Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi járhat ilyenkor a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi járhat ilyenkor a barátom fejében?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, 3 éve kezdődtek a problémáink.


Róla érdemes tudni, hogy egy kifelé nyíló, nyitott, vidám, kissé szórakozott, de realista személy. Okos, több diplomája és sok szakmája van. Barátkozó, sokat beszél.


Én teljesen az ellentettje: megvagyok a saját világomban, 2 szakmám van, de minimálbérért nyomom egy harmadik irányzatban.

Szégyenlős és befelé forduló vagyok. + Önbizalomhiányos.


Ennek ellenére évekig jól megvoltunk, mostanában viszont felborult minden.


Sokat veszekszünk, értetlen vagyok, nem bírom felfogni a dolgokat.

Azelőtt mindig azt mondta "csak az önbizalmaddal van baj. Ha azt sikerül együtt feltornáznunk, bármit elérhetsz, amit csak szeretnél".


Volt viszont egy tragédia az életünkben, amit nekem még mindig nem sikerült feldolgozni.

Depressziós lettem és öngyilkos gondolataim vannak, amiket évekig sikerült párom elöl eltitkolni.


A rossz hangulatom miatt alig van szex, ha beszélgetni szeretnék, vagy "hjaj, akkor mondjad..." rá a válasz, vagy épphogy elkezdünk egy témát, kínos csend ül közénk. Esetleg a harmadik variáció, mikor tényleg látszik, hogy le se tojik, leül a gép elé játszani, vagy mással szórakozik.

Ha ezt szóvá merem tenni, máris kezdődik "hagyjál már kikapcsolódni, tudod, mennyit dolgoztam ma?"

Igen. 6 órát. Én meg 12 óra nehéz fizikait...


Pár hete végül közös sírás és egymásba borulás közepette kinyögtem neki mikre gondolok jó ideje és hogy bár szeretem őt és szeretek élni is, mégis úgy érzem, meg akarok halni.


Az első napokban visszakaptam azt a srácot, akibe beleszerettem; beszélgettünk, egyszer sem vette elő a videojátékokat, holott nem kértem meg rá, hogy fejezze be.

(Nem az zavar ha játszik, hanem az, hogy amikor pár órára együtt vagyunk itthon, akkor is azzal foglalkozott.)


Ez a jelenség hamar el is tűnt, most már kapom az arcomba, hogy egy önsajnáltató alak vagyok, akivel kínkeserves együtt élni. Nagyon rosszul esett, de tényleg ezt mondta.


Illetve hozzá tette, hogy mihamarabb kapjam össze magam, különben elválnak útjaink. Mert ő nem hajlandó ilyen emberre több időt áldozni.


(Magamban ilyenkor csak annyit gondolok, "majd meglátjuk ki lép ki előbb, és honnan."

Ha értitek, mire célzok...


Sőt, utólag nagyon bánom, hogy elmondtam neki a titkomat. Hogy mi bántja a lelkem. Mert úgy veszem észre, azóta csak egy újabb problémának látja az egész énem.)


2020. júl. 27. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem igazán várhatod, hogy ő rángasson ki a depressziódból. Menj el szakemberhez. Én marhára megértem őt is, nagyon nehéz lehet olyan emberrel együtt élni, akinek hiába nincs szar élete, beteg, és emiatt soha semmi nem jó, öngyilkos gondolatai vannak. Persze, szeret, próbál segíteni a maga módján, de nem fogja tudni helyetted megoldani a problémád.
2020. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%
Még van lehetőséged visszakapni ezt az embert, de tudnod kell, hogy már van valaki a háttérben aki mozgatja őt ellened és elég sunyi és alattomos módon, amint elnéztem a kérdésedből.
2020. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
10 év alatt besokallt a rinyálásodtól. Szerintem még jól is bírta. Ha depressziós vagy menj pszichológushoz, kérj segítséget, ne más embereket próbálj lerántani magad mellé.
2020. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is fordulj szakemberhez. Az, hogy volt egy tragèdia az èletedben nem magyarázza, hogy èvekig depressziós legyèl miatta.

Teljesen meg lehet èrteni az ő álláspontját, depressziós emberrel nagyon nehèz hosszabb távon együtt èlni, baromi lehúzós. Bele lehet fáradni. Ès te már ezek előtt sem lehettèl egy könnyű eset.

Nem az ő dolga sem a depresszió ól kirangatni, sem pedig állandóan tuningolni, hogy összeszedd magad, ès haladj előre az èletben.

Azèrt 10 ève veled van, másnak nem biztos, hogy lett volna ennyi türelme.

2020. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm az eddigi válaszokat, átgondoltam, amiket írtatok.

