Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megéri vele maradnom, vagy szakítsak? Én 22/L vagyok. Ő 27/F.

Figyelt kérdés

3 éve van közünk egymáshoz a párommal romantikus értelemben. Ezalatt kétszer szakított velem, mert mindkét alkalommal úgy érezte, hogy kalitkába zárom, nem adok neki elég szabadságot, nem hagyom, hogy nélkülem is a barátaival legyen, és nem voltam házias, semmit nem értettem a főzéshez, mosáshoz, takarításhoz, és nem is foglalkoztam ezekkel a dolgokkal, és túl sok időt akartam vele tölteni, főleg mikor 1 évig munkanélküli voltam. Aztán miközben szépen lassan kezdett elege lenni belőlem, jól kinéző lányoknak reagált a képeire komment formájában is, hogy milyen szépek, és nekem ezek nagyon rosszul estek, ő meg annyival elintézte, hogy ez neki nem jelent semmit, és kiakadt, amiért féltékenykedek. Úgyhogy ezekkel az indokokkal kilépett a kapcsolatból. Aztán másfél hónap múlva felkeresett, hogy még mindig szeret, meg akarta újra próbálni, mert szerinte nem volt velem elég türelmes. Én közben visszamentem az exemhez kavarni, aki előtte a nagy szerelmem volt, de ő nem akart tőlem többet, és én normális kapcsolatra vágytam, így úgy láttam, hogy jobb adni a páromnak egy második esélyt. Jobb lett a viszonyunk, de a fent említett problémák egy idő után újra jelentkeztek, úgyhogy ismét elhagyott. Olyanokat mondott, hogy nem lát velem közös jövőt, nem akar velem összeköltözni, szeret, de nem szerelmes belém, és ha vele is élnék, sosem érezhetném magam teljesen otthon, a házasságtól is irtózik, mert a szülei elváltak, és neki az csak egy darab papír, ezek ellenére megbeszéltük, hogy összebútorozunk, ami aztán nem jött össze. Ráadásul míg az előző szakítást szépen megbeszéltük, a másodiknál nagyon csúnyán szabadult meg tőlem, üvöltözött velem, lenéző volt velem. Aztán pár hét múlva megtudtam, hogy kavargat egy nővel, aki szinte az anyja lehetne, mellesleg egy drogos r****c, egy rendezvényen láttam őket csókolózni, és átnézett rajtam. Én közben megint visszamentem kavarni az exemhez, mert nem tudtam túllépni a történteken, és magányos voltam, de megint megmaradtunk ezen a szinten. Aztán 4 hónap múlva írt nekem, találkoztunk, átbeszéltük a dolgokat, sokat is változtunk, úgyhogy kibékültünk. Összeígért mindent: hogy feleségül vesz, hogy összeköltözünk, hogy én leszek neki a legfontosabb, a nőt is leépítette, aki iránt nem érzett semmit, csak szex volt köztük. Azóta eltelt majdnem fél év, de megint úgy érzem, hogy kezdünk lecsúszni a lejtőn.

