Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha nagyon fáradt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nagyon fáradt és egy olyan kérdésem is zavarja, ami egy szimpla igen/nem válasszal lerendezhető lett volna, és csak én égek? Voltatok ilyen helyzetben? Mi a megoldás? Tanácsok erre?

Figyelt kérdés

19-N (én) 22/F (Ő)


Idegesítem minden dologgal, a jelenlétemmel, a beszédemmel. Ő fizikai munkázik, én tanulok jelenleg. Ketten élünk, első ilyen komoly kapcsolata ez mindkettőnknek. Nagyon az elején vagyunk, rázódunk bele a háztartás vivésébe is.


Tegnap hulla voltam az iskola és a napi teendő megcsinálása után, mert begyalogoltam majdnem az egész várost tanóra keretén belül, rengeteg anyagot adtak le és kellett tanuljak, már most beadandót leadni, emellett bevásárolni autó nélkül időigényes volt, postára elmenni, a főzés, egyéb teendők miatt megintcsak röpke másfél órám ment el. Elfáradtam én is, mert nem számoltam, mennyi energiát fog ez elvenni. Nehéz időszakon vagyunk túl, költözés, anyósék általi b...sztatás kiheverése és jó pár nagyon komoly vitán. Szóval mondhatni, pattanásig feszült a helyzet..

tegnap meg időt akartam ezek után vele picit tölteni, de rokonaim hívtak pont este akkor, mikor egy negyed órás beszélgetésre sort kerítettünk picit nyugiba. Ment a szószátyárkodás,hiába akartam 3x is ismételve magam letenni, futottam a tiszteletköröket, hogy ne legyek lerázós, és mégis elment fél óra ezzel is.. ez Neki nem tetszett. Semennyire. Furcsállta a dolgot és megjegyezte, hogy fura voltam.


Ma feltettem egy kérdést, miszerint: találkozhatom-e az új osztályommal vasárnap építőtréning gyanánt, gólyatábor elmaradt, és ez kb 3 órát venne igénybe. Itt kipattant. Elhordott, anyázott, hogy mit képzelek..én sem tudtam magam utána tartani, hozzá sem szóltam, majd kifakadtam, hogy én nekem kivel mással kéne ezeket megbeszélni, ha nem vele? Normálisan vezettem fel a dolgot, teljesen jó kedélyű voltam. No meg ekkora valagat keríteni ennek, mikor egy sima nemmel is elrendezhette volna? És ha kötelező iskolai megjelenésről lenne szó, ami megintcsak megbeszélést igényel, de ehelyett vita lesz a normális megbeszélés helyett?? Ilyenkor mégis mi a jó büdös fenét csináljak? Akárhogy hagytam, baja volt az is, nem szóltam hozzá, ha szóltam normálisan se volt vevő rám. Aztán anyázott. Megint. Nem tudtam ezt benyelni csak úgy és kifakadtam, mert zsinórban ez ment jó ideje. És kikívánkozott már belőlem is az, ami: mondtam is ezeket.. Hogy én nem maradok Vele, mert eddig ezt az arcát költözés előtt nem mutatta, hogy az exeit hordta el mindennek és tette nekem is a szépet, de a saját oldaláról nem szólt a fáma, mit tett és kivel milyen szintig.. Hogy engem megvezetett és hogy én is lehetek fáradt és igyekszem, plusz hogy a kritikát nem veszi és a normál beszélgetésre se hajlandó, és inkább megyek kollégiumba, vagy vissza haza, de neki nem való párkapcsolat se így és sajnálom, hogy erre a vak “bulira” tíz hónapot el kellett pazaroljak a nagy null-nudliért.

Kapta azért vissza az ívet, mert a hangnemet és az anyázásom nem tűröm. Hiába kezdett közeledni, volt kedves két percig, de lökdösni kezdett, amint mondtam, hogy hagyjon lenyugodni picit (normálisan szólva). Megkaptam a gyerekes jelzőt. Külön akartam aludni ezek után, mert nem bírtam elviselni a harag annyira erős volt, ami tudom, nem jó, és a sírás is kerülgetett.


