Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eltérő vélemények és nézetek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő vélemények és nézetek, tud ennek ellenére működni a kapcsolat?

Figyelt kérdés

A barátom nagyon konzervatív, én pedig progresszív gondolkodású vagyok. Engem nem zavar, ha valakinek más a véleménye, de félek, hogy ez a mértékű különbség megöli a kapcsolatot.

Közel 6 hónapja vagyunk együtt, egyre többször tapasztalok olyan megjegyzéseket a barátomtól, amikkel nagyon nem értek egyet. Kezdetben csak néha felhozta, hogy neki nagyon fontos a haza és a magyarság, a kulturális értékek, stb. Mára ez neki mindennapossá vált, alig beszél másról. Tegnap pedig olyat mondott, amivel egyáltalán nem tudok azonosulni, azt mondta, szerinte azért kap nehezen munkát, mert a zsidók felvásárolták Magyarországot...

Ez csak egy példa, de sok más dologban is nagyon konzervatív gondolkodású, szerinte pl. ha lenne egy kisfia, akit az iskolában az osztálytársai zaklatnak, akkor nem védené meg, nem helyezné át másik iskolába, hanem megtanítaná "megvédeni magát", stb.

Szerintetek van így értelme folytatni a kapcsolatot, vagy ezek a különbségek idővel egyébként is elszakítanának minket egymástól?


2020. szept. 4. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt alapvető értékrendbeli különbségek vannak és te hiába vagy toleráns felé, ha ez nincs viszonozva. Én fél évet se bírtam volna egy ilyen alak mellett, de te tudod meddig bírod ezt.
2020. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem konzervativ hanem idióta
2020. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Nem konzervatív, hanem szélsőjobbos.
2020. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig attól függ, hogy nektek mennyire tolerálható az adott különbség. Ha számotokra fontos alapelvekben van ütközés, akkor nem fog menni.


A konzervatív neveltetés nyomán ráadásul nem ritka az a jelenség, amikor a konzervatív személy számára egyetlen helyes értékrend áll. Ott nehéz egyezkedni.

2020. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, eltérő nézetekkel is működhet kapcsolat.

A kifejtésedre válaszolva, nálatok nem.

Működik, ha nem nagyon szélsőséges dolgok mellett álltok ki és akkor működik, ha toleránsak vagytok egymással.

2020. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!