2020. júl. 27. 20:42
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

10 evig nyomatta neked a dumat, hogy majd ha kijossz az onbizalomhianybol, stb... te meg gyakorlatilag inkabb visszafejlodtel, mar meg akarsz halni. Nem csoda, ha belefaradt es inkabb jatszik, addig sem kell massal foglalkozni. Eleg sokat foglalkozhatott veled az elmult evekben. 10 ev boven eleg ido lenne arra, hogy az ember akar szakember nelkul is kijojjon az onsajnaltatasbol, MILLIO ingyenes segito anyag van az interneten, manapsag aztan tenyleg minden a rendelkezedre all percek alatt, legyen szo segitsegrol, figyelemelterelesrol, akarmirol. Az onbizalomhianybol szerintem boven ki lehetett volna jonni, ahelyett, hogy sulyosabba alakult volna a helyzet. Szimplan fel kell ismerni, hogy NEKED kell valtoztatni, nem masoktol varni, hogy mindenki tunderi angyalka lesz akik folyamatosan patyolgatnak, mert te ilyen kis nebantsvirag vagy es akkor majd jol erzed magadat.

Szoval kapd ossze magadat, akar szakember segitsegevel, akar az internet segitsegevel (nem Szabo Peterre meg egyeb baromsagokra gondolok, bar ha valakinek az valik be...), mert meg siman lehet innen visszaut!

2020. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

Igen a kerdezo a szar!


Nah Kedves Kerdezo!


Nagyon sajnalom hogy ilyen gondolatok jarnak a fejedben! Tudom hogy nagyon nehez most neked bar nem tudom , hogy mi az a tragedia amin keresztul mentel! Sokaig kuzdottem depresszioval es az ongyilkossag gondolataval. Aki ezen nem megy keresztul annak foggalma sincs hogy molyen nehez. Ahogy lathattad az elozo kommentekbol mindig te leszel a " nebants virag"

. De nem vagy ,en tudom ! Nekem sokat segit a hobbim. Es korulveszem magam a pozitiv dolgokkal pl: humoros dolgokat olvasok, hallgatok.

Ne add fel . Ki fogsz tudni jonni belole!

A baratod igazabol csak melyebbre tapos ebben! Ha unja akkor lepjen ki ! Ne kinozzon teged es hitesse el veled hogy te egy problema vagy mert NEM VAGY! Terapiat es szakembert javasolnek! Ne a baratod miatt hanem MAGAD miatt , mert ertekes vagy.

2020. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, önsajnaltató vagy, hisz nekünk is célozgattál itt. Hiába nem mondod ki a párodnak, biztos érzi a manipulációt. Van bajod magaddal, de van vele is. Ezért ki nem mondva, de mégis zsarolással próbálod a számodra kedvező irányba terelni a viselkedését, miközben magadat letudod azzal, hogy nincs önbizalmad, depressziós vagy, nem tehetsz róla.

Most biztos sokan nyúlnak a piros gomb után, mert mit okoskodik itt az, aki nem volt ilyen helyzetben. De, voltam depresszióra hajlamos vagyok, eddig 2x volt súlyos depresszióm. Mindkétszer szakemberhez fordultam, ahogy neked is már rég meg kellett volna tenned. Amellett is volt több öngyilkossági kísérletem. Az egyikből csoda, hogy vissza tudtak hozni.(Persze, akkor nem örültem.) Jelenleg sincs semmi okom az örömre, mert most éppen minden rosszul alakul, de nem vagyok depressziós.(Még lehetek, sajnos nem lehet előre tudni🤷) Viszont azt én is tudom, hogy akkor is nagyon nehéz elviselni egy depressziós embert, ha tesz érte, hogy kijöjjön belőle, hát még ha nem! Szerintem ez senkitől nem elvárható, és őszintén, szerintem fordított helyzetben én se bírnám hosszú távon, pedig nagyon is tudom, milyen érzés, hisz én is tapasztaltam.

A másik, hogy tudomásul kell venned, az, hogy te egészséges legyél az neked a legfontosabb!Ha nem teszel semmit a gyógyulásért, az neked a legrosszabb, nem másnak. Ögyilkosnak lenni meg nem érdemes,mert semmi nem állandó. Minden rossz után jön jó is. Minél kevesebb jó volt az eddigi életedben, annál inkább érdemes megvárni.(Ha előbb befejezed, mielőtt valami igazán jó jöhetne, az egész életed hiábavaló volt.) Illetve, van még egy érvem: Nagyon rosszul is elsülhet. Van rosszabb a halálnál. Az élet súlyos maradandó károsodással. Én akkor erre nem gondoltam. Mázlim volt. Nagyon nagy mázlim. Tanultam belőle, de soha többet nem kockáztatnék. Te se tedd! Nem éri meg! Fordulj pszichológushoz, és minden rendben lesz, csak legyél türelmes 🤗

2020. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
De akkor el is lehet menni ha nem birja a kerdezo mellett! Nincs azzal gaz ha valaki nem tud ebben elni ! De az se fair hogy beletapos.
2020. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is itt szakember kell. Ő nem érti a depressziót, nem lehet elvárni tőle, hogy tudjon segíteni. Ide szakember kell és a te akaratod, hogy igenis jobban akarsz lenni. Már csak a saját életminőséged érdekében, hogy egyszer boldog lehess újra. Hogy vele, vagy nélküle, ezt majd az idő el fogja dönteni. De akármennyire is szimpatizálok vele,d egyet kell értsek a többiekkel, hogy nem a párod feladata, hogy kirángasson a lyukból, amibe estél.
2020. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!