Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez érzelmi zsarolás?

Figyelt kérdés

Párom rendkívül bizonytalan mindenben. És semmit se akar, vagy nem tudja.

Szituáció.

Szeretnék második gyereket, egy éve van róla szó. A rengeteg idő alatt sokszor hoztam fel a témát, beszéltünk róla, sokszor ő is pozitívan nyilatkozott. Nagyon sokszor magától is fel hozta a témát.

Meg volt beszélve hogy nyár végén van a döntés. Ekkor muszáj. Mert akkor mennem kell dolgozni,ha nem lesz még egy gyerek.

Rákérdeztem pár napja. Vita lett, hogy én érzelmi zsarolom őt, amit akarok azt mindent elérek, kihasznalom hogy ő bizonytalan. Nem mondta ki, de kb az hogy ő nem akart házasságot, gyereket, de én ra erőszakoltam. Mivel ő bizonytalan.

Erre nekem ezek persze rosszul estek. Azt mondtam akkor majd másképp fogok hozzá állni ehhez az egészhez. És onnantól kezdve rossz kedvem volt, beszéltem vele, de magamban dolgoztam fel hogy nem lesz több gyerek, szóltam a munka helyen, hogy megyek vissza. Elkonyveltem hogy akkor nem lesz. Szomorú voltam es ez látszott rajtam.

Erre pár nap eltelik, szoba sem hoztam semmit. Erre mondja hogy ő gondolkodott es lehetne gyerek. Most ez mi? Szórakozik? Minden nagyobb döntésnél ezt csinálja. Elmondja hogy nem, utana en persze szomorú vagyok, de Elkonyvelem hogy oke ez van, erre pár nap múlva meg közli hogy oke legyen....


2020. aug. 18. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez az ember nem akar még egy gyereket tőled. Ez a valóság.
2020. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1+ *Erre pár nap eltelik, szoba sem hoztam semmit. Erre mondja hogy ő gondolkodott es lehetne gyerek. Most ez mi?


Fél, hogy lelépsz tőle.

2020. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor magától minek hozta fel sokszor a témát? Nem értem. Sőt látszott rajta hogy ő is akarna.
2020. aug. 18. 10:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha, tényleg akarna, akkor nem így állna ehhez az egész dologhoz.

"Vita lett, hogy én érzelmi zsarolom őt, amit akarok azt mindent elérek, kihasznalom hogy ő bizonytalan. Nem mondta ki, de kb az hogy ő nem akart házasságot, gyereket, de én ra erőszakoltam. Mivel ő bizonytalan."

Később is ez lesz. Hogy, "ráerőszakoltad" ezt. Ő csak fél, hogy elhagyod, mert fél felvállalni a valódi döntését.

2020. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar gyereket.

Viszont vitát sem , meg hogy pukkadj ez miatt , ezért azt mondja mégis akar. De valójában nem akar.

Jobb ha visszamész dolgozni, és majd ha pár év múlva ő hozza fel a dolgot akkor lehet hogy valóban akarja.

2020. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

"Minden nagyobb döntésnél ezt csinálja. Elmondja hogy nem, utana en persze szomorú vagyok, de Elkonyvelem hogy oke ez van, erre pár nap múlva meg közli hogy oke legyen...."


Megfelelési kényszer és nem tud nemet mondani. Ha nemet mond, megbánja, de legbelül ő nem szeretne második gyereket.


Van egy gyereketek, miért kell valakire ráerőszakolni az akaratodat? Ezt nőként írom.

Tudom, azr fogod írni, hogy nem erőszakolod rá, de te is írtad, minden nagyobb döntésnél ezt csinálja. Inkább legyetek boldogok 1 gyerekkel, mint boldogtalanok, mert belement valamibe amit igazából ő nem akart.

2020. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta nem azért akarja, nem miattam. Egy ismerőst megkerdezte hogy nem sok e a három gyerek, erre ő mondta, dehogy, még jobb mint az egy. Elvannak egymással Erre ezen elgondolkodott es meggondolta magát.

Kérdeztem biztos e, azt mondta: tudod az első gyereknél is ez volt, mégis itt van és szeretem, nem bántam meg.

2020. aug. 18. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a dologból??
2021. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6 hetes a babánk 🙂
2021. júl. 9. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!