Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom nem beszél az érzéseir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom nem beszél az érzéseiről mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már mondtam neki h bármit elmondhat nekem; mi bántja milyen gondja van mivel hetek óta szótlan kedvetlen unott; nincs köztünk semmi hetek óta; nem érdeklődik felőlem csak lakunk egymás mellett. Azt mondta h ő így nőtt fel h ha gondja van magában tartja őrlődik mivel sosem értették meg őt pedig próbálta elmondani anno h mi nyomja a lelkét v mi a baj..
2020. jún. 3. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Hagy már Cartman-t, Heidi!


Amúgy az ilyen szintű elzárkózás nem jó. Nem azért, mert rosszat tenne, hanem mert ő valószínűleg nem szerelmes beléd. Hogy honnan tudom? Én is ilyen vagyok azokkal akiket nem kedvelek, vagy szeretek úgy "jobban".

2020. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én nem értek egyet az előttem szólóval.. Azért mert valaki zárkózott, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem szerelmes.

A kettőnek köze nincs egymáshoz.. Van akit tényleg így neveltek, higy abszolút semmit nem beszéltek meg.. Az ilyenekkel nehéz dolga van az embernek, mert élt x évet,teszem fel 25 éves,es azt úgy élte le, hogy a gondjait egyedül oldotta meg.. Bele pottyan az életébe egy új ember,akivel elvan, talán még érzelmek is vannak, nem jelenti azt, hogy ő majd egyből ráveszi arra hogy nyíljon meg... Idő kell hozzá. Rengeteg beszélgetés, rengeteg együtt töltött napok, hetek, hónapok.

Nem lehet így rá mondani hogy sosem fog megnyilni neki.. És az is lehet hogy így lesz... Nem fogja soha kimondani az érzéseit, viszont tettekkel mutatni fogja..

A lényeg az idő, és hogy minél több minőségi idő legyen a kapcsolatban.

2020. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

2.


Nem fogja ezt senki megvárni, ez a baj. Én is estem már ebbe a dologba, pár év még kellett volna hozzá, de azt nem várja meg senki, pedig a bizalomhoz ÉVEK kellenek, nem pár hónap.

2020. jún. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ahhoz hogy valaki megnyiljon, tenni kell mind a két félnek.. Nem csak a zárkózottnak kell beszélnie.. A párjának is kell tennie azért, hogy minőségi dolgokról tudjanak beszélgetni.. Esetleg észrevétlenül bele vinni picit a lelkizesbe... Szerintem mind a kettőn áll a vásár. Nem szabad raverni a sarat a zárkózottra.. A másik félnek is viritani kell, hogy ne így legyen a felallas
2020. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Savlekotő ***** válasza:
nincs köztünk semmi hetek óta.. Azóta van valakije.
2020. jún. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiről írsz, egy teljesen általános és gyakori női probléma. A legtöbb nő átéli, hogy a társa nem nyílik meg neki, s így kicsit olyan, mintha két, félig idegen lakótárs élné együtt az életét. Ez a helyzet természetes hiányérzetet szül a nőkben.


A férfiak többsége már gyermek- és kamaszkorban megtanulta, hogy a lelki élet minden megnyilvánulását el kell fojtani és el kell játszani a kemény legényt, különben a fiú osztálytársak célpontjaivá válnak. Ha a családban is elfojtották az érzelmeket, az még rátesz egy lapáttal erre.


Nehéz egy fél életen át kialakult berögződéseket megváltoztatni, ha egyáltalán lehetséges. Van egy "aktív hallgatás" nevű kommunikációs technika, amit ilyenkor lehet alkalmazni a másik ember megnyitásához. Pszichológusok körében ez alapvető dolog. Egész könyveket írtak erről a nagyközönségnek, pl. Michael P. Nichols: Értő hallgatás c. könyve is erről szól.

2020. jún. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!