Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek valamilyen mentáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek valamilyen mentális gondja lehet vagy szimplán egy paraszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igyekszem érthetően leírni a szituációt.

Exemről van szó, csak 2 hónapig voltunk hivatalosan együtt, amikor is neki lett egy autóbalesete (csak az autó sérült), és ő ott annyira összeomlott lelkileg, hogy hiába szerettem volna segíteni, ő kizárt az életéből, szakított, meg se nézte az üzeneteim.

Nagy nehezen elfogadtam, eltelt kb fél év, amikor az egyik legjobb haverja rám írt, amit nagyon furcsálltam. Igazából fel akart szedni, mert azóta összeveszett exemmel, én az elveim miatt esélytelennek tartottam, mert nem akartam (volt)barátok közé kerülni. De gondoltam, hogy kicsit pofátlanul kihasználom, és kérdezgetek exemről, hogy egy tisztességes lezárást szerezhessek a szakításunkhoz. Kiderült, hogy ez a haver hazudozott össze-vissza, de ezt akkor még nem tudtam, és egy mondata nagyon belém éget: “csak az exem pénze miatt voltam vele”. Ez nagyon nem volt igaz, és felháborodtam, hogy miért gondolhatott ilyet exem. Ezért néhány hét/hónap örlődés után ráírtam exemre, hogy mégis mi a fene. Bevallotta, hogy ez nem igaz, aztán csak elkezdtünk beszélgetni, és kért egy találkozót, hogy személyesen megbeszélhessük a múltat és hogy bocsánatot kérhessen. Ez volt novemberben, találkoztunk, beszélgettünk, de nem volt semmi.

Utána nem beszéltünk tovább, de január 1-én írt nekem, hogy tudatosult benne, hogy a rossz emberek után ment, és nem értékelte azokat, akik mindenben mellette álltak. És mondta, hogy megszakította velük a kapcsolatot, és hogy mostantól csak az igaz emberekre akar figyelmet fordítani. Kért megint egy találkozót, jól éreztük magunkat, volt egy kis csók a végén, mert azt éreztem megváltozott és érettebb lett. Utána találkozgattunk egy ideig, mentünk randikra, programokra. Egyszer azonban, kb 1.5 hónap találkozgatás után megint minden szó nélkül eltűnt, megint nem reagált semmire.

Rájöttem, hogy nincs értelme rá várnom, nem változott semmit, így tovább léptem. Éppen elkezdtem valaki mással randizgatni, amikor egy annyival rám ír, hogy “szia mizu”. Nem válaszoltam rá. Idegesített, hogy ennyivel megoldja, hogy 1-2 hónapra eltűnik. Viszont utána volt pont a szülinapja, és gondoltam, hogy írnék neki csak egy üzenetet (ne kérdezzétek miért), és akkor vettem észre, hogy törölte magát mindenhonnan.

Közben a másik fiúval alakultak a dolgok, találkozgattunk, de közben nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy mi lehet exemmel, történt e valami baj. És akármennyire is akartam túllépni és lezárni, MINDEN EGYES NAP ezen kattogtam esténként (ez már a karanténosdi alatt volt).

Sokszor megírtam neki egy sms-t, amit aztán kitöröltem, rá akartam írni a barátaira, hogy mit tudnak, de aztán mégse. Végül akkor írtam neki egy sms-t, mikor vele álmodtam egyik este, és mikor felkeltem megírtam neki, hogy aggódom. Mert realizáltam, hogy még mindig komoly érzelmeim vannak iránta. Azonnal fel is hívott, beszéltünk, elmondtam neki mindent. Ő is azt mondta, hogy nagyon fontos vagyok neki és nagyon paraszt módjára bánt velem, és hogy szeret még mindig. Úgyhogy találkoztunk még egyszer. Természetesen a másik fiúnak közben elmondtam, hogy nem szeretném tovább folytatni a dolgokat, mivel még nem volt komoly, megértette, elköszöntünk.

Szóval találkoztam exemmel, beszélgettünk a múltról, elmondta, hogy én voltam az egyetlen ember, aki megkereste, amióta törölte magát a social media-ról. Nagyon jól éreztük magunkat, meg is beszéltünk egy következő találkozót. De megint eltűnt. Ennek már 5 hete. 3. alkalommal csinálta ezt meg velem. És nem értem. Hazudott volna? Vagy egy pszichopata? Mindig akkor tűnt el, amikor valami komoly lelki teher sújtotta.