Összeségében elmondom mi a bajom vele, hogy miért érzem úgy, hogy nem biztos, hogy ő lesz életem párja. Többször is felhoztam neki az összeköltözést, amitől mindig dühbe gurult, és azt mondta, hogy rá akarom erőltetni, meg siettetem (3 év után is), mert ő még nem áll készen, legyek megelégedve azzal, amink most van, és ha nekem ez nem tetszik, akkor keressek mást. Hozzáteszem, azóta már házias vagyok, főzök, mosok, takarítok, de úgymond hiába, mert habár annó ez szakító ok volt, most mégsem elég neki ahhoz, hogy közös életünk legyen. Neki esze ágában sincs házat szerezni, mert elvileg megörökli a nagyszüleitől azt, amiben most élnek, övéké az első épület, a páromé pedig a hátsó lakás. Cserébe pedig állandóan csicskáztatják, és minden azonnal kell nekik, akkor is, ha programunk van, és lenne olyan feladat, amit ők is el tudnának végezni, én meg így nem akarok ott lakni, mert én ezt nem viselem el, kell nekünk a magánélet, és erre azt mondta, hogy akkor nem is fog odaköltöztetni magukhoz, ha ezt nem értem meg, de mellesleg ő is kiakad ezeken. Aztán volt megint pár olyan eset, amikor szívecskézett meg beszélgetett más lányokkal, ezeket onnét tudom, hogy nézegetem a telefonját, mert ezek után nem bízom benne teljesen, mindig attól félek, hogy megcsal, bár állítása szerint ő nem tenne ilyet, és nem is adott rá okot soha, és neki állt feljebb, hogy hogy gondolhatok róla rosszat, meg csak barátkozik, ahhoz képest sosem említette őket. Továbbá vannak bántó poénjai, amiket ő csak viccnek szán, nekem pedig rosszul esnek, és ettől én túlérzékeny vagyok neki. Nem mindig mond el mindent, néha olyan, mintha a hátam mögött csinálná. Úgy érzem, hogy egy szinten vagyok a családjával és a barátaival, holott szerintem egy kapcsolatnak elsőbbséget kéne élveznie. á

Általában keveset beszélünk, mikor külön vagyunk, és ha nem tudunk találkozni, akkor látszólag nem érdekli, mert "Ez van, majd máskor". Nem viselkedik úgy, mintha egy csapat lennénk, sokszor azt nézi, hogy neki mi a jó. Nem lehet vele tervezni, mert nem áll készen rá. Ha valami problémát felvetek, egyből támad, kiakad, és én vagyok a rossz. Nem lehet megvitatni vele komoly témákat, mert összeveszésbe torkollik. A szexben nem jut eszébe az előjáték, csak az ő részéről, engem nem hajlandó kényeztetni odalent, sem ujjal, sem máshogy. Szerinte azért nem képes megadni azt, amire én vágyom, mert rossz példa van előtte a szülei által, és egy mérgező kapcsolatban volt előttem, de több év telt el azóta, úgyhogy nekem ez már nem kifogás. Szeretem, de össze vagyok zavarodva. Úgy érzem jobbat érdemelnék, és sok téren meg kéne alkudnom, ha vele maradok. Elvileg ő is szeret, de nem mutatja ki túl gyakran, ami nekem hiányzik. És ezek miatt a problémák miatt a közös jövőt sem látom vele. Bár az is lehet, hogy kapcsolatfüggő vagyok, és ezért nem tudom elengedni.

Szerintetek lehet ezen javítani? Vagy már túl sokat vártam, próbálkoztam? Fog változni? Vagy velem van a baj, hogy nem tudom őt elfogadni olyannak, amilyen? Lehet közös jövőnk? Ti elhagynátok a helyemben? Kérlek minél többen írjatok véleményt, ne fogjátok vissza magatokat.



2020. jún. 10. 17:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, próbálkozz/várj még türelemmel.
Nem, veszett ügy.
53 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
.Nem csalna meg?Dehogynem mihelyst valaki összejön neki.De most komolyan kell ez neked???
2020. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit akartok ti még egymástól a párod jól láthatóan csajozik és tudsz is róla.Ha az én párom szivecskézne meg csajozni szakitanék vele nem vagyok olyannal aki megbizhatatlan.
2020. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kapcsolatfüggő lehetsz, ha képes vagy ragaszkodni ehhez a nagy kupas szarhoz, ami csak fájdalmat okoz, de örömet nem és amiben minden fontos eleme hiányzik egy jó kapcsolatnak.
2020. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Ramos ökle ***** válasza:
93%

Ha valaki kétszer szakít, mert nem megy a dolog, de harmadszor is összejönnek, ott nem csak a kapcsolat komolytalan, hanem az értelmi szintje a két embernek. Bocs. Összeilletek, drukkolok, h maradjatok együtt, így 2 vagy több embert megmenthettek magatoktól, akik esetleg később összejönnének veletek.

Mégegyszer: MARADJATOK EGYÜTT!! Komolyan.

