Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy dolgozó egyetemista nő többet spórol havonta, mint egy teljes állásban dolgozó férfi?

Figyelt kérdés

Férfiként nehezen viselem, hogy a barátnőmnek több milliós megtakarítása van, míg nekem 2 havi kaucióra is alig futja.


4 éve teljes állásban dolgozom. Átlagosan havi szinten nt 250 ezer Ft-ot keresek. A szüleimmel élek, de havi szinten 60 ezer Ft-ot haza adok, mert főznek, mosnak és vasalnak rám. Tanfolyam díjat törlesztik, ami havonta szinten 65 ezer Ft. Havi szinten 20-30 ezer Ft-ot tudok félre rakni, mert a többit a szórakozás és az autóm fenntartása felemészti. (Természetesen ezek átlagos számok, mert a hónapok között vannak eltérések.)


A félre tett pénzt pedig felemésztik az utazások (pár napos kikapcsolódások belföldön/külföldön).


A fentebbi részt azért írtam le részletesen, hogy ne gondolja senki azt, hogy szórom a pénzt.


A barátnőm egyetem mellett dolgozik gyakornokként, emellett számos ösztöndíjat is folyósítanak neki(bevétel nettó 190 ezer Ft). A szülei egyáltalán nem támogatják anyagilag. Tehát kollégistaként önfenntartó életet él. Tény, hogy szórakozásra és kikapcsolódásra nem költ semmit. Étkezés terén sincsenek nagy igényei és turkálóban vásárol ruhát.

Így havi szinten 100 ezer Ft-ot takarít meg. A Ezen összeghez nagyon ritkán nyúl, így 3 éve halmozódik neki.


Számomra lenyűgöző hogy milyen tudatosan kezeli a pénzügyeit és,hogy sosem volt olyan korszaka hogy szórta volna a pénzt.

1,5 éve vagyunk együtt, azóta én is jobban odafigyelek, hogy mit mire.


Mi a véleményetek ilyen mértékű spórolásról?



2020. jún. 10. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmi. Erre mit kene irni? Van problemad a dolgok valamelyik reszevel? Szerintem sok a 60 ezer, amit hazaadsz, de ennyi, a tobbi dolgot nem tudom kommentalni.
2020. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az ideális a kettőtök között van. Szerintem annak semmi értelme, ha az ember minden élményt megvon magától és csak gyűjti a pénzt, mert mire meglesz az, amire gyűjt, elmegy mellette a fél élete.. Szerintem kell, hogy néha kikapcsolódjon az ember - de persze ha ezt kicsit se igényli akkor nem szóltam. Az se normális, ha az ember minden félretett pénzét elszórja, a megtakarításod egy részét tényleg félre kellene tenned, akkor is, ha ez aztt jelenti, hogy nem annyit szórakozol, mint eddig, hanem pl. a felével kevesebbet.
2020. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a kettő között lenne a "normális". Te ezek szerint havi 100 ezret elkoltesz szórakozásra és a kocsira, ami nekem soknak tűnik. Ő meg semmi szórakozásra nem költ....
2020. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát leírtad.... A koli lényegesen kevesebb, mint amit te hazaadsz, nincs kocsija, nem költ szórakozás annyit, mint te. Értelemszerűen így többet tud félretenni. Viszont, ha ezek a szórakozások, utazások, rekreációs programok közösek, de te állod, akkor illene azért beleadnia neki is.
2020. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Kifolyik a kezedből a pénz. Ez van, legyél tudatosabb.
2020. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Nagyjából egész életében bánni fogja, hogy ennyire kimarad a szórakozás és az élményszerzés az életéből. Az sem normális amit ő csinál. De majd bekattam 30 körül, hogy soha nem élt igazán.
2020. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindig szervez közös programokat, és közösen szórakozunk is. De javarészt ingyenes vagy kiskölcségvetésüeket preferálja.


De tény, hogy sok minden kimaradt az életéből

2020. jún. 10. 15:11
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
90%
Nem sok véleményem van, szerintem egyetemistaként nem kell ennyire spórolni, sok mindenből kimarad, amire később nem biztos, hogy lesz ideje, pénze vagy társasága vagy energiája. De az se normális, ha valakinek a fizetésének majdnem a fele szórakozásra megy el.
2020. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van barátnőm aki 450-ből nem tud spórolni, én pedig 200-ból is tudok. Alkati dolog. Van aki valószínűleg még többet tud 200-ból is mint én, mert nekem is vannak gyengébb heteim. Ez teljesen személyiségfüggő, plusz több pénzből többet költ az ember ugye...
2020. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van ez így.

Szegény környezetből jön, nem ott akarja folytatni.

Nemsokára kétszer ennyit fog keresni, jó, ha tudod.

2020. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!