Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz családi minta a párválas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz családi minta a párválasztásban?

Figyelt kérdés
Van-e itt olyan, aki családtagja(i) személyiségzavara vagy pszichés betegsége hatására hasonló bajban szenvedő partnert választott? Hogyan múködött-működik ez a kapcsolat, mi a különbség a családban, illetve a párkapcsolatban tapasztaltak között?

2020. júl. 15. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikus családban nőttem fel, és ennélfogva vonzom a nárcisztikus pszichopatákat ill. erősen nárcisztikus személyiségeket. Hogy én miért találom vonzónak őket, azt értem, azt kevésbé, hogy ők engem miért.

Egyébként pedig csak ideig-óráig működik.

Az első ilyen kapcsolatom évekig tartott, és egy kín volt kikeveredni belőle, de csak nemrég fedeztem fel a családi mintáimmal való hasonlóságot.

Most mát kifejezetten próbálom kerülni ezt a típust, a dolog nehézsége viszont az, hogy aki meg nem ilyen, azzal alig találom a közös hullámhosszt. (Mert hogy ehhez a fajta kommunikációhoz és kapcsolódáshoz vagyok szokva, erre tudok adekvátan reagálni, a normális emberekre nem, vagy egyszerűen csak zavarba ejt a normalitásuk.)

Egyébként pedig nincs különbség a családban ill. a párkapcsolatban tapasztaltak között, ezek az emberek nagyon hasonlóan működnek, sőt, sokszor kimondottan egyformák, ami a viselkedésüket és a reakcióikat illeti.

2020. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Az én családomban volt skizofrén, skizoid, borderline és narcisztikus, és pár éve jöttem rá, hogy két kivétellel a partnereimmel én is végigjártam ezt a listát. Félelmetes.
2020. júl. 16. 00:07
 3/9 A kérdező kommentje:
És az ún. normális embereket egyszerűen unalmasnak, laposnak találom. Pedig nem azok, az eszemmel tudom, de az érzelmeim nem hiszik el.
2020. júl. 16. 00:30
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyelj...


Alkoholista, rosszindulatú, kárörvendő és másokkal direkt kicsesző apám volt.


Depressziós, mindig az élet "nagy titkát" kutató anyám.


Erősen skizofrén hajlamokat mutató nagymamám akihez "beszélnek a falak". A másik nagymamám ideggyógyszereket szed '92 óta.


Hát ezek után az lett volna meglepő, ha én normális leszek. Hát nem jött be. Csak az őrülteket kedvelem, mert bennük látok többet, mint az átlagos-unalmas nyáj tagjaiban. Amúgy 1000-féle pszichológiai bajom van, pénzem nincs a kezelésekre, így maradni is fognak.

2020. júl. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindig azt hittem, magányos vagyok a bajommal, de most látom, hogy egy szép, nagy közösségbe tartozom én is... Köszönöm a soraitokat, hát igaz, amit a szakkönyvek írnak.
2020. júl. 16. 01:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Folyton abban reménykedtem, hogy találok egy kellemes bolondot. De csak egy igazán kellemes jött, ő meg pont normális volt. Picit volt csak őrült, se dühroham, se sértegetés, se önimádat, csak ufóhívő volt. Nyilván sok minden nem stimmel nálam sem, de ha arra gondolok, hogy pszichológushoz menjek, hát az egész fizetésemet átutalhatnám neki havonta, annyi ideig tartana, míg elmesélem az eszelős rokonságomat, ameddig nem is élnék. Egy pszichiáternél jártam eddig, ő meg egyértelműen bolondabb volt nálam, kijött rikácsolni a folyosóra a betegekkel.
2020. júl. 16. 02:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos. Rájöttem, hogy ez is lehet oka annak, hogy hasonló férfiakhoz vonzódom (agresszor, nárcisztikus, pszichopata stb.)


:(

2020. júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyám nárcisztikus, apámnak is voltak érzelmileg lekicsinylő tendenciái, bár nála szerintem inkább a saját problémáiból kifolyólag, nem rosszindulatból. Ő viszont sosem volt része az életemnek, mintha nem is lett volna.


Én a kötelező "belefutok egy olyan bántalmazó gyökérbe, mint a nárcisztikus szülőm" körömet letudtam egy közeli barát(nak hitt) szociopatával. Én inkább mindig az elérhetetlen emberekbe szerettem bele, három jelentősebb srác volt az életemben, ebből az első kettő kapcsolatban volt, a harmadiknak meg a saját traumáin kellene túllépni ahhoz, hogy lehessen valami. Mindegyikkel baráti viszonyban voltam/vagyok, és hála Istennek jó emberek, én vagyok az, aki durvábban viselkedik. A legutóbbinál, ahol volt valamilyen szintű kölcsönösség, pl. folyamatosan azon rettegek, hogy megismétlődnek a traumáim, és mi van, ha nárcisztikus, ha szociopata, ha pedofil, ha igazából egy tahó, csak jól titkolja, ha lelép, kihasznál, megcsal, stb.

2020. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én. Nagyszüleim és a közeli családomban is voltak/vannak klinikai esetek és emiatt lehet az, hogy bevonzottam pár nárcisztikus, bipoláris vagy éppen pszichopata egyént.


:(

2020. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!