Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok, akik esetében az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, akik esetében az egyik félnek nincs baráti társasága! Hosszútávon ez mennyire okozhat problémát?

Figyelt kérdés
A barátomnak nincsenek barátai, nem jár el senkivel sehova, nem kezdeményez találkozót senkivel (pedig vannak régi haverok, osztálytársak, munkatársak stb.) Csak velem tud programokat szervezni. Nekem sok barátom van, gyakran találkozom velük. Ha már 1-2 óránál többet vagyok el, nagyon nehezen viseli, hogy nem tud rólam semmit addig. A szüleivel, családjával se tölt sok időt. Nem tudom, hogy mi erre a megoldás, ha beviszem a társaságomba, akkor is csak azt látom rajta, hogy kettesben akar lenni. Hogyan lehetne (úgy, hogy ne legyen sértő) ösztönözni arra, hogy ő is járkáljon el másokkal vagy ismerkedjen új emberekkel? Felőlem aztán mehet sörözni vagy akár elutazhat is bárkivel, nem tartanám vissza semmiben, de nem nagyon veszi fel a kapcsolatot senkivel. :(

2020. aug. 6. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő szimbiózisban lenne, te meg az egészséges leválást preferálod már. Ez így hosszú távon baj lesz, mert úgy fogod érezni, hogy matrica és megfulladsz tőle.
2020. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szereted? Akkor majd megoldjátok-nem mindenki matrica ahogy mondja az előttem szóló, és van aki szeret egyedül lenni, attól te mehetsz nyugodtan.
2020. aug. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet forszirozni, ot kielegiti ez. Egyebkent 100%ban kiutkozik kesobb.
2020. aug. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal lesz a baj hosszú távon, hogy amint írtad, nehezen viseli, ha 1-2 óránál többet vagy el a barátaiddal. Sajnos azt erőltetni, hogy ő is menjen el a haverjaival időnként, nem lehet, mert nincs rá igénye, nem az a típus stb. Ezt is el lehet fogadni addig, amíg nem akar kisajátítani, és nem kéri, hogy miatta építsd le a baráti körödet.
2020. aug. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nekem nincs baráti társaságom. A kollégáimmal vagyok egy valamivel jobb viszonyban, néha szervezünk valami összeröffenést, de hát az nyilván nem olyan. Én teljes egészében beintegrálódtam a párom baráti társaságába, már őket is a sajátomnak érzem. Nálunk így ez nem okoz gondot. Mondjuk én nem is problémázok azon, ha a férjem elmegy nélkülem meginni egy sört vagy valami. Nálatok nem is az ő baráti körének a hiánya a probléma, szerintem, hanem hogy teljesen más típusú emberek vagytok- ő a jelek szerint egyáltalán nem igényli a társaságot, ő csak veled kettesben érezné jól magát, te viszont mennél, élnéd az életed, nem akarnál bezárkózni mellette. Egyikőtökkel sincs baj, simán csak mások vagytok, és sajnos ebben így jelen formájában nem igazán lehet kompromisszumot kötni. Ha ő nem akar a te társaságodba bevonódni, és nem fogadja el azt sem, ha külön vagytok, akkor ebből hosszú távon csak a probléma lesz.
2020. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnéd ösztönözni, hogy járjon el? Otthon is ezer programot lehet csinálni. Én sem vagyok egy barátkozós típus, mondjuk a párom sem jár el minden hétvégén. Mégis vannak külön programjaink, én például elvonulok a gépen játszani, rajzolni, olvasni. Egy introvertáltnak ez tökéletesen megfelel.


Az egyetlen probléma itt a féltékenysége, de igazából az is tud féltékeny lenni, akinek vannak barátai. Ez egy teljesen különálló problémakör véleményeim szerint, de attól még igen, mérgező.

2020. aug. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért zavar amúgy, mert így teljesen csak rám koncentrál meg őszintén szerintem fura, ha valaki fiatal, de nincs korabeliekkel társasága, vagy legalább 1-2 barát, csak a családja (velük sincs sokat) meg a barátnője létezik. Ami baj, hogy így mindig csak velem tud és akar beszélni és lenni és ha talizok valakivel, ő csak vár, hogy visszaérjek és chateljünk. (nem lakunk együtt, még egyikünk se akar összeköltözni, korai lenne meg pénz sincs még annyi albérletre) Hogyan lehetne szerintetek ezt tisztázni úgy hogy ne sértődjön meg? Elhanyagolom stb. vádakra gondolok..
2020. aug. 7. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!