Mostmár nem fogok rá várni, befejeztem a dolgot a részemről. Igazából csak az értelmét próbálom meglelni. Szerintetek csak játszott velem?

(Én 24N, ő 23F)



2020. jún. 15. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagyon nincs rendben vele ott fejben.

Felejtsd el.

2020. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hellmano ***** válasza:
72%
Futsz egy olyan vonat után, ami sohasem fog felvenni :D Ha megáll a vonat te felszállsz rá, mert oda vagy érte, majd gondol egyet és elindul nélküled újra. De te annyira el vagy ájulva, hogy csak erre tudsz gondolni semmi másra. Nem is a sráccal van a baj, hanem veled, hogy mit futsz utána, mikor egyértelmű, hogy hülyének néz csak téged és etet.
2020. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ő olyan ember lehet, aki inkább magában szeret szenvedni. Tehát ha lelki gondja van, inkább begubózik és nincs kedve senkihez. Vannak ilyenek. Ettől még nem pszichopata. Talán inkább csak nagyon eltérő személyiségek vagytok és ezért nem tudjátok megérteni a másik mit miért tesz.
2020. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mindkettőtöknél nem stimmel valami. Ő egy rejtélyes hazudozó, akinek ha érdeke csillagokat is lehazudja az égről, te pedig elképesztően naív vagy, futsz egy olyan vonat után ami sose vesz fel. Úgy tűnik élvezted a rejtélyt, hogy nem tudod mi van valójában és folyamatosan reménykedtél miattad megváltozik. Ha jót akarsz magadnak a jövőben, ezt felejtsd el. :)
2020. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, én már beláttam, hogy részemről túlzott naivitás volt a dologban.

Ezért is már az elhatározás megvan, és töröltem minden kapcsolatomat hozzá, hogy könnyebb legyen elfelejteni. :)

Csak érdekelt, hogy szerintetek az ő fejében mi lehet. Barátnőm szerint (aki pszichológiát tanul) lehet, hogy bipoláris, és mindig a mániás időszakban jelent meg, majd a depresszió miatt eltűnt. Érdekelt, hogy lehet e benne valami

2020. jún. 15. 15:26
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pont az előző csinálta ezt még februárban.

Hétvégén nála voltam egyik nap, tökéletes volt minden, amikor mentem haza, akkor is végig csókolgatott, meg hogy mennyire jó volt.

Utána még 3-4 napot beszéltünk, egyik este is tök kedvesen válaszolt, aztán a másnapi üzenetemnek egy részét még elolvasta, majd utána mintha meghalt volna... Sehol nem lehetett elérni, semmire nem reagált többet...


Megértelek, és könnyű kívülről azt mondani, hogy ne fuss utána, de szerintem mindig az olyan eseteket a legnehezebb feldolgozni, amelyek nem tiszták, nincsenek lezárva, mert sérti az embert, hogy mégis miért, ő rontott-e el esetleg valamit.

Én egyébként arra tippelek, hogy az ilyen srácoknak az érzelmi intelligenciájával nagyon nem oké valami... Mert az oké, hogy nem akarja folytatni, és gondolom, félnek a lány reakciójától is, nem akarják hallani a beszólást, sírást, stb. De ez a srác még csak le sem törölt/tiltott sehonnan, és utána még írtam neki néha, és nyilván meg is kapta. Nem tudom, ez miért jobb verzió.

Valószínűleg ők is csalódtak már jó párszor, épp ezért tudniuk kellene, hogy ez milyen érzés a másiknak, mégis tojnak rá. Nekem ez az, ami teljesen ijesztő ebben a viselkedésben, hogy hogyan lehet valaki ennyire kegyetlen.

2020. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Itt szerintem arról van szó, hogy bábu vagy, amit dróton rángatnak. Addig, amíg hagyod. A legjobbat az tenné neked is, ha kizárnád az életedből.
2020. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

17:12 nagyon köszi, pontosan ugyanez játszódott le kb nálunk is. Ezek szerint nem egyedi eset.

Jobb nekünk így azt hiszem :)

2020. jún. 15. 21:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő olvasni mennyi ilyen pasi van...Én arra jutottam, pont ahogy írod kérdező. Szimplán paraszt, akinek mellette van némi mentális problémája is. Ami meg ki tudja miből fakad. Valószínű személyenként változó...

Lehet igaza van a #3-nak, biztos vannak olyan emberek is, hát gubozzon ha akar, de ne mondja, hogy egy egy mondatos indoklás annyira megeröltető dolog.

2020. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok megint. Az ilyenek érzéketlen önző alakok...
2020. jún. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!