Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm állandóan megszégyenít a szomszédok előtt és már annyira összevesztünk, hogy csúnyán elfajult a dolog?

Figyelt kérdés

Kis háttérinfo: Én 32 éves vagyok, a barátnőm 23. Nekem alapból volt egy lakásom, ő költözött hozzám, neki is volt egy örökölt lakása, amit eladott, és a pénzből megvette tőlem a lakásom felét. Így most ő is tulajdonos (a későbbiekben lesz fontos).

Én nagyon jóban vagyok a szomszédokkal, pláne az alattam lakó idős nénivel, aki eléggé régies felfogású és nagyon könnyen ki tud akadni. Amióta nálam lakik a barátnőm, rendszeresen ideges, hogy miért hagyom, hogy vezesse a kocsimat, annak idején nem volt módi, hogy ilyen alig ruhában össze-vissza furikázzanak nők egyedül.

Én megkértem a barátnőmet, hogy lehetőleg parkoljon le kicsit odébb és gyalog jöjjön haza, majd én beállok, ha pedig együtt megyünk valahová, ne ő vezessen, maximum cserélünk később. De ő megtagadja ezt a kérésemet, pláne az előbbit.

Azt is mondta az idős szomszéd, hogy rettenesen zavarja a dübögés, mivel a barátnőm a home office időszak óta itthon edz, de nem hajlandó másokra tekintettel lenni ebben sem, mondván, hogy kibír egy órát a néni.

De a kritikus pontot egy lakógyűlés jelentette. Előre tudtuk, hogy napirendi pont lesz az, hogy a házhoz tartozó udvarról kitiltsuk-e az idegeneket, hogy csak az állhasson be, aki ott lakik. A barátnőm ezt nagyon támogatja, de az egyik szomszédasszony körbejárt és könyörgött, hogy ne szavazzuk meg, mert neki magánvállalkozása van és rendszeresen jönnek hozzá vendégek, ügyfelek, akiknek nagyon fontos, hogy ne az utcán álljanak, mert akkor egyből romlana minden, ha mondjuk a kocsijukkal történne valami az utcán.

De a barátnőm nemet mondott és ráadásul közölte, hogy ő nem ér rá, és a szomszéd orrára csukta az ajtót.

Mindenki erről beszél a környéken, teljesen megszégyenülök miatta, ezért egyszerűen nem bírtam tovább, és a lakógyűlés napján eltettem a kulcsát és bezártam a lakásba, hogy ne tudjon jönni velem.

Áll a bál, folyamatosan hangosan cirkuszol, végül kiszaladt a számon az, hogy 23 évesen ne legyen ekkora szája, ráadásul diákmunkás, örüljön, hogy itt lakhat, és közösködöm vele, ez egy szívesség volt a részemről, hogy ilyenbe belementem, azért tettem, mert megbíztam benne.

Most pedig követeli, hogy fizessem ki az ő lakásrészét, utána ő elmegy.

Mit tudok tenni ebben az esetben, ha idáig fajult az egész?


2020. aug. 11. 13:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Remélem, ez kamu.


Ha nem, akkor a vénasszonyon is van lyuk... Ma már tök természetes, hogy egy nő is vezet.

2020. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Hát kezdjük ott, hogy szerintem óriási hülyeség volt, hogy engedted neki megvenni a fele lakást. Az alattad lakó idős néni meg nem értem miért ugat bele abba, hogy a barátnőd vezeti a kocsidat, az már más téma, hogy a barátnőd edzés közben zajos, de a néni is az a tipikus rosszindulatú nyugger. Ez a lakógyűléses dolog meg szintén olyan dolog, hogy nem kötelessége törődni a szomszédasszony vállalkozásával.
2020. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
31%

Nagy butaság volt engedni a felvásárlást, pont azért tette hogy függj tőle. Ki az a hülye aki eladná az örökölt lakását, nem pedig pl. kiadná másnak?


23 évesen egy hisztis gyerek, aki örül hogy lehúzhat téged és valamilyen hatalma van. Feletted (akit amúgy semmibe néz), a lakóközösség és most már a lakás felett is - idővel pedig még inkább pokollá tenné az életed. Ki kell szórni az ilyet ahova való, de ez per nélkül nem hiszem hogy menni fog.