2020. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért vagyok bizonytalan, mert néha érzem, hogy szeret, és mondja, mutatja is, csak nem úgy, ahogy én. Például én imádom a fizikai kontaktust, ölelés, csók, összebújás, ilyenek, ő meg megvan nélkülük.


Egyébként sosem volt arra utaló jel, hogy megcsalt volna, vagy csajozna a hátam mögött, meg nem is dumáltak "olyanokat", látszólag is baráti volt a beszélgetés, meg azóta úgy tűnik nem volt ilyenre példa, hogy elbeszélgettem a fejével, hogy nekem ez rosszul esik.

2020. jún. 10. 17:35
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát elolvastam ezt a hosszú irományt. Mondjátok már meg minek????De minek vagytok ti együtt?????Úristen az égbe te az exeddel kavartál 2xszer is.A pasidnak meg nője volt csak szexre aztán kibékültök én nem tudok erre mit mondani de most komolyan ami azért nagyon ritka nálam.Halvány fogalmatok sincs hogy mit jelent szeretni csak mondjátok mintha ettől működne egy kapcsolat
2020. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tényleg nem vagyunk valami jók benne. Nekem ő az első komoly kapcsolatom, még mindig tanulom mit hogyan. De nem minden fekete és fehér, ezért is nehéz döntenem. Már sokat javult köztünk a kommunikáció, hasonló témák is érdekelnek minket. Mióta harmadszor kibékültünk, a viszonyunk az eddigi legjobb. Meg mindketten változtunk valamennyit a jó irányba. De még mindig úgy érzem, hogy nem illünk össze eléggé. Talán nem úgy szeretjük egymást, ahogy kéne. Mert érzéseink vannak, az nyilvánvaló. Összességében abban nem egyezünk, hogy ő lazábban fogja fel az egészet, én meg ragaszkodóbb vagyok. Nem tudom a csillagjegy számít-e, én Oroszlán vagyok, ő Vízöntő. Abban sem vagyok biztos, hogy a megérzéseim súgják, hogy nem ő az Igazi, vagy csak félek mi lesz.


Az exemhez azért is mentem vissza, mert sokáig nagyon szerelmes voltam belé, és vele elégedett voltam szexuálisan, és ő is olyan érzelmes, mint én.

2020. jún. 10. 18:29
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy mit írunk, te úgyis vele maradsz, és mindig visszafogadod, de azért megpróbálom: ezt a kapcsolatot el kell engedni, a szrból nem lehet várat építeni. Én elhiszem, hogy első kapcsolat, és fáj, de meg kell tanulni elengedni. Vicces, hogy hosszasan ecsetelted milyen súlyos problémáitok voltak, most meg véded, de azért a lelked mélyén te is érzed, hogy ez már halott ügy. Legyen már kis önbecsülésed, meg próbálj leszokni arról, hogy oda- vissza ugrálsz 2 pasi között, tanulj meg egyedül is létezni.
2020. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon jó válaszokat adtatok. Elgondolkodtató, hogy senki nem szavazta meg, vagy írta azt, hogy maradjak vele. Pontosan ezért tettem fel a kérdést, mert ennyi ember nem tévedhet. Nem védem őt, csak gondoltam ha részletesen ismertetem a helyzetet, akkor tisztább képet kap mindenki az egészről. Igazándiból még mindig azt várom, hogy teljesen beteljen a pohár nálam, vagy nagyot forduljanak a dolgok a jó irányba, mert így nem tudok semerre lépni, jó döntést akarok hozni, ami a javamat szolgálja. Tudom, hogy nehéz eset vagyok, hogy képtelen vagyok elhatározni magam.
2020. jún. 11. 17:48
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el mielőbb, egyre jobban lehúzzátok egymást és csak az időtöket vesztegetitek. Teljesen egyértelmű,hogy nem passzoltok egymáshoz.

A srác meg csak akkor rángat elő a szakítások után, ha már nem dől be neki egy csaj se és nem akar egyedül lenni, te meg bármikor visszaugrasz hozzá.

Úgyhogy én lelépnék a helyedben mielőbb.

2020. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!