Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez miért lehet egy kapcsolatban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez miért lehet egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A barátommal három éve vagyunk együtt. Amikor nem vagyunk éppen együtt, akkor sokkal gyakrabban összeveszünk. Pontosabban, mikor együtt vagyunk, akkor ritkán veszünk össze de amikor nem vagyunk együtt hanem például messengeren vagy telefonon beszélünk, akkor gyakrabban.

Részben az az oka, hogy akkor kevésbé egyértelmű mit mond a másik de valahogy amúgy is. Mikor nincs velem, gyakrabban mondok neki sértő dolgokat, mikor velem van, akkor nem annyira jellemző. Meg amikor együtt vagyunk, jobban látom rajta mit érez, mit gondol, minden egyértelműbb. Mikor találkozunk, akkor valahogy már a jelenléte is pozitív hatással van mindenre szóval valahogy mintha az elejétől megakadályozná, hogy összevesszünk.


Sajnos az összeköltözés most még ki van zárva ezért az nem megoldás, hogy költözzünk össze.

Szóval miért lehet az, amit leírtam?


2020. jún. 4. 17:33
 1/6 A kérdező kommentje:

Szerintem ő is más amikor együtt vagyunk, szerintem türelmesebb.

Ha szakítanánk, azt sajnálnám de már gondolkodtam ezen mert az se normális hogy majdnem mindig veszekszünk ha nem vagyunk együtt. Nem minden nap de gyakran.

2020. jún. 4. 17:39
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Feszültebb vagy a kelleténél.
2020. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első választ! Lehet benne igazság mert mostanában tényleg nagyon sok stressz ért. Még lehet sose volt ilyen stresszes időszakom mint most.
2020. jún. 4. 17:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a stílussal van baj? Az irónia és a csipkelődés milyen gyakori? Annak egy kis érintés vagy mosoly élőben elveszi az élét, de írásban nagyon félreérthető, és sértődés lesz a vége.

Az se jó, ha élőben is gyakori a félreértés. (Ami egy hónapban egynél többször van, az nekem már gyakori.) Mi lesz később?

Nem vagytok egy hullámhosszon?

2020. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Részben pont ilyen dolgokról van szó, amit írsz.

Szóban az irónia jobban erthető, jobban látni mi komol, mi nem. Mit miért mond valaki és írásban ez olyan, hogy ki minek gondolja.

Meg hát nem tudom mennyire vagyunk hibásak ebben de olyan is van hogy félrértjük egymást írásban ha nem vagyunk nagyon pontosak de szóban meg nem kell olyan nagyon pontosnak lenni.

Egyszerű példa: a barátom írta hogy találkozhatunk, beugrik hozzám. Ő úgy ertette hogy aznap de én meg azt hittem hogy valamikor máskor. (Nem írta hogy "ma".)

Amikor meg volt valami konfliktus valamiben nem értettünk egyet akkor néha az volt hogy mikor nem voltunk együtt akkor türelmetlenek voltunk, ő csak hajtotta a magáét, én is mondtam amit én gondoltam és mindketten úgy éreztük hogy nem ertjük meg a másik szempontjait. Mikor személyesen találkoztunk, akkor jobban meg tudtuk beszélni, nem lett veszekedés, jobban elmagyaráztuk egymásnak az érzéseinket. Ha meg valamit félreértettünk addig, kiderült.

2020. jún. 4. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is!!!🙄 Mi meg csak másfél éve vagyunk együtt. Keressük rá a megoldást, de eddig nem sok mindenre jutottunk 🤷🏽‍♀️ 25/L
2020. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!