Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pár napja elhunyt a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár napja elhunyt a párom édesanyja, nem tudom hová tenni a viselkedését?

Figyelt kérdés

Párommal idén leszünk 5 éve együtt. Sajnos anyukája beteg volt és 3 napja meghalt. :(

A barátom nagyon-nagyon "anyás" volt, nyilván apuját is szereti, de mindig jobban húzott anyujához. Tudtuk, hogy sajnos el fog jönni előbb-utóbb ez az idő, de nem hittük, hogy ilyen hirtelen. Én nagyon lelkis vagyok és nagyon szerettem "anyósomat", mikor megláttam szegény mennyire rossz állapotban van, csak zokogtam. Most is a sírás fog el, ha csak ragondolok. Rettegtem, hogy barátom hogyan fogja viselni, de meg kell mondjam nekem nagyon fura. Nem rosszból írom, amit írok, semmi ilyesmi, félre ne értsetek, de meglepett, hogy kb 1 könnycsepp nem csordult le az arcán. Oké, van aki nem érzelgős/sírós típus, de úgy viselkedik, mintha nem vesztette volna el az egyik legfontosabb embert az életében. Beszél mindenféle hétköznapi témáról, mit vásároljunk, ezt akarna majd főzni, most ezt-azt fog csinálni. Én halistennek soha nem vesztettem el még senkimet, szóval nem tudhatom ez milyen lehet, de normális reakció ez a részéről? Simán lehet, hogy az, ő ilyen típus és ennyi, csak meglepett, hogy én a halála óta ezen kattogok, sírok, kedvtelen vagyok, ő meg mintha mi sem történt volna. Örülök neki, ha jól viseli és nem vágja földhöz a dolog, de lehetséges hogy még nem fogta fel igazából, hogy mi is történt? Lehet, hogy egyszer csak jön az arcul csapás és "összeomlik"? Vagy létezhet, hogy ennyire jól tudja kezelni az érzéseit? :(

Annyira sajnálom őt, azért a szemén látszik, hogy nem az igazi, de abszolút nem mutat semmit.

Szóval csak arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek ne is firtassam a dolgot, ne kérdezzem hogy hogy van, ne beszéljek a témáról, inkább én is próbáljam a hétköznapi témákat felhozni?


2020. aug. 28. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el neki 1* hogy beszélhet veled erről is, amikor készen áll, támogatod bárhogy is érezze magát. Majd elér a gyász egy olyan fázisába amikor akar és tud erről beszélgetni. Most még a tagadás fázisban tart.
2020. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

ne firtasd. normális.

ő még hárít. nem fogta fel.

a temetés után kezdi majd "megérteni", akkor legyél mellette.

2020. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
ott vagy neki te, nem vesztett el mindent, egy ferfi nem fog összetörni
2020. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőekkel, még nem fogta fel. Lehet még a temetés után se fogja... nem teljesen ugyanolyan példa, mert én gyerek voltam, de apukám halála után nagyon hosszú évekig nem tudtam sírni, annyira elástam magamban. Amikor először képes voltam rá, 17 éves voltam, viszont akkor jött ki minden, addig lent volt a tudatalattiban. Úgyhogy adj neki időt, és állj mellette...
2020. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, tartja magát, mert még nem tudatosult. Egyszer rá fog zúdulni, akkor kell nagyon a támasz
2020. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Fogadd részvétemet, sajnálom, ami történt veletek, sok erőt kívánok a feldolgozásához.



Szerencsés a párod, amiért ennyire vele/mellette vagy. Ez egy gyászreakció, biztosan olvastad a gyászfolyamat fázisait is, ez most a tagadás szakasza lehet, amiben ő van.


Egyfajta sokkos állapot ez, robotpilóta üzemmód. A tudat és a psziché így védekezik az elviselhetetlen fájdalom ellen. Összeomlana, ha egyszerre engedné be ezt az egészet 'a rendszer', egyfajta szedált verziót látsz belőle.

Az is lehet, hogy tartja magát, azt is hiheti, hogy ez az elvárás, ezt jelezheted felé, hogy nem így van: teljesen normális ha kimutatja előtted, ha nagyon fáj. Lehet, hogy így is tesz majd, de még nem képes rá.

2020. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Párom a nagymamáját szerette nagyon, aki ahhoz képest hogy azért idős volt tényleg váratlanul ment el. A tesója telefonált. Akkor sem és azóta sem ejtett egy könnycseppet sem amit én nagyon furcsálltam, inkább olyan volt mint aki meglepődött. A temetésen is csak úgy állt, mintha valami előadáson lennénk és mondta, hogy milyen szép ez a temető, de több érzelem 3 év után sem jött elő belőle. Nekem is nagyon érdekes reakció ez, ő előtte még nem tapasztaltam ilyet.
2020. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, sejtettem hogy ez lesz a háttérben, csak azt hittem, hogy elsőre le fogja sújtani és sírni fog, mert belőlem csak úgy kitört, nem bírtam abbahagyni a sírást. :(

De nyilván mások vagyunk, meg a lányok általában érzelgősebbek.

Ott leszek mellette, ezt mondtam is neki. Őszintén, kicsit félek, hogy mikor jut el oda, hogy tudatosul benne, többé nincs a szeretett anyukája, és tör ki szegénykémből. 😟

Össze kell szednem magam, nem borulhatok ennyire ki, nekem kellene erősnek lennem, hogy majd a támasza tudjak lenni.

2020. aug. 28. 21:53
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

A boltív lényege az, hogy a két 'gyengeség' egymásnak dőlve iszonyú erőssé válik.

Neked sem _kell_ erősnek lenned...! Nyugodtan mutasd ki az érzéseidet, ezzel is bátorítod a másikat arra, hogy hasonlóan tegyen. A feldolgozás ìgy tud elindulni, ha foglalkozunk vele, nem rejtjük a szekrénybe meg a szőnyeg alá.

Teljesen normális dolog a fájdalom, és a megélése is!

2020. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberfüggő. Nálam pl a stressz hónapokkal az esemény után szokott kijönni. Meg aztán ha a halált hosszas betegség előzte meg, akkor már lehet lerendezte ezt magában.
2020. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!