Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az ilyen szituációról?

Figyelt kérdés

3 éve ismertem meg a párom, akkor egy amerikai óceánjárón dolgozott, de állítólag az én kedvemért abbahagyta ezt a fajta munkát, és Budapesten éltünk egy ideig, majd közösen külföldre költöztünk. Annak ellenére, hogy nagyon ragaszkodónak tűnt, és bizonygatta, mennyire imád, egy idő után kibukott, hogy esze ágában sincs elköteleződni, és nem venne el soha feleségül, és gyereket sem akar soha. Ahogy komolyodott a kapcsolatunk, egyre kevesebb energiát fektetett bele az egészbe. Néhány hónapja megkért, hogy a külföldi munkám feladásával menjek haza egy kis időre, hogy "szünetet" tarthassunk, hiszen egyre rosszabb lett a hangulat ez miatt, hogy én szerettem volna előre lépni, ő meg totálisan elzárkózott mindenféle kompromisszumtól ez ügyben. Közben jött a koronavírus helyzet is, és a távolból "szakítottunk", bár továbbra is írogattunk egymásnak, és bizonygatta, hogy még érzelmei vannak, és nem tud elfelejteni, bár ezentúl sem akart semmi energiát befektetni az egészbe... Én még egy utolsó esélyt adva, kijöttem egy hétre a külföldi országba, ahol most is él. Megkérdeztem, hogy volt-e azóta kapcsolata valakivel, hiszen fél éve nem találkoztunk, nem sértődök meg, csak mondja el őszintén. Tagadta, hogy lett volna bármi. Itt tartózkodásom második napján a nyitva hagyott fiókban egy felbontott kondom csomagolást találtam... bevallotta, hogy felhozott egy nőt, de azt állítja, végül nem történt meg az aktus, és még csak nem is csókolóztak... ami számomra abszolút hihetetlennek tűnik. Elköteleződni továbbra sem akar, inkább "elenged", hogy "jobbat találhassak magamnak".

Igazából nincs kérdésem :D, csak le akartam írni valahova, sajnos nincs sok ember, akivel megbeszélhetném ezt. Itt ülök most egy gyönyörű mediterrán országban, de kimozdulni sincs kedvem (ő dolgozik épp), hétfőn haza megyek, és egyszerűen csak csalódtam az emberekben. Kereshetek majd otthon új munkahelyet, lakhelyet, mert valaki olyanért feladtam az életem, aki soha semmit nem adott volna fel értem. /33/nő/



2020. júl. 24. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nehéz ügy. Sajnálom. :(


Szerintem a legrosszabb az, amikor azt látod, hogy jelene van a kapcsolatnak, de jövője nincsen. Ilyenkor mindig ott a "mi lenne ha". Aztán meg nincs, de addigra eltelnek az évek.

2020. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre nemigen lehet mit mondani. Az érzelmei, amik vannak feléd, az maximum csak megszokás.

3 év szerencsére nem olyan sok, mintha tizenévet vesztegettél volna el, gondolom volt közben sok jó élményed is.


Mozdulj ki amíg ott vagy, menj el strandolni, vásárolni, kirándulni, sétálni! Használd ki az időt MAGADRA amíg ott vagy! :)

2020. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Mindig a párosításokkal van a baj. Aki tetszik, ott csak idő kérdése hogy kiderüjön valami, aki meg nem tetszik, azzal meg csak szenvedés az élet. Tudod az a baj, hogy nincs garantálva az, hogy bárki megtalálja a párját, és az csak idő kérdése.
2020. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Sajnálom. De tudod én is így vagyok mint a párod bizonyos pontig és az én kapcsolatomban is inkább jelen van és nem biztos jövő.


Nekem a kételyeket az együttélés váltotta ki mert olyan oldalát láttam amit addig nem illetve láttam hogy mennyire számomra logikátlanul képes Néha cselekedni és úgy kell neki elmagyarázni dolgokat mint egy kisgyereket mikor tanítasz.


Sokszor nem érti amit mondok hiába próbálom szépen Nyugodtan mindig oda lyukadunk ki hogy ő a hibás és ő nem felel meg és az a sorsa hogy ne legyen senkije.


