Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a férjem rajtam vezeti le a stresszt és a feszültséget?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, van egy 3,5 hetes gyerekünk.

Mindennap elmondja, hogy mennyire szeret engem, mennyire örül, hogy én szültem neki gyereket és én vagyok a lányának az anyja, és milyen büszke rám, hogy ilyen ügyesen helyt állok az anyaságban. Ez így van addig, ameddig neki nincs semmilyen problémája, de amint összeveszik az anyjával, vagy valami van a munkahelyén, stb., már azonnal én vagyok a rossz és próbál mindenben belém kötni, még abban is, amiben nem lehet. Pl: múltkor hazajött, és elkezdett velem kiabálni, hogy miért porosak a polcok és miért nem töröltem le őket. Hát kisbaba mellett nekem a portörlésre van energiám. Megmondtam neki, hogy ha ennyire zavarja az, hogy poros a szekrény, akkor adok rongyot és törölje le ő. Erre elkezdte mondani, hogy én semmit nem csinálok, és hogy annyi lett volna a dolgom, hogy azt megcsináljam. Se időm, se energiám, és bevallom: semmi kedvem most a háztartással bajlódni, és ha ennyire zavarja, akkor miért nem csinálja meg ő? És ha problémája van valamivel vagy valakivel, akkor azzal meg fog oldódni, ha velem kötekszik és lealáz? Nagyon sokszor átbeszéltük már ezt az elmúlt 4 hónapban, mindig ígérget, hogy oké, oké, máskor nem így lesz, aztán máskor is így jön haza. Azóta csinálja ezt, mióta itthon vagyok. Egyébként más probléma nincs a kapcsolatunkban, nyilván vannak kisebb-nagyobb viták, de tényleg csak ez a legrosszabb. És ez nekem se jó, és a picinek se jó, ha érzi rajtam, hogy feszült vagyok. És már az se normális, hogy már a lépteiből tudom, hogy most jó vagy rossz passzban van.


2020. aug. 31. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Évekig rettegve próbáltam megfelelni neki, semmi nem volt megfelelő. Ráadásul folyamatosan piszkált. Elhagytam 9év után. Mennyivel jobban vagyok nélküle...
2020. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Én 10 év után hagytam el. Nem ezek voltak a hiszti tárgyai, de mindig mindenki hibás volt, csak ő nem. És bezzeg mások.
2020. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Az zavarja, hogy otthon vagy. Azt hiszi, hogy neked semmi dolgod, csak babázol.

Lesz ebből még baj.

2020. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jujj, szerintem nagyon mellènyúltál a párválasztással...most jön csak ki az igazi ènje.

Az fusztrálja, hogy ő eljár dolgozni, te meg otthon "lógatod a lábad". Ès mèg a polcok is porosak. Mert a kisbaba pont jól elvan egyedül is, leteszed, ott marad, nèha megeteted, tisztába rakod, mièrt is nem èrsz rá takarítani? Nem fogja fel a csöpp agyával, hogy mivel jár egy pici baba ellátása, hogy èjjel többször kelsz hozzá, ès hogy most nem a háztartás a prioritás.

Elhiszem, hogy más baj nincs a kapcsolatokban, de ez pont elèg. Vagyis mèg sok is. Ez kèsőbb csak rosszabb lesz, mikor majd mászik, rákok, ezerrel kell rá figyelni, meg csinálja a kupit. Akkor is az lesz, hogy te szrt se csinálsz, mert a játèkok szanaszèt vannak. Mert az nem számít, hogy napközben már 20-szor elpakoltad, de hát a gyerek folyamat játszik. Ha arra jön haza, hogy a kockák ki vannak szórva, akkor te leszel a leglustább ember a földön.

Egy komplexusos se..fej. Nem az a baja, hogy össze eszik valakivel, hanem eleve benne van a fuszrrációja veled szemben.

Lesznek mèg itt bajok, kèszülj fel.

