Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem leszek házicseléd, szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem leszek házicseléd, szerintetek ez működik a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzek a Corvinuson, közgazdász leszek, illetve még csinálok egy mesterszakot, több nyelvet beszélek, folyamatosan képezem magam, pár hónap múlva megyek gyakornoknak illetve utána teljes erőbedobással dolgozom heti 5 nap 8-10 órában. Együttélésnél nekem napközben nem lesz időm takarítani meg főzni, azt hétvégén tudom megtenni. Anyukám apa mellett otthon volt, de nem tisztelte, házicselédnek nézte. Apukám megcsalta és meghalt, így nincs jó véleménnyel a férfiakról. A barátom minden mozzanatát figyeli, mivel többnyire nálunk vagyunk, és mondja nekem az észrevételeit. Ha nagyon összevesznék vele, nem lenne más támogatóm, mert a barátom egy nagyon tehetős, összetartó csaladból származik, de miatta nem merek összeveszni anyukámmal, nincs kihez fordulnom, manapság bármi véget érhet, lecserélhet.

Szerintetek kire hallgassak? Együttélésnél, ha a barátom 20x annyit keres, mint én, ki végzi a takarítást, ha én is sokat dolgozom?

21L



2020. jún. 25. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedhetitek, akkor takarítónő. Egyébként meg ez nen pénzkereset függvénye egy jó kapcsolatban, hanem kinek mi fér bele jobban az idejébe,de semmiképp sem csak az egyik fél feladata.
2020. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Ez csak azon múlik, hogy hogyan húzod meg a határaid és azon, hogy a párod ezt hogy gondolja. Amíg ebben nem egyeztek meg, addig semmi értelme összeköltöznötök, de ha esetleg megpróbálna házicseléddé nevelni, akkor nem kötelező egy ilyen emberrel együtt maradnod. Rajtad múlik, hogy milyen bánásmódot engedsz meg másoknak veled szemben.

Ha meg a pénz felülír nálad mindent, akkor meg is érdemled.

2020. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Takarítónő vagy megosztjátok a házimunkát.
2020. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Sunshinedoll ***** válasza:
98%

Én is napi 8-10 órában dolgozok meg a párom is és tiszta a lakás, ha mindkét fél takarít, simán meg lehet oldani.

Egyébként lehet fizetni egy bejárónőt aki heti 1-szer szépen kitakarít. A többi apróságot meg ti is meg tudjátok csinálni napi szinten.

Másrészt egyébként én nagyon elgondolkoznék azon, hogy van-e értelme együtt maradni valakivel, aki mellett folyton attól félsz, hogy lecserél.

2020. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az dícséretes, ha nem akarsz egy férfitől függeni, de akkor anyádtól miért függesz? Finoman állítsd le, ha beszól a barátodra. Azt meg közöld vele is, hogy hét közben ne fogsz házimunkázni, főzethettek kaját, vannak erre vállalkozó szakácsok, vagy rendelhettek máshonnan. Nem lesztek otthon, ha mindketten rendesek vagytok, hét közben nem kell takarítani csak a mosogatóképet elindítani néha, meg magatok után rendet tartani. Hét végén meg meglátjátok, lesz-e hozzá erőtök (kettesben természetesen, mert mindkettőtök keményen dolgozik és jár a pihenés) vagy fogadtok takarítónőt.

Ezt anyukádnak is nyugodtan mondd el így, ne aggódjon, belőled nem lesz házirabszolga. De ne kritizálja feleslegesen a barátodat, tartsa meg magának a véleményét.

2020. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Takarítónő vagy munkamegosztas.
2020. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Szóval, mamahotelban élsz és a pénzes pasidon élnél? Ohmájgád, fordított esetben már úgy letépték volna a válaszolók a fejed, mint a huzat.

Amúgy akármennyi dolgotok is van kettőtöknek, simán lehet vinni a háztartást. Néha rendeltek kaját, hétvégén meg több napra főztök. Hátköznap egy rizst megfőzni és hozzá húst sütni kb. 10 perc. Hetente kétszer felseperni vagy felmosni 2x10 perc.

2020. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányaidtól és anyagi helyzetedtől teljesen független a párkapcsolattal járó KÖZÖS házimunka. Ha te is ott laksz, bizony a te dolgod lesz. Az, hogy a szüleiddel mi volt a helyzet, megint irreleváns.
2020. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha elvileg van sütnivalód, miért vágsz fel, miért jó neked hogy a barátod 20x többet keres? Anyudtól is és tőle is függsz. Akkor hol is van a legelején feltételezett eszed?
2020. jún. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem építsd inkább a karrieredet, az való neked.
2020. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!