Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én vagyok túl érzékeny? Mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok túl érzékeny? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A párommal szeretjük egymást de már nem olyan a kapcsolatunk mint régen. Főleg azért mert elég sok problémánk van mostanában, betegségek, szülők problémái, nekik betegségek, nagyszülők problémái, nekem egyetemmel kapcsolatosan is és még sorolhatnám.

A lényeg, hogy általában legalább akkor jól éreztük magunkat mikor találkoztunk de legutóbb ez se jött össze, egy egész délutános veszekedés lett a vége. Szóba jöttek valahogy megint ezek a problémák, épp az övéi, és én meg nagyon bepörögtem rajta mert már napok óta nagyon elegem volt és feldühített, hogy akkor megint feljött a téma. Nem panaszkodott a párom de feljött. Én épp arra vágytam, hogy legalább mikor vele legyek, hadd felejtsek el mindent de így nem egészen sikerült. Ő meg nem értette miért nem teszem ezen túl magam. Szerintem bennem sokkal több a feszültség, a ki nem mondott dolgok mint benne.

Meg nem tudom eldönteni hogy bizonyos szituációk között hol a határ. Tudom, hogy meg kellene értsem, támaszt kell nyújtanom neki, korábban mondtam is, hogy számíthat rám de egy ideje már valahogy dühít amikor felhozódik hogy kinek mi baja, főleg az övé. Mikor vele vagyok akkor szeretném mindkettőnk betegségeit, szüleit, munkáját kis időre elfelejteni és csak egymásra figyelni. Anyukámmal hasonló a helyzet. Mikor éppen filmet nézünk ketten és reklám van és felhozza a rossz dolgokat meg panaszkodik, sajnálkozik, az is ugyanúgy idegesít mert legalább mikor filmet nézek, addig nem szeretnék depizni.


Én vagyok túl érzékeny vagy mi?

A párommal ezt hogy kellene úgy, hogy jó legyen?

Hogy lehet összeegyeztetni, hogy támogatjuk egymást de közbe meg nem hagyjuk, hogy elrontsák az együtt töltött időt a körülményeink?



2020. júl. 18. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A kapcsolatok már csak így működnek. Ez nem egy film, hanem a való élet. Emberek, problémákkal, megoldandó feladatokkal. Legközelebb gondolj erre, ha rinyálni kezdesz, anyád meg felhangosítja a TV-t, mert zavarod, a pasid meg otthagy a francba, ha panaszkodsz, mert ő most happy akar lenni. A "számithat rám" frázis, amit ellőttél, erről szól. Hogy meghallgatom akkor is, ha k*rvára nincs hozzá kedvem. Ezután még mindig tudtok vidámabb dologgal is foglalkozni, de ha helyette, a meghallgatás helyett szeretnéd, akkor a rossz hír az, hogy az emberek nem azért vannak körülötted, hogy szórakoztassanak. Csak mielőtt nagyon beleélnéd magad az ellenkezőjébe, szólok, hogy ne érjen csalódás. Az élet ilyen.
2020. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szerelemért felelős hormonok él-két év alatt lebomlanak, kérdező. Ilyenkor előtűnnek a problémák, amik óhatatlanul vitákat szülnek. Nem az a jó párkapcsolat, ahol nincs vita. Az csak azt jelzi, hogy szőnyeg alá söprik a problémákat. A jó párkapcsolat az, ahol meg tudják vitatni a kérdéses dolgokat.
2020. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos így működnek a pár kapcsolatok mindig lesznek gondok problémák amit kettőtöknek kell meg oldani és össze tartani segíteni egymáson.

Csak úgy fog működni ez olyan mint a hullám vasút hol lent hol fent lényeg, hogy szeressétek egymást és legyetek egymás támasza.

2020. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!