Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszútávú kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszútávú kapcsolatban vannak olyan nézeteltérések, amiket nem tudtok megoldani?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, amik évek óta húzódnak, de soha nem juttok vele előbbre, csak rakosgatjátok.

Megoldotta valaki az ilyeneket? Vagy idővel enyhülnek a felek, és megoldódik? Vagy mindig vitatéma marad, 10 év után is, például a túl sok haverozás, az egyik fél nem akar gyereket, nem segít otthon, ilyesmik.

Kinél hogy történt?



2020. aug. 26. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a komoly témák (házasság, gyerek, házvásárlás stb.) ha nem egyeznek a két félnél, azt sosem fogják tudni megoldani. Ezek nem olyan pici kompromisszumok, amikről könnyen lemond az ember. Ha párom nekem is kijelentené, hogy sosem fog elvenni, valószínűleg elhagynám, mert én nem így tervezek a későbbiekben.

Nyilván nincs két egyforma ember, kell a csiszolódás meg a kompromisszumkészség, nálunk is a 2 év során voltak olyan dolgok, amikben engedni kellett picit, de még egyáltalán nem zavaró szinten.


A túl sok haverozás , házimunka szerintem bőven orvosolható. Az a fontos, hogy annyit sosem szabad engedni, hogy nekünk már kényelmetlen legyen. Mielőtt összejöttünk párom heti 3-4x haverozott, koncertre jártak, nyaranként 2-3 fesztiválra elment... miután összejöttünk, kérdés nélkül ezeket lecsökkentette úgy, hogy mostmár heti 1x megy sörözni a srácokkal, koncertekre hívni szokott, ugyanazokat a zenéket szeretjük, aztán vagy van kedvem menni vagy nincs. Fesztiválozni pedig együtt járunk szintén közös zenei ízlés miatt, de pl idén ment volna 3 napra nélkülem fesztiválra, csak ugye elmaradt, ezzel semmi gondom nem volt.

Ha egy ragaszkodós hárpia lennék, akit ezek zavarnak, akkor tuti folytonos vitatéma lenne, de nekem totál belefér, hogy heti 1x elmennek és beülnek valahova, én is szeretek barátnőzni.


22L-24F

2020. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

hát azért egy akarok nem akarok gyereket az komolyabb probléma...


Nálunk se én se a barátnőm nem akart kezdetben, semmi féle képpen, soha semmilyen körülmények között. Majd teltek múltak az évek és egy szép napon azt mnodta, hogy olyan jó a kapcsolatunk ő olyan boldog még is szeretne gyereket...hogy ez benne megváltozott.


Noss, én nem akartam, továbbra sem, szerinte várjunk még, szerintem rossz ötlet de ő azt mondta várjunk hátha változik ez bennem....na jó vártunk majdnem 1 évet.


Majd elváltak útjaink.

2020. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem érti hogy bánt, ha kocsényon logó szemekkel néz lányokat. Azt mondja nem nézi. Pedig de.
2020. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért nem emeltem külön ki a gyerek témát, mert ez is változik az évek során ahogy a haverozás vagy bármi más. Szóval ha egy pár 18 évesen jön össze, nyilván nem az lesz az első téma, hogy mik a tervei gyerek-házasság terén. Ebbe mindketten együtt érnek bele, vagy az egyik fél más irányba indul.

Egy ismerősöm mesélte, hogy náluk mondjuk ez is probléma, hogy a párja eleinte nagyon szeretett volna gyereket, 15 évesen jöttek össze, 20 körül gyereket terveztek, de később teljesen meggondolta magát. Erre persze nem számít az ember, és amikor már 7 éve benne vannak a kapcsolatban, mit tehet?

Férfiaknál gyakori hogy 30-as éveiben egyik napról a másikra akar gyereket, még ha korábban teljesen el is utasította. Erre is volt több példa a környezetemben, szóval erre nem igazán lehet alapozni.

2020. aug. 26. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

nincsenek ilyenek, mert a problémák azért vannak, hogy meg legyenek oldva. A kapcsolatban meg próbák dömpingje van mire feláll normalitásba, és erőben.

Ha egy próbát nem oldasz meg hanem elhasalsz, addig nem jön újabb, amig azt nem oldod meg. Ha ezt tudod, hamar lezavarod őket.

2020. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nagy horderejű dolgokban nem lennék hajlandó kompromisszumokra sem, akkor már inkább elengedném a kapcsolatot. Mi minden fontos dologban egyetértünk, az apróságokat pedig megbeszéljük és az esetek nagy részében ráhagyjuk egymásra, nincs semmi olyan, ami hosszútávon tüskéket okozna. A gyerek kérdés viszont kardinális pont, annak a tudatában jöttünk össze - felnőttként - hogy egyikünk sem akar gyereket. 10 éve együtt vagyunk, de ha most bejelentené, hogy neki mégis minden vágya egy gyerek, akkor fájó szívvel, de elválnánk, ebben például egyáltalán nem lehet kompromisszumot kötni és nem fair azt várni a másiktól, hogy hátha meggondolja magát.
2020. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt.

Már rég nem vagyunk együtt.

Ahogy telnek az évek egyre inkább hülyén érzem magam.

Mintha egy sem oldódott volna meg.valahogy egyik rakódott a másikra... söpörtük a szőnyeg alá, bukdácsoltunk benne, végül már átmászni sem lehetett a kupacon.

2020. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Akkora horderejű probléma nem létezhet, amit két, egymást igazán szerető ember ne tudna megoldani. Csak ugye, ha az a qurva egó fontosabb...
2020. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen igazad van, de ez többnyire nem az egón múlik.

Egyszerűen csak nem nagyon vannak igazán mély beszélgetések legtöbb párkapcsolatban.

Ezért most biztos megdobálnak itt, de az az igazság, hogy 45 leszek és egész életem során egyetlen egy olyan párkapcsolatot sem láttam, ahol tényleg úgy működött volna, ahogy annak kellene.

Sőt...egész életemben egyetlen egy embert tudok, akivel igazán úgy lehetett beszélni bármiről, hogy az ember nem érzett sem kényszert sem gátlasokgátlásokat.

Mindketten elég sokat tudunk beszélni és így is akadtak akadályok, de működött.

Olyan emberek között, akik egy hét alatt beeszélnek annyit,mint én egy óra alatt.. ott mégis hogy,hogyan működik?

2020. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
Sok beszédnek sok az alja.
2020. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!