Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért szeretünk olyan embert,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szeretünk olyan embert, akivel amúgy nem működik a kapcsolatunk, vagy nem illunk össze?

Figyelt kérdés

Most lett vége egy 5 éves kapcsolatomnak egy lánnyal, akivel nem illettunk össze, éveken át marakodtunk napi szinten, ennek ellenére mégis imádom, iszonyatosan szeretem és nem bírom elfelejteni. Próbáltam újra ismerkedni más lányokkal, de úgy érzem, nem lenne fer úgy együtt lennem valakivel újra, hogy közben mellette úgy érzem, mindig is az exemé lesz a szívem egy darabja.


Sosem tudok majd úgy nézni másra, mint ahogy rá nézek?

Volt azóta olyan lány, aki sokkal jobban passzolt hozzám, mégsem kellett nekem és nagyon rosszul esett neki, hogy még mindig egy olyan ember után vagyakozom, akivel nem működik a dolog, ahelyett, hogy egy olyannal lennék aki elérhető, ott van, illik is hozzám, mégsem kell.


Hogyan tudnám elfelejteni az exem? Azt akarom, hogy soha többet ne érezzek semmit iránta, megsem megy. Szeretnék újra érezni más iránt szerelmet, de nem megy és elutasitok olyan lányokat, akikkel amúgy lehet sokkal jobban működne minden..


Aki érzett hasonlót, elmondana, hogy múlt el a vágyakozása az exe után? Mert én nem akarok pótlékot magam mellé és ezzel megbantani más lányokat, akik azt érdemelnék, hogy igazán szeresse őket valaki és nem olyat, aki mellettük nyalogatja még mindig a sebeit,mint én.



#Elfelejteni valakit
2020. szept. 4. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyire tudsz angolul? Ha nagyjából igen, akkor kereshetsz YouTube-on videókat a 'trauma bonding' jelenségről. Magyarul ez azt jelenti, hogy 'traumatikus kötődés', vagyis két embert nem csak a szeretet köthet össze, hanem valamilyen mélyen húzódó trauma, amit még nem dolgozott fel. Sokszor ezért van megmagyarázhatatlan vonzalom egy olyan ember iránt, akit nem szeretünk, akár még nem is kedveljük, mint embert, elszakadni tőle viszont annál nehezebb. Fel kell dolgozni az életet, ahhoz pedig idő kell.
2020. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem a "se veled, se nélküled élni nem tudok" akar lenni?


Én pont ezt élem egy férfival. Szeretem&imádom, de nem tudok vele lenni, mert semmi közös nincs bennünk.

2020. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Abszolút átérzem, én kétszer is voltam ilyen helyzetben. Egy biztos, hogy a legjobb, amit tehetsz, hogy addig, amíg az ex a favorit, addig mással nem kezdesz, mert csak kudarc lesz a vége. Azt teheted, hogy hagysz időt magadnak, tűzzél ki egy célt, hogy pl. 6 hónap kell, hogy kiheverd az érzelmi válságot és utána kezdd magad felépíteni egy új kapcsolatra és az előző hibáidat ne vidd tovább.
2020. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha most lett vége, akkor nem csoda, hogy nem tudtad még elengedni.

Nekem egy 7 éves történetnek pár hónapja vége, de úgy igazán csak egy hete.


Én is találkoztam valakivel ezalatt, de akkor jöttem rá, hogy az előzőt még nagyon nem zártam le.


Úgyhogy addig nem is nagyon szeretnék még beszélgetni sem másokkal, míg le nem zártam őt.


Nem kell egyből mással lenni. Ha nagyon szeretnéd valóban, nem is vágynál arra, hogy egyből ismerkedj.. Vagy az első ilyen negatív élmény után jegelnéd a témát, mint én(szerintem).


Nem tudnék még érzelmileg semmit adni másnak, azért meg nem fogok osszejonni senkivel, hogy ne legyek egyedül, menekuljek önmagam elől...


Nem tudom mi volt az exeddel pontosan és hogy ő hogy érez.


De ha ő is ennyire szeret, lehet, csak adnotok kéne magatoknak időt, magatokat rendbetenni, aztán tiszta fejjel átbeszelni a dolgokat, ha még hosszú idő után is egymásra vágytok.


Én legalább is hiszek abban, hogyha 2 embernek egymás mellett van a helye, visszatalálhatnak egymáshoz. Nem kell egyből ismerkedessel a feledésbe rohanni és erőltetni. Ha nem működik, egyedül is rá fogsz erre jönni, nem kell melléd addig más. :)


Tisztazd magadban a dolgokat és csak utána nyiss más felé, szerintem.:)

2020. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megcsalt engem.. Megbánta és azt mondta hirtelen történt az egész és részeg volt. És hogy bocsássak meg neki. De amugyis rengetegszer veszekedtunk.. Mindezek előtt is. Mások vagyunk, de azért vannak /voltak jó dolgok is, amik egymáshoz kötöttek minket. Ugyanakkor többször neki kellett fognunk annak, hogy próbáljunk egymáshoz csiszolodni. De ettől függetlenül nagyon szerettük /szeretjük egymást. Csak nem tudom, hogy elég e a szerelem /szeretet ahhoz, hogy a különbözőségek athidalhatoak legyenek.

Nem tudom, hogy meger e ennyi fáradságot ez a kapcsolat attól függően, hogy ennyire szeretjük egymást, ha idővel közben találkoznék valaki olyannal, akivel jobban osszeillek.

2020. szept. 5. 00:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolták, hogy nagyon erősen képzeljem el, hogy mi lenne, ha az a bizonyos személy mindent megadna nekem, amit várok tőle, de valójában nem képes rá (pl. közös hobbi, ha a valóságban utáljátok egymásét). Az elején rossz, utána viszont elkezdesz tisztábban látni, nem csak rávetítesz dolgokat. A traumatikus része viszont nehezen múlik el az ilyen dolgoknak, idő kell hozzá. Nekem is lett közben új kapcsolatom, viszont a lelki fájdalom még csak most kezd igazán eltűnni attól függetlenül, hogy az exemtől már hónapok óta nem akarok semmit.
2020. szept. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én és a férjem is teljesen külömbözünk! Kb akkor ertünk egyet mikor lemegy a nap és este van. Akkor mindketten egyet ertünk hogy este van. De a lényeg, nagyon nagyon szeretjük egymást még ennek ellenére is. Nalunk is vannak civakodások, sőt kiabálok is. De az a lényeg hogy mikor elmúlik a harag, akkor csak nevetünk egyet megöleljük egymást. Mi ezek vagyunk. De dolgozunk hogy ne menjen tönkre. Mindegy hányszor vesztek össze a lényeg hogy mindig meg bocsájtotok egymásnak. Kb minden alkalommal azt mondom, elköltözök ezt nem bírom stb.. De az életem üres lenne nélküle. Ha még mindig őt szereted akkor mégsem ejtett akkora sebet rajtad. Csak az a kérdés ő mit érez? Neki is hiányzol?
2020. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A párom és én is teljesen különbözőek vagyunk. Van, hogy 3 hétig egy hangos szó sem hangzik el köztünk, de van, hogy egy hétig minden egyes nap összeveszünk. És olyan szinten, hogy én rendszeresen haza akarok olyankor költözni. :D

Mindketten teljesen máshogy gondolkodunk az életről. Ő túl lazán és gyerekesen, én pedig túl rigiden. De nekünk valahogy sikerült úgy kihozni, hogy kiegészítjük a másikat. Én lazább vagyok érte, ő pedig néha kicsit megkomolyodik miattam.

2020. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!