Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy kapcsolatban a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy kapcsolatban a férfi nagyon jól keres, a nő pedig még csóró egyetemista, hogy megy a fizetés?

Figyelt kérdés

A férfi elég jól keres, neves multinál van, nettó 450E biztos megvan, saját lakása van, vagyis nem kell albérletet fizetnie. A nő pedig még egyetemista, akit nemigazán támogatnak a szülei anyagilag, mert ők sem állnak túl jól, és a lány kb havi 80E-ből él (albéret+rezsi+kaja).

Ilyen esetben illendő a férfinek fizetnie legtöbbször? Vagy hogy lenne fair?



2020. jún. 1. 22:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy ők ketten jónak látják.
2020. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Megbeszélés kérdése. Mikor a férjemmel összejöttem, még csak 22 éves voltam, akkor kezdtem a második évet az egyetemen. Nem dolgoztam még, ösztöndíjból éltem és koliban laktam. Ha ő jött hozzám, általában hazavittem a szüleimhez, mert még az is jobb volt mint a koli, de ha elmentünk ide oda, azért igyekeztem kivenni a részem valamennyire az anyagiakból is. Ha nem is mindig, de én is meghívtam erre arra. Neki ezzel nem volt gondja, és később amikor már a mesterképzés mellett dolgozni tudtam, teljesen alap volt, hogy egyszer ő fizet, egyszer pedig én.
2020. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
Általában ilyen esetekben a férfi tologatja anyagilag is kicsit a nőt, aki pedig előadja pár év múlva, hogy mindent önerőből ért el.
2020. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Engem nem kell tologatni, megállok a saját lábamon, ennyiből is eléldegélek, kicsit szűkösebbre veszem a dolgokat. Mi is kb fele-fele arányba fizetünk, ha elmegyünk valahová kajálni, így érzem helyesnek. Csak pl: kicsit spúrságnak tartottam ha felutaztam hozzá Pestre (6E oda-vissza), még ott is nekem kellett megvennem a vonaljegyeimet, mikor tudja mennyiből élek.
2020. jún. 1. 23:15
 5/20 anonim ***** válasza:
14%

#4: Szóval, te csak akarnád a tologatást. Így már minden más...

Nem értem az ilyen bújtatott panaszkodós kérdéseket. TE választottad őt.

2020. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Le kell vele ülni megbeszélni az anyagiakat, ha magától nem jut eszébe. Nálunk kicsit nagyobb tétel volt, mint vonaljegyek, mert a férjem külföldön élt, én meg havi 25 ezerből éltem. És néha ki tudtam spórolni egy-egy fapados jegy árát, de nem mindig sikerült. És néha ő mondta, hogy utazzak el hozzá hétvégére. Én pedig mondtam hogy oké, én mennék de nincs pénzem a repülőjegyre, hónap vége van. Estére ott volt az emaileim között a foglalás. Szóval nem kell szégyellni ha nem telik valamire. A #3-asnak üzenném, hogy engem sem kellett tologatni, magamnak fizettem a kollégiumot, kaját és minden más szükséges kiadást. Igen, néha előfordult a fent említett helyzet, hogy a most már férjem fizette ki az odautamat, de más megoldás nem volt, hiszen nekem nem telt rá. #2-es voltam.
2020. jún. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
a férfi fizet mindent a nő meg természetben törleszt.
2020. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Mikor egyetemista barátnőm volt, igyekeztem minden közöset állni, mert igazából nekem nem volt szükségem arra a pénzre, amibe az ő mozijegye, vagy kólája került.

A barátod is tudta mibe vág bele veled, azt is tudta mik a saját lehetőségei.

2020. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek, meg kell beszélni vele, főleg, ha tudja, mik a kiadásaid, és hogy valószínűleg össze tudja vetni, hogy egy hatezres vonatjegy a havi nyolcvanhoz képest nagyon nem mindegy.


Ideális esetben (=hasonló anyagi helyzet) annak a híve vagyok, hogy fele-fele arányban fizetjük a dolgokat, de ha tudom, hogy a másiknál tízszer jobb életszínvonalon élek, neki meg az a kevés pénz is kajára kell, akkor nem lenne szívem nem többet beleadni.

2020. jún. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Kérdés hogy élne a nő ha nem lennének együtt. Pl, max havonta egyszer hazautazna a kollégiumból, szabadidős programjai nagyjából ingyenesek lennének (pl utcabál), egyetemen járna sportolni olcsón, étterembe nem menne, magának főzne, művészmoziba menne pár száz ft-ért. Ha bejön a képbe a férfi akinek ennél nagyobb igényei vannak a programok tekintetében, akkor megveszi a nőnek is azt a nyamvadt drága mozijegyet, stb, főleg ha gyakran mennek, ha neki nem felelnek meg a spórolós programok (általában nem felelnek meg).
2020. jún. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!