Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elméleti kérdés: párkapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés: párkapcsolatban vagy valakivel, vannak gondjaitok és kilépnél, de félsz hogy nem találsz jobbat, megtetszik egy kollégád. Mit teszel?

Figyelt kérdés

Nem saját példa, de elgondolkodtam ezen.

Pl. tegyük fel te vagy a nő, van egy kapcsolatod, amelyikkel vannak gondok, de nem akarsz szakítani, egyrészt félsz, hogy nem találsz másik pasit, másrészt mi van, ha eldobod egy bizonytalan jövőért. A képbe kerül egy kollégád, akivel csak baráti viszonyban vagy, nem is akarsz tőle semmit, de elgondolkozol, hogy ő is lehetne a párod. De mi van ha neki te csak emberként tetszel, nem társként?

Mindenki véleménye érdekel


2020. máj. 29. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Azt csináld amit a nők szoktak. Legyen egy fix jelölt mire otthagyod az aktuális párod.😁
2020. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem saját kérdés, írtam. CSak nem tudom elképzelni, összehaverkodnak a kollégával, és mi van ha szakítás után azt mondja az ,,új" pasi, hogy nem kellesz, bocsi?
2020. máj. 29. 20:13
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Azt úgy hívják instant karma.
2020. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mit csinálok? Energiát fektetek a férjemmel való kapcsolatomba, hiszen ő életem párja és vele akarok megöregedni. 17 éve működik a módszer. 😊
2020. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként nem értem, hogy az illető nő, miért fél ennyire attól, hogy netán hónapokig egyedül lesz ha esetleg szakít. Miért nem lehet megjavítani a kapcsolatot, vagy lezárni ha nem működik, miért kell már közben az "utódon" gondolkodni?! Azt tegye, hogy tanuljon meg egy kicsit egyedül lenni pasi nélkül.
2020. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
"félsz, hogy nem találsz másik pasit, másrészt mi van, ha eldobod egy bizonytalan jövőért" Na ez az, amivel képtelen vagyok azonosulni. Nem félek a változástól, nem félek némi múlandó fájdalomtól és egyedül is teljesen jól vagyok.
2020. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Hülye nyomi kapcsolatfüggő vagyok. Tehát csak akkor szakítok a régivel, amikor már rögtön átülhetek az újba. Biztonság a maximumon.


Nagyon genyó dolog, de egy nagyon erős szorongástól kímélném meg magam így. Egyedül esélyem sem lenne új párt találni, annyira magamba zuhannék. Szóval jaaa... 5 éves kapcsolatba így bele lehet kényelmesedni.


Amikor összejöttem mostani párommal, akkor önerőből elértem, hogy boldog tudjak lenni egyedül, sok munkával, évek alatt, így tudtam bevonzani őt. Azóta viszont a kapcsolat önmagától fenntart, és jól van ez így. Meg szerencsére gondok sincsenek, nem változtunk rossz irányba, így inkább a gyereket tervezzük, meg a házat, stb... 😃

De ha valami lenne, ami miatt szakítanom kéne, akkor ja... a fenti megoldás lenne a nyerő nálam.

2020. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Melyik? Irtál két opciót :D
2020. máj. 29. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Kapcsolat függő az ismerősöd.

Nem kötelező mindig kapcsolatban lenni,inkább kiváltság.

2020. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az eset konkrétan megtörtént, és nagyjából pont így. Én vagyok a nő.


Nagyon hosszú kapcsolat, közös gyerekek, az utolsó másfél évben nulla intimitás, nagyjából egymáshoz se szóltunk, ha nem voltak ott a gyerekek.

Volt egy pasi, aki nagyon tetszett (ő még nem a kolléga volt), de nem léptem semmit. Úgy gondoltam, a gyerekeim apját nem hagyom el "csak úgy".


Azután megérkezett az új kollégánk. Együtt jártunk kávézni szinte már a kezdetektől, és nagyon sok dologban kellett összedolgoznunk. Volt benne valami, volt KÖZTÜNK valami, amit mindketten az első perctől szinte érzékeltünk, és bár egyikünk se közeledett, de mégis érezhető volt.

A kapcsolatunk inkább volt baráti, mint bármi más. Mesélt az exeiről, én meséltem a családomról, volt munkahelyekről, haverokról, és egyre többször kaptam magam azon, hogy hangosan nevetek. Azelőtt már évek óta nem tudtam nevetni. Volt, hogy túlórázott, hogy nekem segítsen. Amikor ezt utólag megköszöntem neki messengeren, akkor kezdtünk el munkahelyen kívül is kommunikálni.


Így ment egy hónapig, de semmi az égvilágon nem történt. Hozzám se ért, én se hozzá. Viszont akkorra már biztosan tudtam, hogy mi az, amit nem akarok. Nem akartam, hogy ez az egész azért ússzon el, mert én gyáva vagyok meglépni azt, amit már évekkel azelőtt kellett volna.

Szóval szakítottam, felrúgtam a hosszú kapcsolatot a gyerekeim apjával. Egy rohadéknak éreztem magam, csomószor titokban bőgtem, de végigcsináltam, egészen a válásig, költözésig. A környezet elítélt, hülyének nézett, a gyerekeim utáltak. És nem tudhattam, hogy lesz-e bármi a kollégámmal ezek után, de azt tudtam, hogy amíg ezen nem vagyok túl, addig mással se lesz, és hogy annyiszor próbáltuk javítgatni a kapcsolatot, és annyiszor nem sikerült, hogy én ebbe már biztosan nem akarok energiát fektetni.


Egy héttel a szakítás után a kollégám randira hívott. Akkor még inkább volt baráti, mint más jellegű a randink, sokat beszélgettünk, sétáltunk. Idő kellett, és még pár randi, mire át mertük lépni azt a bizonyos határt, amit első nap felhúztunk.

Azóta együtt vagyunk. Lassan 4 éve. A gyerekeimnek el kellett magyaráznom, miért ölel át, miért csókol meg időnként, mert az apjuktól nem láttak soha ilyet. Abszolút nem bántam meg semmit. De, igazából azt igen, hogy a válást nem léptem meg már sokkal, sokkal hamarabb. A volt párom jó apa, a gyerekek bármikor mehetnek hozzá. Szerintem jobban funkcionálunk szülőként amióta külön vagyunk, mint amíg együtt voltunk. Szóval részemről minden úgy jó, ahogy van. :)

2020. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!