Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudunk ebben alkalma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudunk ebben alkalmazkodni egymáshoz?

Figyelt kérdés
Jó pár éve együtt élünk párommal.Én vagyok a nő.Nem tudom másoknál ez hogy van,de mi mindig összeveszünk ha együtt főzünk.Szinte mindig én főzők,abba párom nem szól bele,nem is hagynám.Ha ritkán sor kerül az együtt főzésre akkor az a baj hogy párom olyan gyorsan csinálna mindent,szinte siettet.Közben engem az zavar amit meg is mondok neki,hogy nem úgy tartja a tisztaságot ahogy én megszoktam.Ezen nem kicsit összeveszünk.Hallottam már hogy más pároknál egy élvezetes program az együtt főzés,én meg szinte végig vitatkozom az egészet mert zavar hogy el kell térni a megszokott tempómtól.Az is zavar hogy párom férfiként miért nem alkalmazkodik hozzám.Nálatok hogyan megy ez?
2020. júl. 27. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá, had tevékenykedjen egyedül, tiéd a mosogatás, meg a rendrakás, így a cirkuszhelyzet kilőve és lesz szabadidőd is, vagy csak kuktáskodj, és rakj a keze alá a félkész, felszeletelt dolgokat.

Nálunk egyszerű a dolog a másik fél nem tud főzni, csak mindig feltart, én meg elhajtom:)

2020. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a ritmusotok és a módszeretek, amiből egyikőtök sem hajlandó engedni. Ne főzzetek együtt, ezen túl még számtalan más dolgot lehet együtt csinálni. A főzés legyen külön program.

Én nőként pl. ha egyszerre több dolgot főzök, akkor szeretek haladni. Hatalmas kupit csinálok a konyhában, mert mindegyiket egyszerre készítem, nincs időm elpakolni. Ilyenkor a párom csak zavar és láb alatt van. A végén úgyis elpakolok és elmosogatok.

Amikor ő főz, élére állít mindent, ő úgy szeret főzni, viszont sokkal lassabban halad. Ilyenkor hagyom a tempójában, örülök, hogy nem kell a konyhában lennem.

2020. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Miért kell ezt a közös főzést erőltetni, ha nem megy? Mi se csináljuk, pedig kb bármit szívesen végzünk együtt, nagyon jól elvagyunk, de a konyha szűk, csak útban vagyunk egymásnak, így vagy az egyik főz, vagy a másik. Nem tudom, miért olyan marha fontos, hogy márpedig főzzünk együtt. Ez valami presztízskérdés?
2020. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk én sem szeretem ha pl szalonnát vág, utána simítgatja az asztalterítőt vagy a ruhámat, de amúgy elég sok mindenben ő is figyel a tisztaságra. De ebből már volt vita nálunk is hogy azt mondtam "ne." Aztán ez neki rossz volt hogy nem fejtettem ki, nem vezettem fel, de hát nem akartam hogy a ruhához érjen úgy, egy pillanatom volt leállítani. De már belejöttünk nagyjából, hogy elkerüljük ezeket a helyzeteket, gyakran főzünk.
2020. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen ilyesmi van nálunk is amit a 2-es ír,csak nálunk fordítva.Párom szeret haladni,ami nem lenne baj ha nem koszolni emiatt jobban mindent össze.

4-esnél is magunkra ismertem,én párommal is az a baj hogy azt hiszi a zsíros kezét elég megtörölni.Utána fogdosna össze mindent.Engem ez nagyon zavar.Csak mivel többször elmagyaráztam neki ez miért rossz,nem tudom miért nem érti és miért nem veszi figyelembe kérésemet hogy mosson gyakrabban kezet például.

2020. júl. 27. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem te alkalmazkodsz? Miért nem hagyjátok abba a közös főzést ha állandóan ugyanaz van?
2020. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!