Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valaki kilép egy kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki kilép egy kapcsolatból, egy harmadik fél miatt, de később rájön, hogy hülye volt, és mégis az előző párjával kellett volna maradnia, van visszaút?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok?


Ha 2 ember nagyon fiatalon jön össze, szinte nulla élettapasztalattal vagy "összehasonlítási alappal" (egyiküknek első, másikuknak második párkapcsolata), és aztán 8 évvel később gondok lesznek a kapcsolatban, ami elől az egyik fél megoldások keresése helyett inkább elmenekül (konkrétan megismerkedik valaki mással, amikor a párkapcsolata mélypontra kerül, és végül szakít a párjával, hogy összejöhessen az új partnerrel, de aztán rájön, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, sőt, épp ellenkezőleg, ráébred arra, hogy az első párja mellett mennyivel jobb volt minden, még a problémák ellenére is, mint amilyen bárki mással valaha lehetne), akkor van lehetőség helyrehozni?


Az, hogy megoldás helyett egy harmadik fél felé nyitott az illető, abból fakad, hogy lényegében nem volt még komolyabb tapasztalata senki mással, így nem is tudta mihez hasonlítani, vagy egyáltalán értékelni, milyen jó dolga volt az első párja mellett. De mivel megtapasztalta, hogy mással fele ennyire jó sem lenne soha, rájött, hogy nem a sült galambot kell várni, meg a tökéleres partner, mert tökéletes ember nincsen, hanem azt kellene megbecsülnie, aki az elmúlt 8 évben végig mellette volt jóban-rosszban, és ha probléma van, akkor az elől nem elfutni kell, mert problémák nyilván mindenhol lesznek majd, hanem inkább dolgoznia kell rajtuk és megoldani őket...


Tehát ha valaki egyszer hibázott, de rájött, hogy hülyeséget csinált és megbánta, illetve tanult belőle, és most már belátja, hogy ő is hibázott, mert nem menekülni kell a gondok elől, hanem megoldást keresni rájuk, és csak ezért nincs értelme mást keresni, hanem az eredeti kapcsolatát kellene építenie és a párjával közösen dolgozni azon, hogy megoldják a gondokat együtt, akkor az szerintetek még egy menthető helyzet?



2020. jún. 10. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy menthető. Valószínűleg a másik már tovább lépett. Vagy túl mély sebet kapott, ami után sose lenne jó a kapcsolat.

Elkúrtad, tanulj belőle.

2020. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Amit még hozzátennék, hogy a harmadik fél eleve csak azért került/kerülhetett képbe, mert a kapcsolatban gondok voltak. Megcsalás konkrétan nem történt fizikailag, de a harmadik féllel már érzelmileg közel kerültek egymáshoz, amikor az illető végül eldöntötte, hogy akkor az első kapcsolatát lezárja, és utána összejöhessen az új partnerrel. Nem akarta megcsalni 8 év után az első párját, ezért először szakított. Azt gondolta, mindenkinek így lesz jó. De aztán látta, hogy mindenkinek csak rosszabb lett... és ráébredt, hogy oltári nagy hülyeséget csinált, nagyon rossz döntést hozott.

Szeretné visszacsinálni. Tudja azt is, hogy hol és miben hibázott, és szeretné helyrehozni. A hibáját maximálisan elismeri és a történekért is felvállalja a felelősséget. Pontosan tudja, hogy ő szúrta el, és hogy ő hozott egy nagyon rossz döntést, amiből viszont tanult. Ha újra kezdhetné, már másképp csinálná. Nem hagyná ott az első párját, mert nem éri meg elveszítenie őt. Mellette jó sora volt, csak nem tudta ezt értékelni, egészen addig, amíg el nem veszítette... :(

2020. jún. 10. 20:11
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem a skyrim, itt nincs mentett állás visszatöltése. Ha hibáztál, akkor hibáztál és van amit nem lehet helyrehozni vagy mire helyrehoznád, már nincs hiba, amit helyrekéne, mert helyrehozta más helyetted.
2020. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem valószínű, valószínűleg olyan sebet ejtett, ami hosszú távon megmérgezi a kapcsolatot. Ettől függetlenül meg lehet próbálni, ha a másik fél nyitott rá.
2020. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

8 év az már egy igen komoly kapcsolat. Gondolom akkor minimum ilyen 30 év kôrüliek vagytok. Ha mindketten akarjátok és túl tudtok ezen lépni és később sem lesz ott aduaszkent, hogy a másik fejéhez tudja vágni az egyik, hogy te elmenekültél máshoz, akkor talán igen.

Miből gondolod, hogy ott nem boldog es megbánta ? Elmondta, hogy hibázott ? Melyik fel lepett ki a kapcsolatból a nő vagy a férfi ?


35F

2020. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretném helyrehozni... :( Legszívesebben most azonnal visszamennék az időben, ha tudnék. Ma már teljesen másképp csinálnám. Nem hagynám el a páromat.

De közben meg, ha nem hagyom el, lehet, hogy soha nem jövök rá, hogy mennyire értékes ember, és milyen nagy szerencsém volt eddig, hogy Ő volt nekem... el kellett veszítenem, hogy megtanuljam értékelni Őt. Szóval ez ilyen paradoxon. Legjobb lenne úgy visszamenni az időben, hogy az idő közben szerzett tapasztalat megmaradjon, mert így már tudom, hogy mellette mennyire jó életem volt, és hogy ezt nem szabad elengedni és lecserélni sohasem, mert más tűnhet akármilyen szépnek vagy jónak is, sosem érhet fel ahhoz a sok jóhoz, amit mellette kaptam. Nagyon ritka az ilyen ember, mint ő, és nem lett volna szabad elengednem... :(

2020. jún. 10. 20:31
 7/16 A kérdező kommentje:

Én léptem ki. És én voltam a férfi. :(

21 éves voltam, amikor összejöttünk, most 30 vagyok.

Ő 19 volt, amikor megismertem.

Egy 37 éves nő volt a harmadik fél. Kolléganő.

Próbáltam beszélni a volt párommal, felmondtam még a munkahelyemen is, hogy lássa, tényleg őt választom. Gondoltam, bizonyíthatom, hogy komolyan helyre akarom hozni, ha látja, hogy eljövök a kolléganő közeléből, és teljesen lezártam azt a dolgot. A volt páromon kívül tényleg nem kell más.

2020. jún. 10. 20:35
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy lehetetlen de tisztában kell lenni, hogy semmi se lesz ugyanolyan. Bizalomvesztés az biztos van. Hiszen inkább leléptél megoldásnak.

Beszéltél vele?

2020. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy te mar el is hagytad az új partnered?
2020. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ezt végig csináltad, akkor gondolom megkérdezted őt is. Hogy áll a kérdéshez?
2020. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!