a párkapcsolatom rámenjen a (túlzott?) féltékenységre.

Hogyan tudnám ezt leküzdeni? Van vagy volt valaki még ilyen helyzetben?

22/N



2020. máj. 29. 09:10
 1/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
59%
Gondolj arra, hogy úgymond "indulj ki magadból" Ha te megbízható, hűséges társ vagy, biztosan van ilyen rajtad kívül is.
2020. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én se örülnék neki ha a párom random nőket jelölgetne, lajkolna be. Mond meg neki hogy nem esik ez jól neked. Egyébként te tudod mennyire huseges a baratod, te ismered, ha csak ennyi a feltekenyseg oka akkor ezt engedd el fogd fel ugy veled van nem massal szoval felesleges emiatt tornod a fejed
2020. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezen kívül teljesen megbízható és hűséges. Köszönöm a korrekt válaszokat.
2020. máj. 29. 09:54
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha már felüti a fejét a féltékenység meg előjön a rossz megérzés, akkor szerintem mindenképp érdemes beszélni róla. Kik azok a nők? Ismeri őket, vagy csak veri a nyálát rájuk? Teljesen higgadtan megkérdezheted hogy honnan ismeri őket, a reakciója úgyis mindent elmond. Az ismeretségi körömben a megcsalások 90%-a online ismerkedéssel indult, szerintem ez a félelem nem alaptalan a mai világban.
2020. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy sok közös fotónk van kint az ő profilján, illetve státuszként is meg vagyok jelölve (kapcsolatban vele: xy).

Sokszor együtt pörgetjük a hírfolyamot és szembe jön egy ismeretlen nő fotója. Ha rákérdezek mindig elmondja, hogy miért az ismerőse. Reakciók meg idegesség nélkül. Egyébként ismeretlenek.

2020. máj. 29. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Szia. Hasonló cipő, én is 22 éves lány vagyok.

Szerintem első körben az nem "normális", hogy rákérdezel a női ismerőseire, hogy ki az, honnan ismeri. Engem kifejezetten zavarna, ha barátom ezt a fajta elszámolást kérné tőlem.

Ezen felül a lájkolgatás nem halálos bűntény. Barátom is szokta a lány kollégáinak a képeit lájkolni, én is a fiú kollégáimét, haverjaimét stb. Ez nem flörtölés, ez nem kezdeményezés. Ebben semmi bűn nincs.


Ami miatt a te régi kapcsolatod szétment, az nem szép dolog. Sajnos én is megéltem, nagyon tönkre tudja tenni a bizalmadat az emberekben, tudom. A párod a leírtak alapján teljesen normális, ezt főleg amiatt írom, mert mint írtad, nem idegeskedik, nem mérges, ha rákérdezel bármire. Ez rettentő ritka és pozitív, becsüld meg.


Én is féltékeny típus vagyok, régen ezerszer rosszabb voltam, ha csak elment nélkülem haverozni már jött a hiszti. Most is néha van, hogy előjönnek rossz érzések a múlt miatt de mi is megtudunk mindig mindent beszélni normálisan és ez rengeteget segít.

Én úgy gondolom, ha valami zavar, mondd el neki, de ne úgy, mintha kihallgatás lenne, hogy ki ez ki az stb.

Ettől függetlenül nem kell minden apróságért piszkálnod. Nem fog neki se tetszeni egy idő után.

Bízz benne, ha már konkrétan érzed, hogy valami nem jó, maximum akkor bizonyosodj meg a dolgokról, de ahogy olvasom, most minden rendben van, csak téged az is zavar, hogy más nőknek lájkolja a képét.


22L

2020. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek alapján akkor szerintem felesleges aggódnod, mert más gyanús jelek nincsenek. Például, hogy simán nyomkodja előtted a telefont (ha valami titkolnivalója lenne még pisiléshez is magával vinné). Szóval nyugi.
2020. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2020. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. És az őszintét megmondva eddig soha nem voltam semmire féltékeny. Engem nem zavar ha elmegy egyedül. A hobbijait is egyedül végzi és nyilván találkozik másokkal. Ez az egy zavar de akkor alaptalanul. Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. máj. 29. 15:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem kérdezgetem az ismerőseiről, csak ha együtt nézzük volt már hogy megkérdeztem, ki az.
2020. máj. 29. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!