Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szexmentes élet - de miért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szexmentes élet - de miért?

Figyelt kérdés

A barátommal 5+ éve vagyunk együtt, ebből kb 4,5éve együtt élünk.

A párkapcsolatunk előtt nagyon sok egyéjszakás kalandja volt, komoly kapcsolata azonban én vagyok az első.

A szex eleinte tökéletes volt, azonban az idő múlásával egyre ritkasabb lett, majd merevedési zavarai lettek. Orvost orvosra jártunk, végül meg is műtötték, de nem javult a helyzet, így közölték, hogy lelki eredetű a probléma.

Azóta jár pszichológushoz, de nem látok különösebb változást.

Jelenleg ott tartunk, hogy 1,5eve nem szexeltunk, ami engem nagyon kiborít és nem tudom, meddig bírok meg így létezni ebben a kapcsolatban.

Semmi intimitás nincs köztünk, kb 3havonta bírom rávenni, hogy kedvezzen nekem kicsit...

26eves vagyok, azt hiszem, kezdek beleorulni.

Ha feljon a témáról a szó, kb dührohamot kap, nem lehet vele róla beszélni, mert ez neki nagyon rossz érzés, hogy 30evesen képtelen rá.


Hozzáteszem, ezt leszámítva viszont nagyon klappolunk, de én nem szeretném szexmentesen leélni az életemet.


Járt már valaki hasonló cipőben közületek?

Ti mit tennétek a helyemben?


Ja, és hozzáteszem, hogy szó sincs megcsalásról, nem ilyen eredetű a probléma.


Köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 13. 22:12
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Nem voltam még hasonló helyzetben, de az biztos, hogy nem tudnék így élni, sajnálom a csavót, de a te életedet is tönkre fogja tenni ez az egész.
2020. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Miért vagy még vele?
2020. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1/2 igen, én is ezt mondtam neki, hogy ebben én is tönkre megyek..:(


2/2 azért vagyok vele, mert szeretem, de kezd az én életem is ramenni. Más reszrol viszont, ha belegondolunk, valakit azért elhagyni, akit szeretünk, mert van egy betegsége (mentális/fizikális)..elég szemét dolog,nem? Pl ha én rákos lennék és azért elhagynanak X év után... összetörnék.

2020. aug. 13. 22:34
 4/20 Carragher_x ***** válasza:
93%

"Más reszrol viszont, ha belegondolunk, valakit azért elhagyni, akit szeretünk, mert van egy betegsége (mentális/fizikális)..elég szemét dolog,nem?"

Attól függ. Viszont fordítsuk egy kicsit meg. Elvárni, hogy a párod is rákos legyen, mert te az vagy, az mennyire fair? Mert itt a srác gyakorlatilag ezt teszi.

Szex nélkül egy felnőtt párkapcsolat nem párkapcsolat (hacsak nem két aszexuális emberről van szó), hanem lakótársi viszony, egy mezei barátság. Ha lenne vmilyen közös életetek, ami miatt érdemes lenne egyben tartani ezt a dolgot, akár egy nyitott kapcsolat révén, akkor lehetne ilyenen agyalni, de racionálisan nézve a fenti szitunak semmi értelme.

2020. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy még ahhoz, hogy ennyire lemondj valamiről, ami fontos neked.

Kevés ember képes ilyen fajta önmegtartóztatásra.

Abban is biztos vagyok, hogy van olyan kapcsolat, amiért érdemes.

De ezt csak olyan emberrel tudnám elképzelni, aki nem zárkózik el attól, hogy megoldást találjunk. (és itt nem a nyitott kapcsolatra gondolok)

Nyilván te érzed, hogy ő mennyire fontos.

Azt hiszem ha a megbeszélés nem működik, akkor leírnám a gondolataimat egy levélbe és ott hagynám egy két hétre, hogy gondolja át. Ha nem tudja rászánni magát egy beszélgetésre ,akkor hagynám.

A szexualitás hiánya legtöbb kapcsolatot megöli. Akinek ez kicsit is fontos, az tisztában van ezzel. Néhány hónap után, ha nem érzi, hogy ez egy megoldandó probléma, ha nem tesz semmit, akkor nincs mire várni. 2-3-5 év múlva mitől lenne jobb?

Egy nap majd úgy ébred, hogy na,ma teszek valamit?

Nem fog.

Csak az idő telik el...és értelmetlenül.

2020. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Ez a kapcsolat előbb-utóbb tönkre fog menni. A kérdés, hogy 26, 33, vagy 42 évesen kezdesz el másik partner után nézni, aki esetleg megfelel az igényeidnek.

Írtad, hogy a párodnak nagyon sok egyéjszakás kalandja volt, azaz ő kiélte magát, mielőtt téged megismert.

Szerintem nem várható el, hogy cölibátusban élj még ki tudja, hány évig az ő kedvéért. És bocsi, de ez nem olyan, mintha rákja lenne. Abból meg lehet gyógyulni. Ez viszont nem fog változni, csak te mész tönkre benne.

2020. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanolyan, mert ő már semmit nem tesz azért, hogy változzon a helyzet(tudom,már próbált), de már nem. Vagyis csak elvárja, hogy te szenvedjen mellette. Ez olyan, mintha egy rákos embert meg lehetne gyógyítani, de O nem akarná, nem vállalná a kezelést. Inkább választaná a lassú halált, de úgy, hogy te feladd miatta az életed, ápold és nézd végig a haldoklását, mert neki nincs kedve meggyógyulni. Na, akkor őt is ott lehetne hagyni, nem lenne bunkóság. A saját életéről mindenkinek joga van dönteni, de máséról nem! Ő a hozzáállásával a te életedről is dönt.
2020. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Ja,bocs, elsiklottam afelett,hogy pszichológushoz azért jár. Szexológus?🤔

#7

2020. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
milyen műtétet csinálnak ilyenkor? a klasszikus szerek nem működnek?
2020. aug. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha ennyire szereted, akkor vedd kezedbe a dolgokat. Kutass, olvass, mit lehet , hogy lehet, beszélj szakemberekkel, ne sajnáld rá a fáradtságot.


Másrészt pedig ha nem lesz változás , tuti hogy szakítás lesz a vége. A kérdés csak az , amit már más is írt , az hogy mikor...

Ismerek egy nőt , aki 50 felett hagyta el a párját , ugyanilyen ok miatt. Azt mondta , bárcsak hamarabb meglépte volna.

2020. aug. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!