Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Várjak türelmesen, vagy szakítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szeretnék konstruktív segítséget, véleményt kapni az alábbi esetemre:


Jómagam 29 vagyok, nő, a párom 36, férfi.

Pár éve már együtt vagyunk és nem volt konfliktusoktól mentes a kapcsolatunk, de valamiért mégis megy a ragaszkodás. Egy hete összevesztünk, azóta nagyon fagyos a hangulat.

Az oka, hogy alapjáraton úgy érzem, elhanyagol, minden és mindenki fontosabb. A szexet erőlteti, de ha nincs kedvem, akkor sértődés van. Még abból is sértődés van, ha csak megölelném ártatlanul és arra is azt hiszi, hogy azonnal szexet akarok. Nekem meg baromi rosszul esik, hogy meg kell bántsam, ezért már be vagyok feszülve, hogy mikor hogy érjek hozzá. :/

Ez az egész meg így mint egy negtív örvény egyre jobban lehúz mindent.


A konfliktuskezelésünk is más: ha ő "csinál rosszat", akkor azért igyekszem nyitott marandi, kommunikálni felé, hogy adjon pár órácskát, lenyugszom és oké lesz. Fordítva meg: átnézrajtam, hozzám se szól, vagy tőmondatokba, ez megy napokig, én meg rettenet szenvedek ettől.


Most is ez van és már nem tudom, hogy békítsem ki, vagy legalább jussunk egyről a kettőre.


Volt időm gondolkodni: az elmúlt időben befeszültem, sokat is kritizáltam, el ism ondtam neki, hogy ezeken azonnal változtatni fogok és akarok.

De így sem tudom mit tegyek...


Tegnap meg összefutott valami edzőteremből ismert csajjal, aki kb egy hónapja szakított valami 10 éves kapcsolatával. Megesz a féltékenység, hogy ő inkább oda nyitna :(


2020. aug. 10. 11:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Beszélj vele komolyan! Ha nem változik, akár hogy is nézzük kuka!

N28

2020. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Párterápia? Vagy nem akaródzik dolgozni magatokon?
2020. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Tudod egy jó kapcsolatban, azt amit ide írtál azt az ember könnyedén gondolkodás nélkül, tartás nélkül elmondaná a társának.


De nálatok te félsz attól, hogy ezt így elmond neki.


Szóval tégy egy próbát és ne érdekeljen a következménye. Ezt így mond el neki, mindent amit érzel amit gondolsz.


Ha valóban te kellesz neki ha valóban a társad és nem csak a párocskád, akkor megérti, ha viszont hisztizni fog veszekedni és nem juttok semmire, akkor ez kuka ahogy van.

2020. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: én ezt így elmondtam. Elmondtam, hogy a viselkedése már konkrétan undorító. Megértem, hogy haragszik, nem azt várom, hogy minden olyan legyen, mint előtte (sőt, teljesen mást akarok, normálisan hozzáállni), de ez a direktbe levegőnek néz, ez szerintem nagyon nem igazságos és gyerekes! Megmondtam, hogy min akarok részemről változtatni, mit figyeltem meg magamon. Nem nagyon látom, hogy ennek mi foganatja volt (mert a kommunikáció egy foghúzás).
2020. aug. 10. 11:55
 5/18 A kérdező kommentje:

Meg hogy neki jó most szex nélkül, mert elment a kedve tőle. Pedig én is szeretném, de hadd ne kelljen már attól paráznom, hogy egy egyszerű puszit is annak vesz, hogy akkor én most azonnal szexelni akarok :/

Én nem értem, ebből miért lett az utóbbi hónapban baj. :/ nem volt ilyen előtte.

2020. aug. 10. 11:57
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Gyakorlatilag az összes kapcsolatomat a féltékenység tette tönkre. Mindegyiket teljesen alaptalanul. Egy idő után nagyon fárasztó, hogy azt sem mondhatom el otthon, hogy beszéltem egy percet egy másik nővel valahol.

Bele lehet őrülni, hogy a semmi miatt bánt a párom.

2020. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Én is a párkapcsolati terápiát javaslom, ott ha kell, akkor szakítani is segítenek, úgy hogy a másikban ne maradjon mély tüske.
2020. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6-os, igen féltékeny vagyok, ezt jelenleg nagyon visszafogom magamban, mert semmit nem segít.

Anno 3 éve megcsalt egyszer, azóta nagyon nehezen, de próbálok bízni.

2020. aug. 10. 12:41
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
Az én esetemben az váltotta ki a fagyos hangulatot hogy kértem szépen kedvesen csúnyán nem változtatott alap dolgokon. Többször el kellett magyaráznom alap dolgokat és következőre se úgy csinálta..ebbe kezdek belefáradni..ezért én is igy reagálok már h nem érdekel lassan már ő se én is ezt teszem átnézek rajta hozzá se szólok, vagy tőmondatokba beszélek l.
2020. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es. Köszi szépen! Részemről ezeket a dolgokat akarnám másképp csinálni, amiket fent jeleztem, hogy rájöttem. Fordítva is lennének és vannak kérések (pl feljebb részletezett nem mindig szexet akarok, ha hozzáérek a másikhoz téma), de részéről sincs változtatás, vagy minimális. Aztán meg megsértődik, hogy miért nem dícsérem meg.
2020. aug. 10. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!