Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon elkeseredett és tanácst...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon elkeseredett és tanácstalan vagyok. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Gondjaim vannak a nejemmel. 25 éve vagyunk együtt, komoly egzisztenciával, ház, kocsik, vagyis nem menne a szétmenés. De ő a domináns a kapcsolatban. Ez lefordítva azt jelenti, hogy mindenben az ő szava számít, de tényleg mindenben. És a béke kedvéért szinte mindent ráhagyok, mert nem akarok veszekedni. Sorolom a példákat: a TV-vban csak az mehet, amit ő akar. Ha véletlen megengedi, hogy én válasszak filmet, akor az első 10 perc alatt végig dobol, izeg-mozog, megjegyzéseket tesz, így végül ráhagyom és megnézünk egy újabb "Ki hív el a gimibálba?" jellegű amerikai nyálfilmet. Ha áruházban vásárolunk, csak arra mehetünk, amerre ő akar. Azok a kaják, amiket én szeretek, azok szemetek, az övéi szuperek. Mert engem anyám félrenevelt, mert nem szeretem pölö amit ő. Van egy börtöntöltelék bátyja, sajnos nekem is, az én családom hetente elővéve témaként, az övéről évekig nem esik szó. S mindezt teszi úgy, hogy sosem emeli fel a hangját, de ha 3 percen belül nincs úgy, ahogy akarja, akkor pukkadás, nem szólás, satöbbi. A dominanciájának hajszálnyi megkérdőjelezése azonnali veszekedésbe torkollik, már kerülök minden konfliktust, s ő erre építve újabb és újabb indokokat talál. Megrögzött Fideszes, csak Origót olvas, minden Viktor megjelenést tátott szájjal néz a tévében, s ha én valamiben nem értek egyet vele ezzel kapcsolatban, akkor menjek és nyaljam ki Gyurcsány seggét. Hiába magyarázom, hogy attól még lehetek ember, hogy nem esek vele fidesz seggébe. A gyermeknevelésbe sem engedett sose beleszólni egy kukkot se. Azt feladtam, csinálja, ahogy akarja. Ennek az eredménye lett egy most huszonéves fiunk, aki egy tehetetlen csődtömeg. Egyszer szóltam a nejemnek, hogy keveset fürdik a nagyfiunk és 1 méteres körzetben büdös. Le lettem bunkózva, hogy csak azt keresem, hogy kötekedjek vele. Aztán a munkahelyén behívatta a főnöke és közölte vele, hogyha nem tisztálkodik rendszeresen, kirúgják. Igazam volt, de én lettem a bunkó. Volt egy barátnője, aki csak a pénzünkért állt vele szóba, eleinte hallgattam, s amikor elfajult a helyzet (kölcsönök) közbeléptem, és megint én voltam a paraszt, mert elmarom a barátnőit. Aztán megismétlődött az ügy, megint volt új barátnő, direkt nem szóltam, ismét vita, hogy miért nem figyelmeztettem előre.

Vagyis nagyon unom már, hogy mindennek én vagyok az oka és minden vitánk azzal végződik, hogy megunom a pukkadást, és békülést kezdeményezek, csakhogy ne legyen harag. Fészbuk fan. Napokig képes kutyás képeket nézegetni és amiért én nem, mert nem érdekel, egy bunkó vagyok. Ha leülök a géphez, hogy intézzek banki ügyekket, utalást, számlákat, egy kis GYK, akkor én függő vagyok, de ő nem. Minden évben el kell mennünk az ő osztálytalálkozójára, de az enyémnre én nem mehetek, mert ott lesz a volt középiskolás barátnőm. Ha főz, kötelező kérdés, hogy finom-e. Ha bármi kritikát merek mondani (kicsit sós), akkor menjél anyádhoz, főzzön az rád, de ha megdicsérem, akkor meg egy elvtelen senki vagyok. S teszi ezt úgy, hogy kedvesen mosolyog közben.

A végül a mai eset betetőzésül, ha még nem unja a kedves olvasó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

Adjatok tanácsot, mit tegyek. Válni nem lehet, megnevelni nem lehet, szólni bármiért nem lehet. Zsákutca.



