Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi számít élhető párkapcsolatnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít élhető párkapcsolatnak?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a barátommal, és egyre inkább elbizonytalanodok az együttlétünk értelmében. Igazából rajta kívül még nem volt más barátom, szóval ő az első kapcsolatom, így nem tudom eldönteni, hogy mi egészséges egy kapcsolatban még.

A problémám az, hogy egyre inkább azt kezdem érezni, nem egy irányba halad az életünk, a jövőnk, az elképzeléseink. Fél a házasságtól, a családtól, a tanulástól. Úgy érzem, csak tengődik és fikarcnyit sem próbál előrelépni az életben. 3 éve próbálom pesztrálni, hátha javul a helyzet, de kezdek beleunni a folytonos meggyőzésbe. Nekem kell noszogatnom, hogy valamit csináljon a saját jövője érdekében (munkahelyi előleléptetés akár).

Azt is észrevettem, hogy amióta megszoktuk egymást, egyre kevesebb minőségi időt töltünk el együtt. Ha átmegyek hozzá, akkor csak gépezik, vagy játszik a barátaival (gében). Ha meg találkozni szeretnék vele, akkor sokszor azért mond nemet, vagy késő esti dátumot, mert játszik a haverjával, emiátt pedig nem érzem fontosnak magam az ő szemében. Sajnos az is feltűnt, hogy nem foglalkozik az igényeimmel, csak olyan dolgokat csinálunk együtt, ami neki tetszik (nekem meg nem), legalábbis alig győzöm neki mondani, hogy nem érdekel pl. a forma 1, játékok, stb. Nekem nem ez az érdeklődési köröm, amit régen tudomásul is vett, de most mintha elfelejtette volna. Lassan már kedvem sincs vele lenni, mert lelomboz a semmittevés. Nem akar velem sétálni, sehova nem akar menni, inkább csak ülünk/fekszünk az ágyon, én nézem, ahogy ő elvan az otthonában pont úgy, mintha ott sem lennék. És az a vicces, hogy mindig mondja, mennyire hiányzom neki. Ezen kívül semmilyen ötletem nem tetszik neki, mindig azzal jön, hogy fáradt a munka miatt, másnap dolgoznia kell. Csak az a baj, hogy én is ugyanúgy meg vagyok a munka miatt hajtva, sőt, talán jobban is, mégis a pihenés helyett őt választanám, persze, ha engedné...

Alapvetően nem rossz ember, nem bunkó, hanem végtelenül szeretni való és kedves, de mégis bunkó (nem veszi észre magán). Ezt úgy értem, hogy amikor nála alszok, akkor mindig abban reménykedem, hogy tartalmas lesz az együtt töltött időnk, de a valóság szerint csak dugunk egyett, elmegyünk aludni, másnap reggel felkelünk, reggelizünk, onnantól fogva pedig unatkozom, mert nem "vagyok" vele, csak nézem, ahogy elvan magával...

Eddig minden vágyam az volt, hogy összeköltözzünk, mert akkor több időnk lenne egymásra, s nem csak a rohanásban futnánk össze. Legbelül még most is abban reménykedem, hogy javulhat a helyzet az összeköltözéssel, eleve több magánszféránk lenne, függetlenebbek lennénk, több közös tervről beszélhetünk, közelebbinek érzhetjük egymást. De mégis aggódok, hogy ott is ugyanúgy csak játszani fog és dolgozni. Ebből fog állni ugyanúgy az élete, meg a rendszeres dugásból, mert azzal biztosan azt hiszi, hogy sikerül szeretni.

Mik a tapasztalatok? Összeköltözéskor mi változik (negatívan/pozitívan) az életünkben? Reménykedjek még egyáltalán. Vagy én vagyok a hiba, és túl nagy elvárásaim vannak a kapcsolattal szemben?



2020. aug. 24. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az összeköltözés egy ilyen kapcsolatban, csak folyamatos vitát eredményezne. Úgy érzem az irásodbol, mintha felmentest kernel a kapcsolatbol. Sugarzik, hogy ebben a kapcsolatban te már nem érzed jól magad, ezzel nincsen baj. Szerintem alapvetően a ti kapcsolatotok befarsult egy kicsit. Ha pedig unatkoztok egymas mellett ha még tobb idot egyutt toltenetek, itt az osszekoltozesre gondolod akkor ne unatkoznal? Nem ertem a logikát.
2020. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ez így nem túl élhető... Én évek óta együtt élek a barátommal, és ő is nagyon hajlamos arra, hogy egész nap csak dolgozzon (home office) és játsszon anélkül hogy hozzám szólna. DE mi meg tudtuk beszélni, hogy nekem ez rosszul esik, és ha szólok neki, hogy beszélgessünk, vagy csináljunk valamit együtt, akkor örömmel megteszi.


Próbálj meg leülni vele, és megállapodni pl. abban, hogy minden héten egyszer elmentek sétálni vagy minden nap fél órát arra szántok, hogy beszélgessetek, egymásra figyeljetek, stb.

2020. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, a kompromisszum jól hangzik.

Most tényleg hülyének és tapasztalatlannak érzem magam, hogy eddig erre a megoldásra nem gondoltam.

Azért reménykedem az összeköltözésben, mert akkor több lehetőségünk lenne . Végre főzhetnék neki valami finomat akár. Lehet az a baj, hogy mind a ketten korlátozva próbáljuk a 3 éves párkapcsolatot takaréklángon kibírni, és én többet várok tőle és magamtól is ezügyben.

2020. aug. 24. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Az exem is ilyen volt, mindig csak a kifogásokkal jött, miért ne találkozzunk, pedig minden szabadidejében csak játszott, de azt nagyon tudta mondani, hogy úgy hiányzom neki. A sarkadra kell állnod, és ragaszkodni ahhoz, hogy valamit változtasson.
2020. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Melcsike91 válasza:
100%
Sajnos azt kell mondanom, hogy ha már így viselkedik az összeköltözes nem segitene a helyzeten. Sőt még jobban eltávolodnátok egymástól. Ez a kapcsolat halott ügy. Legbelül te is érzed hogy ez így nem jó. Lépj tovább. Biztosan találsz olyan srácot akinek fontos a veled töltött idő és nem csak szexpartner vagy számára.
2020. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatbol irom, hogy aki a masik fellel nem akar erosebb koteleket szoni, az ki fog hatralni a kaocsolatbol. Ez lehet eljegyzes, osszekoltozes, hazassag, gyerek stb.. Tok mindegy. De mutasson valamit mar ennyi ido utan. Az idodet vesztegeted ra. En is ezt tettem. De nem csinalnam maskepp, hisz kiismertem az igenyeimet es azt, hogy en mit varok el a masiktol. Most mar van ferjem es egy babank is. Hisz masodjara mar a "tokeleteset" valasztottam :)
2020. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!