A válasz meg mindig ezt a precedenst leszámítva: túl fáradt a hülyeséghez, a hisztihez, negativitáshoz és hagyjam.


Nyilván nem keverek betont 8 órán át, akkor is egy megbeszélendő dolog lett volna, mert estig le kellett adjam a választ a vasárnapi asztalfoglalás (/fő) miatt. És szerintem jól tettem, hogy belevontam, hisz a párom.


Elvégre mindent megosztunk a másik felünkkel nem??

Na de ilyenkor mi van??? Mit csináljak? Lehet én voltam most a tahó nagyon? Korai lett volna ez még, ennyire taknyos lennék? Kinőhetek ebből egyáltalán vagy reményvesztett vagyok?


2020. szept. 4. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ti minek vagytok egyáltalán együtt? Javítom: Ti miért vagytok egyáltalán párkapcsolatban, ha láthatóan mindketten még gyerekek vagytok? Tipikusan annak a felállásnak tűntök, akik szenvednek egymással pár évig, becsúszik a gyerek, aztán szegénynek a szülők miatt szenvedés lesz a fél élete.


1, Ha a rokonokkal nem akarsz beszélni, miért nem rázod le őket? Hahó! Ott voltál a 18. szülinapodon? Felnőtt vagy. Én eleve nem is tudnék együtt lenni olyan emberrel, akit ennyire mások irányítanak.

2, Az, hogy elmehetsz valahova, az alap kéne, hogy legyen. Emiatt neki nem szabadna kiakadnia és meg sem kéne kérdezned. Csak annyit kéne mondani, hogy lesz egy sulis program, elmész. Neki meg annyit, hogy oké kicsim, érezd magad jól.

2020. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért, mert már mondta is, hogy menjek haza, én is ezt akarom kb mióta idejöttem. Viszont szeretem, egy részem húz felé


Oké igen, ott voltam..

1. Hogyan ne irányítsanak mások? Ha levágom a telefont, akkor meg hallgathatom, mekkora szemét vagyok lényegében, hogy én fennhordom az orrom annyira, hogy fel se emelem a kagylót (volt erre példa)


2. Megindokolnád miért gondolod ezt így? Mert más véleményen voltam eddig hogy mi a normális. Legalább is nekem az lett lefektetve, hogy szóljak, megbeszéljük, mehetek-e, hogy ne ússzon a háztartás és azért a vasárnap csak az egyelten nap, mikor velem tud lenni teljes egész napra

2020. szept. 5. 00:13
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg amúgy idegbe voltam amiatt, hogy feltegyem a kérdést is Neki, mert tudtam, hogy vita kerekedik belőle...
2020. szept. 5. 00:14
 4/15 A kérdező kommentje:
Gondolom ez nem normális nagyon. A gátlásosság meg a másik...
2020. szept. 5. 00:15
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez a dolog több sebből vérzik.

Anyázás, lökdösődés, balhé stb.. Csak idő kérdése mikor fog megütni.


Szerintem teljesen normális, hogy megakarod vele beszélni ezeket. Ezt így kell egy kapcsolatban, és türelmesnek kell lenni a másikhoz.

Olyan nincs, hogy túl fáradt valaki, ahhoz hogy normálisan viselkedjen a párjával.

Lehet már én vagyok túl öreg és rugalmatlan, de úgy elhajtanám mint a fost.

2020. szept. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

"Nem tudom, miért, mert már mondta is, hogy menjek haza, én is ezt akarom kb mióta idejöttem. Viszont szeretem, egy részem húz felé"

Akkor menj haza. Szerintem csak ragaszkodtok egymáshoz, de ez nem fog normálisan működni.