2020. júl. 21. 20:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor magyarul Te egy papucs férj lettél, akinek semmi tisztelete nincsen és nem szólhat semmit se. El vagy nyomva és ezt fel is vállalod.

Leírtad a megoldást, ha nem tud változtatni akkor miért is nem lehet válni?

Egy jó ügyvéd kell!

2020. júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%

Én egy ilyenhez hasonló tipikus családról tudok, akinél pont ezt csinálja a férj, és a nőnek nincs szava semmibe. De nem tudom őket sajnálni, mert a nő szétrombolt egy működő kapcsolatot, és csak a pénzért, mert kellett neki a fazon pénze.


Most mondjam azt, hogy megérdemelte? Meg. A gyümölcse önmagáért beszél.

2020. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

2 *csak a pénzért, mert kellett neki a fazon pénze, de sosem szerette a fazont.


És a slusszpoén, a fazon a mai napig azután a nő után sír, akitől el lett szakítva.

2020. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt végigolvasni is sok(k) volt, nemhogy 25 év! 😮 De olyan nincsen, hogy nem menne a szétmenés. Ha így neked jó és nem is akarod, akkor persze, hogy nem. Ha változtatni akarsz, akkor tedd meg. Most! Állj a sarkadra és legyél végre férfi. Állj elé és mondd meg, hogy eddig tartott, vége! Lehet észhez tér, de gyanítom, hogy nem. Akkor szépen felállsz és kisétálsz az ajtón. Hidd el, nagyon nagy könnyebbség lesz. Utána? Olyan még nem volt, hogy sehogy sem lenne....


Fel a fejjel és Előre! 😊

2020. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

1) nem azt a filmet nézitek amit akarsz? mi a gond? van pénzed, veszel egy saját tv-t, mindenki nézi amit akar

2) áruházba az ő dolgait nézitek: szívem, te menj be a cipősbe, én megnézem a horgászbotokat, fél óra múlva találkozunk. ebben mi a nehéz?

2020. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Legalább az ágyban is ő dug meg téged? Csak hogy legyen valami jó is a sztoriban.😄


Amúgy én szívesen kiélném a domináns nők iránti vágyaimat vele mondjuk egy hónapig.😋

2020. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
6 Nem évtized óta nincs szex közöttük. Sírt már ez miatt itt eleget a nénike:D
2020. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"Válni nem lehet, megnevelni nem lehet, szólni bármiért nem lehet." - lehetni lehet, csak te nem akarsz. A konfliktuskerülés ide vezet, magyarul. Nem olyan ördögtől való, ha egyszer-egyszer a sarkadra állsz és bevállalod a vitát és az átmeneti mosolyszünetet. A te érdekeidet, te véleményedet nem fogja senki sem képviselni helyetted.

Mondjuk ha 25 évig ebben éltél, akkor nagyon nem értem, most hirtelen miért lett ebből eleged. Neked így kényelmes (gondolom), kicsit talán frusztráló, de ha annyira zavarna, akkor kiállnál magadért. Most már mondhatni mindegy, mert ő is ehhez szokott hozzá, változni nem valószínű, hogy fog, de mondjuk ha egyszer kapna egy határozottabb reakciót tőled, akkor simán lehet, hogy annyira meglepődne a hirtelen talált golyóidon, amiket az elmúlt években valahová elrejtettél, hogy akár még az is lehet, hogy partnerként kezelne.

2020. júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy azt érzem, hogy előbb lett hárpia a nejed, mint a két autó. Nem kifogás.

Egyébként te nem akarsz válni. Ha akarnál, akkor jó lenne egy bérelt szoba és egy bicikli is, csak végre békére találj.

De ő házsártoskodni szeret, te meg panaszkodni, ő parancsolgatni, te pedig mártírkodni. Összeilletek.

2020. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy valamit árulj már el. Mikor lett ilyen? Amikor feleségül vetted, akkor normális volt? Gondolom nem, pont ugyanilyen volt akkor is. Minek vetted el? Mégis mi vonzza a pasikat egy ilyen nőben?
2020. júl. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!