2020. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%

Akkor nagyvonalakban:


- Miért kellene egy szomszéd idióta skrupulusai miatt messzebb leparkolni és hazasétálnia? Nonszensz


- Ha barátnőd nem este 10kor kezd neki az edzésnek, akkor ugyanannyi joga van a lakásában, 7-18 ig azt csinálni amit akar, mint a szomszéd néninek. Igaza van. Ki fogja bírni azt az 1 órát. A társasház az ilyen.


- A barátnődnek nem a házban lévő vállalkozás érdekeit kell képvislenie egy lakógyűlésen, hanem a sajátját. Ha neki nem tetszik, hogy mások beállnak, akkor nyugodtan szavazzon arra. Úgy is a többség fog dönteni.


- A kor sohasem lehet ér egy vitában, ráadásul társ tulajdonos is.


- Nem szívesség volt. Gondolom a piaci árat fizette neked. Ha neked ez szívesség volt, akkor az Aldiban is szívességből adnak el neked kenyeret.

2020. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
Fizesd ki,és engedd útjára,had találjon magának normális társat.Mondjuk én nem adtam volna el a lakásom,hogy egy másikba betársuljak.Az meg,hogy önbizalomhiányos vagy,mert szerinted a néninek van igaza a középkori felfogásával megint egy más dolog.Ha engem mertél volna bezárni valószínűleg nem sok dologid maradt volna épen.Szegény lány jól bele választott.
2020. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%

"Most pedig követeli, hogy fizessem ki az ő lakásrészét, utána ő elmegy."

Igaza van, fizessed vissza amit adott neked és menjen el. Máskor ne ilyen fiatal lánnyal kezdj, mert lászólag nem tudod egyenlő félként kezelni.

2020. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy igaza van, de miért kell idegelni egy idős, szívbeteg nénit, miért nem lehet annyit megtenni, hogy ne lásson minden nap számára idegesítő dolgot, mikor nekünk ez semmibe nem kerül.


Miért kezelném egyenlő félként, amikor nem az?


A lakás, amit örökölt, nagyobb volt, de jobb helyen, mint ez, viszont rosszabb állapotú. Így is majdnem 10 millióval ért többet az enyémnél. A maradék pénzt megtartotta, egy részét befektette a barátnőm.

Azért gondoltuk, hogy legyen ez a fele-fele dolog, mert komolyan gondoltuk a kapcsolatot...

2020. aug. 11. 13:54
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez kva jó 🤣🤣🤣

Semmit nem tudsz tenni, eladód a lakást vagy kifizeted anélkül, mivel te (ostoba) hagytad, hogy megvegye a felét! Közösködsz vele? Hát a ház felé az ővé🤦‍♀️.

Meg bezárod? Hát én kicsimáltalak volna utánna az biztos! Nem vagy normális! Meg ne legyen ekkora szája, diákmunkás (persze a ház felét kifizette!) ilyen véleményen vagy róla, akkor minek jöttél vele ősze? Persze, hogy el akar hagyni!

Ez a szomszédos néni is...akkor dugogasd őt, költözz vele ősze, ha enyire adsz a véleményére🤣 ez a vezetős sztori a legjobb! 🤣🤦‍♀️🤣

N28

2020. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

7 Az, hogy idős és szívbeteg a néni nagyon sajnálatos. Ellenben az, hogy elvárás felőle, hogy ne lássa a barátnődet beállni a saját házának parkolóhelyére az irreális. Idős szívbeteg néninek is csípőből mutatnék fityiszt, ha hülyeségeket mondana.


Az hogy a barátnődnek mennyi pénze van és miből nem rád tartozik. Az hogy elmondta csak a bizalmát jelzi feléd. Ettől egy üzlet még érdek alapú.

Gondolom jól jött azért az pár millió amit hozzád vágott. Fizesd neki vissza.

Perelni egyértelmű tulajdonjogot nem lehet. Semmilyen alapod nincs rá.

2020. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

Mégis mitől nem egyenlő fél? A fele lakás az övé, ő is kereső fél, (még akkor is ha az egyenlőre csak diákmunka) emellett egy párkapcsolatban alap, hogy egyenlőek a felek. Tehát miért is ne lenne ugyanannyi joga bármihez, legyen az akár egy döntés, mint neked?

Mellesleg ha attól fordul fel az öregasszony, hogy a szomszéd viselt dolgain felhúzza magát hát hajrá.

A saját tulajdonában és/vagy a saját talajdonával, azt tesz az ember amit csak akar, amíg azzal mást nem veszélyeztet, vagy károsít meg.

Teljesen igaza van a lánynak, hogy költözni akar. Fizesd ki és mindenki menjen a dolgára békében.

2020. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!