Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig kéne mentegetnem ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig kéne mentegetnem ezt a kapcsolatot? Tényleg bele kéne nyugodnom?

Figyelt kérdés

5 éve élünk együtt, van egy 1,5 éves fiunk.

Mostanában megváltozott a kapcsolatunk. Úgy érzem, már nem szeretjük igazán egymást, csak lakótársak vagyunk. Megpróbálom összeszedni a dolgokat.

1.) Napi 8-10-12 órát dolgozik, mikor hazajön az az első, hogy figyeli mibe köthet bele. Mit főztem, miért azt, nem finom. Miért van tele a mosogató, miért nincs megcsinálva ez vagy az, hisz egész nap otthon vagyok a gyerekkel. Múltkor azon vesztünk össze,hogy miért nincs kávé főzve, mire hazaér. Nem volt mindig ilyen.


2.) Minden teendőt a gyerek körül én végzek, mert én vagyok itthon. Néha elvan vele 1-1órát, de egy délelőttre nem tudom rábízni, mig magammal foglalkozok. Ugyankkor, ha szétmennénk ragaszkodna a gyerekhez. Este együtt fürdenek, meg néha elviszi ide-oda, de ebben ki is merül a foglalkozás. Mondjuk keveset van itthon, emiatt nem rovom fel, csak akkor szólok, ha úgy látom, hogy másra jut idő, a gyerekre meg nem.


3.) Háztartást egyedül vezetem, nem segít semmit, mert ugye én vagyok itthon :) Majd ha ovis lesz a gyerek, és visszamegyek dolgozni, majd fog segíteni :)


4.) Szexuális életünk gyakorlatilag 0. Kb. havi 1-2 szex, ritkán több, mondjuk ennyi tennivaló mellett őszintén nem is nagyon van rá igényem, viszont ő sem kezdeményez. Szerintem rákapott a szexfilmekre, vannak erre utaló jelek.


5.) Nélkülem dönt számomra fontos dolgokban, pl. felkérte a hugát keresztanyának, majd közölte velem. Összevesztünk, erre azt mondta, hogy szerinte már megbeszéltük régebben. Érintőlegesen volt szó róla, és kizárásos alapon úgyis ő lett volna, mert az én tesóim nincsenek keresztelve. De akkor is rosszul esett.


Igazából mindig azt gondolom, hogy nem kéne így leélni az életünket. 32 éves vagyok, nem erre vágyok. De anyagilag függök tőle, amíg nem tudok visszamenni dolgozni.

Amikor megismerkedtünk nem volt ilyen, de úgy látom belekényelmesedett a kapcsolatunkba, és szerintem az sem reális, hogy mindent én csinálok, mert én nem dolgozom.

Nagyon nehéz, mert szerettem (szeretem?), de kiábrándultam az egész kapcsolatunkból, hogy én zombimód kiszolgálom, cserébe meg semmit nem kapok.

Anyám szerint ilyenek a férfiak, örüljek, hogy nem iszik, nem ku..vákra szórja el a pénzt. De ettől függetlenül én boldogtalan vagyok. Ha megbeszéljük 1-2 hétig normális, majd ugyanez elölről. A kisfiam imádja az apját, ragaszkodik hozzá, és ha külön mennék szeretné, ha nála maradna a gyerek, azt mondja foggal-körömmel harcolna érte. Nem szeretném, ha elvennék a kisfiamat, mert ő jobb anyagi helyzetben van.

És hogy reálisan lássátok a dolgokat, magamról annyit, hogy a szülés után depis voltam, felszedtem majdnem 20 kilót, gondolom emiatt sem kívánja a szexet velem. Nem hibáztatnám ezért sem, mert én próbálok lefogyni, ugyankkor neü látom, hogy ő bármit is tenne a kapcsolatunkért.


2020. aug. 14. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Csak általános dolgot tudok mondani: a kapcsolat olyan, mint a bicikli, ha nem tekerik eldől! Én is hasonló szituációban vagyok, csak férfiként és még nem döntöttem el hogy mit akarok pontosan... Szóval nektek is el kell dönteni, hogy akartok energiát fektetni ebbe a kapcsolatba, de akkor mind a ketten! Neki is részt kell vennie a feladatokban, vissza kellene állítani az intimitást, a normális kommunikációt, és neked is tenned kell azért, hogy visszanyerd régi önmagad, és ne süllyedj bele csak az anyaszerepbe...
2020. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Az 1-es és 4-es pont tényleg közös probléma és azokért tenni kell, illetve meg kell beszélni.


A többi pont egyáltalán nem jogos. Hiszen te is írtad, hogy foglalkozik a gyerekkel. Tényleg te vagy otthon - gondolom egész nap - így a házimunka is a tiéd. Az 5-önél mit kellett volna még beszélnetek? Te is azt mondod, hogy más úgy sem jöhetett volna szóba.


Szerintem már nem látod reálisan és te us bele vagy fásulva ahogy ő is.

2020. aug. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Végén a lényeg, szülés utáni depressziód alatt kiszeretett belőled.

Hogy álltál talpra?? Párod segített vagy akkor is csak lakótárs volt??

+20kg babakocsival futnak sokan, állítólag a babák élvezik.

Anyudnak passzold le a gyereket 2napra,és utazzatok el valahová meglesz a válasz a kérdésre.

2020. aug. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nővérem Svédországba ment férjhez, még a 80-as években.

Három lányuk van. Ott kötelező, hogy 3 hónapot a papa maradjon otthon a gyerekkel. Ahány gyerek születik, annyiszor.

Javasolnám a férjednek, hogy csak egyetlen hetet vállaljon át,

és akkor megtudja, hogy amit "raktár reggel, leomlott estére"...

Vagyis, hogy a háztartás + gyerek, folyamatos, szünet nélküli munka.

2020. aug. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!