"Hogyan ne irányítsanak mások? Ha levágom a telefont, akkor meg hallgathatom, mekkora szemét vagyok lényegében, hogy én fennhordom az orrom annyira, hogy fel se emelem a kagylót (volt erre példa)"

Pont így. És? Kit érdekel, hogy mit mondjanak? Van olyan rokonom, akivel évek óta nem beszélek, mert nem érdekel. És? Lett bajom? Nem.


"Megindokolnád miért gondolod ezt így? Mert más véleményen voltam eddig hogy mi a normális. Legalább is nekem az lett lefektetve, hogy szóljak, megbeszéljük, mehetek-e, hogy ne ússzon a háztartás és azért a vasárnap csak az egyelten nap, mikor velem tud lenni teljes egész napra"

A dolgok megbeszélésével nincs gond, de ha azt kell megbeszélni, hogy te elmehetsz e egy pár órás programra, azzal már igen. Miért ne mehetnél? A háztartásba ő is beszállhat.

2020. szept. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5-ös Bocsánat de visszakérdeznék, mert ne haragudj, nem tudom ezt senkivel megbeszélni. Szerintem ahol szeretet van, ott nincs ilyen beszéd és szerintem sincs az, hogy a normalitáshoz túl fáradt legyen valaki. Megmondta, nem üt meg nőt, de kezemre már ráütött és lökött erősen, és ordibált is. Én adtam neki egyszer egyet a saját kézre ütésemért. Füvezik ezek mellett.. Talán a leghangsúlyosabb részt ki is hagytam ezzel. Most remélem nem baj, ha tegeződöm.


És ha túl sokszor feszegettem a türelmét, akkor szerinted jogos ez a viselkedése? Mivel: volt több olyan dolgom is szerintem, amivel lehet eljátszottam. Családom ritkanehéz egy eset volt kapcsolatunk alatt és amiatt rengetegszer sírtam vagy voltam feszült és vezettem le a stresszt rajta, de akkor még normálisabb volt és megértőbb, csak kezdett elfogyni a türelme. Vica: Akkor is mondtam, szerintem mi lenne a norma, milyen kéne legyen a normál lereagálása, a fogadtatása (pl támogatás, normál hangnem)

Versa: szerinte ez szőrszálhasogatás/ másik ember folyamatos szrozása részemről, plusz nem voltam megelégedve vele és csak úgy jó minden, ahogy én elképzelem.


Azért kérdezem még ezeket, mert próbálom tényleg megérteni a helyzetét, hogy fáradt és dolgozik.


Én nem védeni szeretném, csak a dolgok ezen tükrében is legyen türelmes a másik így ezek után? Így sem jogos az, hogy ezekhez már fáradt?

2020. szept. 5. 00:55
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 Gondolom az se normális, hogy egyik percben ordibál, a másikban meg olyan, mint egy kiscica és aranyos. Aztán pár mp alatt megint tahó, aki lökdös. Ez miféle mentális betegség? Komolyan kezdek kattogni azon, hogy valami ott fent neki nem stimmel.


Még az elmenésre referálva:

Nem tud #6-os, nem tud beszállni. Kra fáradt. A normál beszédre is képtelen, néha besegít tényleg, de alapvetően ez az indok. Most szerinted: Létezik, hogy ilyen szinten kifáradjon a fizikai munkától? Mellette a kialvatlansága még dominál, azt is hozzá lehet venni

2020. szept. 5. 00:59
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Azért füveznie nem kellene. Az a baj ezekkel a szerekkel, az alkohollal is, hogy tudatmódosítók, aztán már önmagát sem tudja követni, kiismerhetetlenlz saját magánakis. Én megmondanám neki hogy félelmetesnek tartom hogy füvezik, és nem tudom így kiismerni. A fáradtság az lehet valós, de azért ha nem füvezne tudná kontrollálni, mi fontos mi nem. Mindegy, ha nem hagyod ott lazítsd le valamivel, masszázs vagy illatok vagy dobálj neki csokit.
2020. szept. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Keress egy magadhoz valo fiut. O nem az.
2020. szept. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!