2020. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
9%
Jaj, megjelent a gyakorinak az a népe, aki már az első hangos szóváltásnál válna. Elolvastátok talán azt, hogy van egy 3,5 hetes babája? Váljon el, oké. Eltartjátok a kérdezőt a gyerekével együtt? Vagy most takarodjon el dolgozni egy 3 és fél hetes baba mellől? Okosak vagytok, tényleg.
2020. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha apámat "hallanám" a leírásban. A most icipici lányod helyében egyszer én is voltam, és hidd el, ez nem állt meg anyám alázásánál, idővel rám is rám terjedt. Nem egyszer kívántam karácsonykor, hogy váljanak el, ami sosem történt meg. Nagyon rossz dolog leírni, de őszintén megkönnyebbültem, amikor meghalt. Cserébe azt azért sikerült belém nevelni, hogy anyámat ugyanúgy nem tudom tisztelni, mint ahogyan ő sem tette, mert anyám meg sosem állt ki magáért, vagy ha mégis, akkor még jobban le lett alázva (igen, felnőttként tudom, hogy ő bántalmazó kapcsolatban élt, én meg bántalmazott gyerek voltam). Eddig ne jussatok el, nyilván nálatok még nem _olyan_ rossz a helyzet, de azért ez nagyon rossz irány. A te és a lányod érdekében sem kéne ezt szó nélkül tűrnöd. Oké, hogy átbeszéltétek, de nyilván nincsen semmi következménye annak, amikor ő így beszél veled és ilyeneket mond neked, mert ha lenne, akkor a beszélgetéseknek lenne eredménye. Tanulva anyám rabszolgaságából, ha nekem a férjem ilyet mondana, egyszer, talán kétszer még tök nyugodtan megpróbálnám vele megbeszélni, harmadszorra meg ott hagynám neki a gyereket egy hétvégére (most 5 hetes), hogy akkor tessék, lehet intézni a házimunkát a nagy babázás és bulizás mellett, és ha utána is folytatja a hisztériázást, akkor meg mehet vissza az anyjához lakni, majd ő takarít helyette is, ha annyira ez a vágya.
2020. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

#5

Ó, igazad van, akkor nyeljen le minden cart, mert szült egy gyereket, és akkor vele már bármit meg lehet csinálni. Az mennyivel jobb!

Ezért van az, hogy rengeteg pár válik, mikor a kicsi bekerül oviba, anya újra dolgozik, és végre el tud válni apától, akire úgy nagyjából 3 éve nem tud undor nélkül nézni.

2020. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
7%

#7

Akkor menj és tartsd el őt a gyerekével! Szabadítsd ki őket! Egyébként meg nem lehet bárkivel bármit megcsinálni, csak azzal, aki hagyja.

2020. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Jaj, megjelent a gyakorinak az a népe, aki már az első hangos szóváltásnál válna. Elolvastátok talán azt, hogy van egy 3,5 hetes babája? Váljon el, oké. Eltartjátok a kérdezőt a gyerekével együtt? Vagy most takarodjon el dolgozni egy 3 és fél hetes baba mellől? Okosak vagytok, tényleg."


Milyen első hangos szóváltás? Hetek óta tart a csesztetès. Ès igazából ok nèlkül. Szerinted ez majd javul?

Elvileg ha dolgozott a kèrdező, kap csed-et, az majdnem a korábbi fizetèsèvel megegyező összeg. Plusz ami mèg a gyerek után jár. Nem mindenkit a fèrfi tart el. Nyílván nem tudjuk a körülmènyeit, de sokan apa nèlkül vállalják a gyereket, mert már a terhessèg alatt magukra maradnak, mègismmegoldják.

Amúgy meg azt senki nem mondta, hogy most szedelőzködjön, ès menjen. Mindenesetre kèszüljön fel lelkiekben, hogy előbb utóbb ez lesz a megoldás. Ne akarjon ebbe benn ragadni.

2020. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A jelenség hasonló,mint a munkahelyi problemak hazacipelese,es az otthoniakon való levezetese.Ő is ezt teszi,amikor az anyjával van konfliktusa,es a melóhelyen.


A férjed ott nem képes ezt valami oknal fogva levezetni.

Pedig ennek ez a módja.Nem konfrontálódik,nem vallalja fel nyiltan ,es nem rendezi el,hanem az elvarratlan dolgokat hazaviszi.


Azt kéne vele megertetni,hogy a mamat lehet tisztelni,de nem megoldás,hogy anyósod mondatai,viselkedese,tettei rajtatok csattanjon.Ehhez nincs közötök.Tessek lerendezni dolgokat azokkal akik erintettek direkt módon egy nezeteltéres soran!!

2020. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!