Elvagyunk egymással de én a fentiek miatt nem biztos hogy gyereket vállalnék hiába akartam anno én is. azt mondja hogy készen áll a gyerekvállalásra de én a fentiek miatt nem úgy látom. Hiába segítek be neki az otthoniakba szó nélkül sokszor még a munka háztartás összeegyeztetése is elég nehéz neki Hát akkor még mi lenne egy gyerekkel..

2020. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3 év nálam többszőr is választóvonal volt. Gondolj magadra inkább ezután... Lesz más férfi, aki jobb..
2020. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző: a hideg ráz, annyira deja vu érzésem van :). Feltételezem ott is te vagy a pasi. Számomra is még mindig az élet egyik nagy megoldatlan kérdése: hogyan mondjam el egy nőnek, hogy szerintem valamit nem jól csinál anélkül, hogy azt éreztetném vele, hogy ő maga a rossz.


Ezzel együtt pár dolgot már megértettem, amit megosztanék, ha nem gond.


Az első, hogy ne vondd kétségbe az értelmi képességeit, mert nem azzal van a gond! Én többször megtettem, kevés dolgot bánok annyira! Egyszerűen nagyon más vezérelvek mentén döntenek a nők, de ettől nem buták.


Pl a feleségemre jellemző, hogy a döntései mögötti valós mozgatórugó megfelelési kényszer, félelem, megszokás, akármi. Ez amolyan tudat alatti szükségletek, ha úgy tetszik gátlások, amiket ha nem értesz, akkor baromi irracionálisnak tűnik amit csinál.


No erre odamegy a pasi, és azt mondja: miért nem inkább így csinálod? Ekkor ő egyszerre érzi magát hülyének, mert racionálisan erre nem tud válaszolni, egyúttal elkezd félni, mert úgy érzi rá akarnak kényszeríteni valamit, amit tudat alatt nem véletlenül nem úgy csinál. Ráadásul nem tud mivel védekezni.


Te azt hiszed arról beszéltek, hogy mondjuk hogyan lehet jobban beosztani az időt, az ő fejében viszont a vita arról szól, hogy szerinted ő ostoba. Ő ő minden erejével próbálja bebizonyítani, hogy nem hülye, a te szemedben viszont pont az ellenkezőjét éri el, hiszen nyilvánvaló tényeket akar kimagyarázni. A vége az, hogy bebizonyítod, hogy úgy a jobb, ő meg úgy érzi bebizonyosodott, hogy hülye.


A tánc pedig csak itt kezdődik, mert a félelem és a kiszolgáltatottság miatt olyan szinten leblokkol, hogy az egész vitából az marad meg neki, hogy ő ostoba, mert nem tudja beosztani az idejét. A következő vita még rosszabb lesz, mert már fél tőled. Te még mindig azt hiszed, hogy ez az időbeosztásról szól, de valójában neki arról, hogy nem szereted és nem elég jó neked.


És az a kemény tanulság, hogy amikor biztonságban érzi magát, hirtelen magától, vagy két segítő mondatból megtanulja beosztani az idejét. Mert nem hülye ám, csak törékeny.


Nekünk, pasiknak örök téveszménk, hogy nekünk kell megoldani a nők problémáit, pedig valójában sokszor a nők maguk is tisztában vannak a helyzettel, csak arra van szükségük, hogy valaki megértse és elfogadja őket, egyúttal kinézze belőlük, hogy egyedül is medolgják.


Hát ha nem is olvassátok el, nekem jó volt leírni...

2020. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem előzőnek, hanem a 4-esnek szólt.
2020. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6os a 4es válaszoló vagyok. Nagyon sok igaz van abban amit írsz. De vhogy annyira nyilvánvaló sok helyzetben mi a logikus lépés és minek van ott az ideje minek nincs hogy fel nem tudom fogni hogy annak a helyzetnek a megoldását hogy nem lehet tisztán látni.

Sokszor olyan hangnemet használ ami miatt egyből beleverném a fejét a falba holott jót akarok neki rögtön nyílik a bicska a zsebemben.


Sokszor úgy érzem hogy nem egy nő van mellettem aki egy nap anya lehet- hanem mint egy kis lány aki még csak most tanul mindent

2020. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, éreztem én is hasonlóképpen.


A lényeg, hogy a megoldási kísérleteid valójában gerjesztői a problémának.

2020. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet de csak szól az ember ha vlmit nem jól csinál..
2020. júl. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!